پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
 
 
کشف و ضبط ۲.۷ میلیون ماسک سه لایه ویژه پرستاری
 
معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از کشف و ضبط دو میلیون و ۷۰۰ هزار ماسک سه لایه ویژه پرستاری توسط بازرسان این سازمان در روز گذشته خبر داد.
 
به گزارش فانا، سعید محمدی‌پور اظهار کرد: این محموله شامل ۷۲۰۰ بطری محلول ضد عفونی کننده دست نیز بود که ارزش آن‌ها جمعاً ۴۲ میلیارد ریال  برآورد شده است.

وی افزود: این کالاها بنا به دستور قضائی دادستان تهران، طی صورت جلسه مشترک جهت سیر مراحل قانونی تحویل عوامل پلیس  امنیت قضائی داده شد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد که کالاهای کشف شده ظن به احتکار بوده و پس از طی مراحل قانونی تحویل سازمان غذا و دارو خواهد شد.

بر اساس مصوبه شماره ۳۲۲۳۹۷/۶۰ مورخه ۵/۱۲/۹۸ کارگروه تنظیم بازار اشاره شده که بر اساس آن کالاهای بهداشتی از جمله ماسک، الکل، شوینده ها و ضد عفونی کننده ها در گروه (یک) کالاهای اساسی و ضروری قرار گرفته و مشمول کنترل قیمت، مبارزه با احتکار، گرانفروشی، اختفاء، و... است و عدم ثبت موجودی این اقلام در سامانه جامع انبارها مشمول دستورالعمل مبارزه با احتکار است.

همچنین اوایل مرداد ماه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که نگهداری و عدم اعلام موجودی ماسک و مواد اولیه تولید این محصول مشمول احتکاراست.
 
کد مطلب : ۳۰۴۱۱
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :