سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
 
 
تخفیف ۲۵ درصدی برای دانشجویان شهریه‌پرداز علوم پزشکی ایران
 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از تخفیف ۲۵ درصدی ترم مهر ۹۹ برای دانشجویان شهریه‌پرداز این دانشگاه خبر داد.
 
به گزارش فانا، ابوالفضل باقری فرد گفت: بر اساس تصمیم هیات رییسه، این تخفیف شامل تمام دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی به غیر از دانشجویان فوق تخصص می شود.

باقری فرد با اشاره به جمعیت ۱۰ درصدی دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه، گفت: این تصمیم به دلیل شرایط اقتصادی کشور و به منظور کمک به دانشجویان و خانواده های آنها گرفته شده و پیش از این هم تقسیط شهریه دانشجویانی که شرایط خاص داشتند، انجام می شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: آموزش دانشجویان در ترم جاری به صورت ترکیبی یعنی هم حضوری و هم مجازی انجام می شود، اما تلاش شده تا حد امکان آموزش ها مجازی باشند.

آموزش مجازی کمتر از ۲۰ درصد نیست

وی با بیان اینکه در تمام گروه های آموزشی، نشست های تخصصی برای شناسایی دروسی که امکان مجازی شدن دارند، برگزار شده است، افزود: آموزش ها در اکثر رشته ها ۲۰ تا ۵۰ درصد و حتی در برخی از آنها تا ۸۰ درصد مجازی شده است. در واقع آموزش های مجازی در هیچ گروهی کمتر از ۲۰ درصد نیست.

باقری فرد گفت: در چند ماه گذشته تمامی زیرساخت ها برای آموزش مجازی، آزمون مجازی و همچنین آزمون حضوری تقویت شده است. شیوه نامه برای هر یک از این سه حوزه با نظر متخصصان مربوطه، تهیه شده و به زودی در شورای آموزشی دانشگاه تصویب می شود.

وی افزود: با افزایش ظرفیت مرکز آزمون الکترونیک از ۲۵۰ به ۳۵۰ صندلی، برخی آزمون ها که اساتید نیاز به ارزیابی دقیق تری از دانشجویان دارند، به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در این مرکز برگزار می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اهمیت کیفیت آموزش های مجازی، گفت: تمامی اعضای هیات علمی و کارشناسان آموزش های لازم را دیده اند و در این ترم علاوه بر توجه به کمیت آموزش های مجازی، کیفیت آموزش ها هم پایش می شود.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای دانشجویان بالینی به عهده معاونان آموزشی بیمارستان ها قرار گرفته، افزود: چون شرایط بیمارستان ها از نظر میزان درگیری با بیماری کرونا متفاوت است، تصمیم گیری در مورد تعداد و نحوه حضور دانشجویان بالینی به معاونان آموزشی همان بیمارستان تفویض شده است.
 
کد مطلب : ۳۰۵۵۹
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :