پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
 
 
سانوفی همیشه در کنار بیماران ایرانی
 
 
به گزارش فانا، با توجه به مطلب منتشر شده اخیر، با عنوان "داروهای وارداتی با ارز دولتی گران‌تر از مشابه ایرانی" در خبرگزاری مهر، شرکت سانوفی در پاسخ اعلام می‌دارد که براساس سیاست‌های ارزی کشور و تصمیم وزارت محترم بهداشت، برخی داروها از لیست اولویت دریافت ارز ترجیحی (دولتی) خارج و تنها مجاز به استفاده از ارز نیمایی شدند.

با توجه به اختلاف چند برابری ارز نیما با ارز دولتی افزایش قیمت این داروها امری اجتناب‌ناپذیر بودند. این در حالی است که شرکت سانوفی برای اطمینان از دسترسی تمام بیماران به داروهای موردنیاز و به‌ منظور صرفه‌جویی ارزی در وزارت بهداشت، از انتهای سال گذشته قیمت فروش مواد اولیه داروهای خود را به‌طور میانگین 35 درصد کاهش داده است.

متاسفانه تفاوت دو نرخ ارز ترجیحی (دولتی) و ارز ارائه شده در سامانه نیما آنچنان زیاد است که این کاهش بزرگ قیمت برخلاف برنامه‌ریزی و خواست شرکت سانوفی، نتوانست از افزایش قیمت مصرف‌کننده نهایی (بیمار) جلوگیری کند.
 
در انتها شرکت سانوفی این اطمینان را به بیماران و پزشکان خواهد داد که با اقداماتی همچون پایین نگه داشتن قیمت مواد اولیه که در گذشته اجرایی کرده است، حامی سلامت بیماران نیازمند به این داروها باشد.
 
 
کد مطلب : ۳۰۴۱۷
سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :