چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
 
 
ساخت دستگاه اکسیژن ساز ایرانی آغاز شد
 
مدیرعامل شرکت پارس خودرو گفت : این شرکت ضمن تولید ماسک، ساخت دستگاه اکسیژن ساز ایرانی را آغاز کرد.
 
به گزارش فانا، مصطفی مدبر روز یکشنبه در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت پارس خودرو در جمع خبرنگاران به تحقیقات انجام شده در زمینه ساخت دستگاه اکسیژن ساز اشاره کرد و اظهارداشت: حدود سه ماه است که بر روی ساخت این دستگاه کار می کنیم و تقریبا ساخت آن نهایی شده است.

وی با بیان این که منتظر اخذ مجوز از مراجع ذیربط هستیم که بزودی دریافت می شود، ادامه داد: ما آماده تولید دستگاه اکسیژن ساز هستیم ولی این دستگاه ایرانی باید تست های بالینی خود را انجام دهد که به نظر می رسد در آینده نزدیک این کار هم انجام می شود و دستگاه اکسیژن ساز ایرانی به تولید انبوه می رسد.

مدیرعامل شرکت پارس خودرو از برنامه های آتی این شرکت را طراحی و ساخت دستگاه ونتیلاتور عنوان کرد و گفت: تفاهم نامه همکاری امروز بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و این شرکت در راستای طراحی و تولید لوازم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور با بهره گیری از هم افزایی صنعت و استفاده از علم دانشگاه امضا شد.

مدبر با یادآوری این که این تفاهم نامه می تواند آغازی برای همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه باشد، ادامه داد: براساس این تفاهم نامه در تلاش هستیم زمینه های مختلف اعم از آموزش، تحقیقات و ساخت تجهیزات، همکاری های بین صنعت و دانشگاه را افزایش دهیم.

تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت پارس خودرو، در حوزه فناوری های کنترل کرونا و تولید تجهیزات مربوطه با حضور دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدبر مدیرعامل پارس خودرو منعقد شد.
 
 
کد مطلب : ۳۰۵۲۹
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :