چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
 
 
آذرماه برگزار می‌شود؛
نخستین رویداد ملی ایده بازار تجهیزات پزشکی در دانشگاه امیرکبیر
 
نخستین رویداد ملی ایده‌بازار تجهیزات پزشکی با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آذرماه برگزار می‌شود.
 
به گزارش فانا، نخستین رویداد ملی ایده‌بازار تجهیزات پزشکی با شعار «فناوری سلامت، اقتصاد دانش بیان و توسعه سلامت ملی» آذر‌ سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علوم پزشکی ایران و بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی و همسو سازی ظرفیت‌های ناشناخته، در راستای حل مسائل موجود در حوزه سلامت و اقتصاد کشور است.

فناوران می‌توانند با مراجعه به تارنمای رویداد، حداکثر تا ۳۰ مهر‌ ۱۳۹۹ نسبت به ارسال طرح‌های خود اقدام کنند.

این ایده‌بازار برنامه دارد با شناسایی فناوری‌ها و طرح‌های برتر این حوزه و هدایت آن‌ها به سمت جامعه سرمایه‌گذاران کشور، با حمایت مادی و معنوی طرح‌ها و در راستای تجاری‌سازی آن‌ها، گامی مؤثر در مسیر رفع چالش‌های حوزه فناوری سلامت کشور بردارد.

ایده‌بازار امیرکبیر به عنوان کارگزار رسمی دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، مسئولیت شناسایی و راهنمایی طرح‌ها به کمیته فناوری اطلاعات و رباتیک پزشکی این دفتر را برعهده دارد.

وزارت علوم، وزارت صنعت، سازمان غذا و دارو، اداره‌کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی، مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی شهید بهشتی، مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران و شتاب‌دهنده هلثینو از دیگر حامیان این رویداد ملی هستند.
 
کد مطلب : ۳۰۳۰۹
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۹
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :