يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
 
 
ساخت دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی در کشور
 
پژوهشگران یکی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل موفق به طراحی و تولید دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی با نام تجاری RST-SP۹۵ شدند.
 
به گزارش فانا، دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی وسیله‌ای است که می‌تواند با کمک داده‌های دریافتی از انگشت فرد اطلاعات مفیدی از ضربان قلب و درصد اکسیژن اشباع خون ارائه کند. استفاده از این دستگاه در مراکز بهداشتی و درمانی، ادارات، شرکت‌ها و مراکز مختلف تجاری و صنعتی و همچنین در تمامی منازل جهت بررسی روزانه وضعیت عمومی افراد توصیه می‌شود.

همچنین ضرورت استفاده از این دستگاه جهت تشخیص و یا غربالگری در طرح‌های قرنطینه یا فاصله‌گذاری اجتماعی نیز نمایان خواهد بود؛ چرا که بیمار علائمی چون تب و کوفتگی را پس از درگیری شدید سیستم ایمنی با ویروس از خود بروز خواهد داد؛ اما در بسیاری از موارد چک کردن میزان اکسیژن خون داده‌های ارزشمندتری به لحاظ بررسی وضعیت سلامت فرد جهت اقدامات اولیه محسوب می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، توسعه این محصول با حمایت مرکز رشد فناوری و انجمن حامیان علم، فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل انجام شده است.
 
کد مطلب : ۲۹۱۹۷
پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :