جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
 
 
علی آبادی:
مپنا برای تولید انبوه دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی آماده است
 
مدیر عامل گروه صنعتی مپنا از آمادگی این گروه صنعتی برای تولید انبوه دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی و تامین نیازهای مراکز درمانی کشور خبرداد.
 
به گزارش فانا، عباس علی آبادی روز شنبه در حاشیه رونمایی از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان در جمع خبرنگاران فردیس با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تهدید سلامت مردم افزود: مپنا پیش از این برای تصویربرداری و تشخیص سریع کرونا با استفاده از دستگاه های سی تی اسکن اقدام کرده بود و  تا امروز حدود ۳۰۰ هزار عکس تشخیصی در مراکز درمانی مپنا  از بیماران تهیه شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری  اولین گام تولید ماسک جزو برنامه جامع کمک به مردم بود، اظهار داشت: امروز دستگاه اکسیژن ساز ۵۰۰ لیتری با همت مخصصان مپنا ساخته شده و آماده تولید انبوه است.

علی آبادی با  اشاره به اینکه قیمت این دستگاه نسبت به نمونه خارجی ارزان تر است، خاطر نشان کرد: امروز کشور در شرایطی به سر می برد که همه باید در کاهش مشکلات کشور به هم کمک کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی مپنا گفت: مپنا حدود ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه در دست سرمایه گذاری دارد و ساخت سه هزار مگاوات دیگر در برنامه کاری قرار داده است.

علی آبادی افزود: مپنا در حوزه بهداشت زیر ساخت بسیار گسترده ای دارد و اقدام لازم در زمینه ساخت دستگاه های تصویربرداری مانند آنژیو گرافی، ام آر آی و  سی تی اسکن  در برنامه کاری قرار داده است.

وی گفت: مپنا با ۲۲ هزار نفر نیروی متخصص و کادر مهندسی و عملیاتی می تواند خدمات ارزشمندی در بخش بهداشت و درمان کشور ارائه دهد.
 
کد مطلب : ۳۰۸۲۰
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :