پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
 
 
دستگاه سونوگرافی ایرانی تولید شد
 
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید دستگاه سونوگرافی شده و تاییدیه‌ها و مجوزهای لازم در زمینه تولید انبوه آن را نیز اخذ کرده است.
 
به گزارش فانا، حسین وطن پور روز پنجشنبه ساخت دستگاه ایرانی سونوگرافی را افتخاری بزرگ برای کشور دانست و افزود: هیات امنای ارزی با این شرکت قرارداد منعقد و اقدام به پیش خرید چند دستگاه کرده است.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت بیان داشت: با توجه به ساخت این دستگاه در داخل، زمینه خودکفایی کشور در این زمینه فراهم شده است. همچنین حمایت های لازم برای تولید این دستگاه ایرانی که کاربرد پزشکی در تشخیص بیماری ها دارد، انجام شده تا با فراهم شدن بستر تولید این دستگاه در داخل کشور، خدمات بهتری به بیماران ارایه شود.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه های سونوگرافی تاکنون از خارج از کشور وارد می شد و در شرایط تحریم برای دستیابی به آن مشکلاتی وجود داشت. با توجه به ساخت این دستگاه در داخل کشور باید جلوی واردات آن گرفته شود یا حداقل واردات با محدودیت انجام شود.

وطن پور با اشاره به فعالیت محققان ایرانی برای تولید دارو و واکسن کرونا در کشور، گفت: هر چند تولید واکسن زمانبر است اما محققان در زمینه تولید واکسن با تمام توان مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان با تمام ظرفیت در تلاش هستند تا تولید داروی کرونا در کشور فراهم شود و همچنین در زمینه تولید ضدعفونی کننده ها بر پایه آب و پلاسما دستاوردهای خوبی داشته اند.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از همکاری پزشکان و بیماران در استفاده از دارو و تجهیزات داخل کشور که زمینه اشتغال و توسعه صنعت داخلی را به همراه دارد، قدردانی کرد.
 
کد مطلب : ۲۹۲۰۰
پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :