جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
 
 
تست فوری کرونا به زودی در سراسر جهان
این آزمایش های ۵ دلاری در کمتر از ۳۰ دقیقه نتیجه را در اختیارتان قرار می دهند
 
تست های تشخیص سریع ابتلا به کرونا که نتایج را طی ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در همان محل آزمایش نشان می دهد در شرف توزیع در سراسر جهان است. این تست ها می توانند جان هزاران نفر را نجات داده و همه گیری را در کشورهای فقیر و ثروتمند کاهش دهد. قیمت هر تست ۵ دلار یا کمتر خواهد بود. این تست ها مشابه تست بارداری هستند و با دو خط آبی ابتلا به کرونا را نشان می دهند و به سهولت توسط کارمندان مراکز بهداشتی قابل استفاده و تفسیر هستند.
 
به گزارش فانا، یک ابتکار جهانی برای تامین دارو و واکسن‌های ضد ویروس کرونا ۱۲۰ میلیون تست فوری آنتی‌ژن تولید شده بوسیله دو شرکت را در اختیار کشورهای با درآمد پایین و متوسط قرار خواهد داد. قیمت هر تست ۵ دلار یا کمتر خواهد بود.

این تست ها مشابه تست بارداری هستند و با دو خط آبی ابتلا به کرونا را نشان می دهند و به سهولت توسط کارمندان مراکز بهداشتی قابل استفاده و تفسیر هستند. یکی از این تست ها از سازمان بهداشت جهانی (WHO) تأیید اضطراری دریافت کرده و انتظار می رود تست دوم نیز به زودی تایید شود.

آزمایش های سریع و آسان اما با کیفیت بالا امکان غربالگری انبوه کارکنان بهداشتی را فراهم می کند و می تواند از جان باختن تعداد بیشتری از ایشان به ویژه در کشورهای کم درآمد که آمار مرگ و میر کارکنان بهداشتی در آن ها بالاست جلوگیری نماید.

این ابتکار در ماه مارس توسط سازمان بهداشت جهانی، کمیسیون اروپا، بنیاد گیتس و دولت فرانسه آغاز شد و کشورهای ثروتمندی که در ابتکار دسترسی به ابزارهای لازم برای مبارزه با کرونا (شتاب دهنده ACT) ثبت نام کرده اند می توانند این تست ها را سفارش دهند.

در ازای ضمانت حجم از جانب بنیاد گیتس، این شرکت ها ۲۰ درصد از تولید خود را در دسترس کشورهای با درآمد کم و متوسط و ۸۰ درصد را برای بقیه قرار می دهند. آلمان قبلاً تعداد ۲۰ میلیون از این تست ها را سفارش داده و فرانسه و سوئیس نیز این روند را دنبال می کنند.

دولت انگلیس مشتاق است آزمایشات سریع ویروسی را انجام دهد ، که محور اصلی پیشنهادات "مهتاب" است که اخیراً فاش شده است ، اما مشخص نیست که آیا آنها قصد خرید این آزمایشات را دارند یا خیر. این شرکت در آزمایش بزاق ساخت انگلیس و همچنین آزمایشات سریع آنتی ژن سرمایه گذاری کرده است که هر دو آزمایش حدود 90 دقیقه طول می کشد. آزمایش های بزاق در سالفورد و ساوتهمپتون آزمایش می شود.

اما آزمایش های سریع آنتی ژن مورد تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را نیز بهدست آورده سریعتر و راحت تر و همچنین ارزان تر هستند و می توانند برای غربالگری در مدارس، دانشگاه ها و محل کار استفاده شوند. کشورهایی که توانایی مالی آن را دارند می توانند به طور کلی غربالگری کنند. در حالی که این آزمایشات همه نگرانی ها را برطرف نمی کند، اما می تواند بسیاری از افراد مبتلا را قبل از بروز علائم شناسایی کرده تا قرنطینه شوند.

یکی از این تست ها کهاز تولیدات شرکت کره جنوبی SD BioSensor است به تازگی تأیید اضطراری سازمان بهداشت جهانی را به دست آورده و انتظار می رود تست دیگر که شرکت Abbott ایالات متحده در کره جنوبی آن را تولید می کند نیز به زودی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گیرد.

کاتارینا بوهم مدیر عامل بنیاد غیرانتفاعی "تشخیص جدید مبتکرانه (FIND)” ، یکی از بازیگران اصلی این ابتکار عمل، گفت که آنها فورا برای این تهیه تست ها سفارشات عمده ای داده اند تا در میان تلاش کشورهای ثروتمند برای خرید این تست ها، کشورهای کم درآمد و متوسط مانند آنچه در زمان انجام تست های PCR اتفاق افتاد، فراموش نشوند.
به همین دلیل ما به این تضمین حجم نیاز داریم قبل از اینکه همه کشورهای دیگر سفارش بدهند و جمعیت فقیر دوباره از دست برود.

کاترینا بوهم می گوید: "برای ما پیام در مورد همکاری بی سابقه است. ما واقعاً قادریم نشان دهیم که چه می توان به دست آورد وقتی دنیا و شرکای برجسته بهداشت جهانی با یک اولویت مشترک دور هم جمع شوند. "
 
کد مطلب : ۳۰۶۶۴
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۸
۰
 
مرجع : انتخاب
 

ارسال
 
گروه های خبری :