چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
 
 
رسانه کره ای: اقدامات آمریکا، سلامت ایرانی ها را به خطر انداخته است
 
تارنمای خبری تحلیلی سئول سیتی (seoul city) از رسانه های کره جنوبی در گزارشی ضمن پرداختن به مشکلات ناشی از اقدامات اجباری یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایران نوشت: این نوع اقدامات آمریکا در کنترل کرونا و محافظت از سلامت شهروندان ایرانی، چالش جدی ایجاد کرده است.
 
به گزارش فانا، سئول سیتی روز سه شنبه در مطلبی نوشت: از ابتدای شیوع بحران ویروس کرونا در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی، ایران نیز مانند بسیاری از کشورها به طور ناگهانی با چالش تهیه وسایل و تجهیزات پزشکی برای جلوگیری از شیوع این بیماری روبرو شد.

گزارش با اشاره به اینکه اقدامات اجباری یکجانبه ایالات متحده آمریکا بر روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا و مدیریت بهداشت عمومی در ایران تاثیر منفی گذاشته است نوشت: از یک سو به دلیل این اقدامات اجباری و غیرقانونی آمریکا، موارد و ملزومات اساسی پزشکی به راحتی در دسترس نیست از طرف دیگر تحریم های آمریکا با هدف قرار دادن بخش های حیاتی از جمله تهیه دارو، تجهیزات پزشکی و منابع ارزی کشور تاثیر منفی چند لایه ای بر سلامت مردم ایران داشته است ترکیب این عوامل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در ماه های اخیر را به چالش کشیده است.

سئول سیتی با بیان اینکه تاثیرات منفی اقدامات یکجانبه آمریکا در چهار زمینه اصلی ثبت شده است نوشت: تعلیق همکاری بین شرکت های تامین کننده کالا و تجهیزات بهداشتی با ایران یکی از اثرات اقدامات یکجانبه آمریکا است بر این اساس در دوران شیوع کرونا شرکت های پزشکی به دلیل نگرانی از تحریم های ثانویه آمریکا، فروش محصولات خود به ایران را متوقف کرده اند.

در ادامه این گزارش آمده است: اقدامات غیرقانونی آمریکا نه تنها منجر به افزایش مشکلات برای بیماران غیر کرونایی شده بلکه باعث افزایش آمار جان باختگان مبتلا به کرونا به دلیل کمبود وسایل و تجهیزات پزشکی شده است.

سئول سیتی در گزارش خود از اختلال در تامین تجهیزات پزشکی و دارویی مورد نیاز برای تشخیص، کنترل و درمان ویروس کرونا به دلیل نگرانی شرکت های صادر کننده از اقدامات تنبیهی آمریکا به عنوان یکی دیگر از اثرات اقدامات غیرقانونی آمریکا یاد کرد و نوشته است: اختلال جدی در تهیه دستگاه های حیاتی از جمله تهویه، سی تی اسکن، دیالیز، رادیولوژی دیجیتال، الکتروشوک، تجهیزات سونوگرافی و غیره از جمله این مشکلات است.

گزارش از اختلال در تهیه و تولید تست های تشخیص کرونا،  خرید آمبولانس، دارو و قطعات یدکی به عنوان دیگر اثرات اقدامات غیرقانونی آمریکا علیه ایران نام برده و نوشته است: کمبود منابع ارزی به دلیل تحریم های نفتی و صادرات نفت از دیگر تاثیرات منفی اقدامات یکجانبه آمریکا علیه ایران است که بر تامین تجهیزات پزشکی تاثیر گذاشته و قدرت خرید شرکت های بهداشتی دولتی و خصوصی را کاهش داده است.

این گزارش از مشکل انتقال پول ناشی از تعلیق همکاری بین شرکت های بین المللی با شرکت های ایرانی، مخالفت آمریکا با درخواست ایران برای دریافت تسهیلات از بانک جهانی برای پاسخگویی به COVID-۱۹ و بسته شدن دسترسی بانک مرکزی ایران به میلیاردها دلار پول ایران در دو بانک کره ای به عنوان دیگر اثرات اقدامات یکجانبه آمریکا عیله ایران نام برده است.
 
کد مطلب : ۲۹۷۱۹
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :