پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
 
 
توزیع ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار کیت کرونا در مراکز درمانی
 
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار کیت کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و مراکز درمانی دولتی طی شش ماه سال جاری خبر داد.
 
به گزارش فانا، مهدی یوسفی درباره آمار توزیع کیت‌های کرونا اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد خرید کیت‌های تشخیص کووید ۱۹ از شرکت‌های دانش بنیان و تولید داخل بوده است و با توجه به اینکه کشور با تحریم‌های ظالمانه مواجه است پشتکار و دانش علمی جوانان در این دوره حساس، نشان از توانمند بودن آنها در عرصه‌های مختلف از جمله حوزه‌های پزشکی دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار کیت تشخیصی برای مراکز درمانی دولتی توزیع شده است، افزود: بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار کیت استخراج تست کرونا نیز در ۶ ماه اول سال جاری برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ارسال شده است.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطر نشان کرد: همه کیت‌های خریداری شده توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی دارای مجوزهای لازم از اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو بوده و تاییدیه انستیتو پاستور را گرفته‌اند، از لحاظ کیفیت با کیت‌های خارجی برابر هستند و حتی در مواردی برتری دارند.
 
کد مطلب : ۳۰۴۲۶
سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :