جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
 
 
ابتلای ۳۰۰ نفر از کادر بیمارستان امام خمینی به کرونا تاکنون
تامین وسایل حفاظتی هزینه سنگینی به بیمارستان‌ها تحمیل کرده‌ است
 
معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با بیان اینکه تامین وسایل حفاظتی هزینه سنگینی به بیمارستان وارد کرده است، گفت: اگر دولت یا وزارت بهداشت بیمارستان‌ها را از نظر تامین اینگونه وسایل پشتیبانی کنند به بیمارستان کمک بسیار زیادی می‌شود.
 
به گزارش فانا، «سید علی دهقان منشادی» معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) گفت: برای کادر درمان به ویژه افرادی که در بخش‌های کرونایی با بیماران مبتلا به کرونا به صورت مستقیم در ارتباط هستند، استفاده از تجهیزات محافظتی مانند ماسک و شیلد و گان برایشان آزاردهنده شده است، البته چاره‌ای نیست و ما باید آنها را هم از نظر روحی و هم مالی حمایت کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سخت معیشتی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد، این افراد نیز نیازمند حمایت هستند، البته کادر درمان در این مدت با وجود اینکه بیمارستان تحت فشار اقتصادی بوده است و آنطور که باید نتوانسته قدر زحمات پرسنل را بداند، به خوبی شرایط را درک کرده‌اند و در این مدت فشار بیش از حد به مسئولان بیمارستان نیاورده‌اند و همکاری خوبی با ما داشته‌اند. ما نیز تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم هر چند اندک قدر زحمات این پرسنل را بدانیم و از وزیر بهداشت و مسئولان دولت نیز خواستاریم تا بیش از این پرسنل را از نظر مالی حمایت کنند، البته یک الی دو بار پاداش‌هایی برای پرسنل و کادر درمان در نظر گرفته شده، اما متاسفانه ادامه نداشت.

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) همچنین درباره مشکلات تامین تجهیزات حفاظتی تصریح کرد: تامین تجهیزات حفاظتی مانند ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و ... اگرچه نسبت به اوایل شروع بیماری در وضعیت بهتری قرار دارد، اما به هر حال بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان‌‌هایی مانند ما که دولتی و از نظر بودجه با مشکلاتی مواجه است، شرایط سخت دارند و اگر دولت و وزارت بهداشت بتوانند در این زمینه کمک بیشتری کرده و این وسایل را به رایگان در اختیار بیمارستان‌‌ها قرار دهند، بهتر است چراکه در حال حاضر ما این تجهیزات را می‌خریم و تامین این وسایل در این مدت هزینه سنگینی را به بیمارستان تحمیل کرده است.هزینه‌ای که تا پیش از این نبود و ما نمی‌توانیم این هزینه را تامین کنیم.

وی تصریح کرد: اگر دولت یا وزارت بهداشت بیمارستان‌ها را از نظر تامین اینگونه وسایل پشتیبانی کنند به بیمارستان کمک بسیار زیادی می‌شود، چراکه در بیمارستان ما به طور مثال بیش از هزار نفر از همکاران‌مان در حال فعالیت هستند که هر روز باید از تعداد زیادی ماسک و دستکش و ... استفاده کنند و همانطور که گفتم تامین تجهیزات حفاظتی هزینه بسیار سنگینی را به بیمارستان‌ها تحمیل کرده است.

به گفته دهقان منشادی با تمام مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد، اما همکاران و پرسنل بیمارستانی از تمام توان خود برای درمان بیماران گذاشته‌اند و تا اینجا پیش آمده‌اند و ان‌شاءالله باز هم ادامه خواهند داد.

وی همچنین درباره همراهی و همکاری مردم در شکست زنجیره ابتلا گفت: اگر همراهی و همکاری مردم نباشد مسلما ویروس به کار خود ادامه می‌دهد. اگرچه مردم گاهی متاسفانه همراهی لازم را ندارند، اما باید به مردم نیز حق بدهیم. گاهی اوقات می‌توانیم بگوییم یک، دو یا سه ماه از خانه بیرون نیایید، اما نمی‌شود این رویه را برای طولانی مدت ادامه داد. مشاغلی هستند که به صورت روزمزد بوده و اگر این مشاغل تعطیل شوند زندگی  افراد مختل می‌شود. هشت ماه از شیوع بیماری گذشته و همچنان ادامه دارد و اگر قرار باشد همه چیز تعطیل باشد، اقتصاد تحت تاثیر قرار گرفته و خانواده با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین نمی‌توانیم از مردم خیلی انتظار داشته باشیم که مدام در خانه بمانند.

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: به هرحال باید با آموزش‌هایی که ارائه می‌شود، تمهیداتی اندیشید که مردم کارهای روزمره را با رعایت پروتکل‌ها انجام دهند من فکر می‌کنم مردم همکاری لازم را دارند، اما معتقدم باید اطلاع‌رسانی بیشتر انجام شود. البته موضوع دیگری که وجود دارد این است که متاسفانه دولت از نظر اقتصادی اوضاع خوبی ندارد و نمی‌تواند از مردم حمایت مالی داشته باشد، اما من شخصا مردم را خیلی شماتت نمی‌کنم، چراکه به هر حال زندگی باید جریان داشته باشد و نمی‌توانیم آن را در طولانی مدت تعطیل کنیم، چراکه جامعه بهم می‌ریزد. البته با توجه به اینکه در این مدت در هر خانواده‌ای یک فرد مبتلا به کرونا وجود داشته، استفاده از ماسک توسط مردم جدی‌تر شده است.

دهقان منشادی یادآور شد: این بیماری فقط مختص کشور ما نیست و در تمام دنیا شیوع بسیاری داشته است و برخی از افراد نیز در آن جوامع پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و این نشان دهنده این است که رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم به این راحتی نیست که در تلویزیون اعلام کنیم و مردم از همان لحظه رعایت کنند، اما معتقدم در هشت ماه گذشته سطح آگاهی مردم بالاتر رفته است.

وی درباره ابتلای کادر درمان نیز گفت: در این ۸ ماه گذشته حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ نفری ما مبتلا شده‌اند. ابتلای پرسنل ما نیز مانند جامعه است یعنی هر گاه شیوع و آمار بیماری در جامعه شدت گرفته است در بیمارستان نیز به همین میزان افزایش موارد ابتلا داشته‌ایم. به هر حال کارکنان بیمارستان بخشی از جامعه هستند و موج درگیری ما مشابه و موازی با موج درگیری جامعه با بیماری بوده است و فکر می‌کنم در همه بیمارستان‌ها نیز به همین صورت است. گریزی از این موضوع هم نیست و بخواهیم و چه نخواهیم پرسنل بیمارستان نیز درگیر این بیماری خواهند شد. البته نباید بیماری را خیلی بزرگ کرد و از آن ترسید، همانطور که در این ۸ ماه گذشته با وجود همه فشارها و تحریم‌هایی که در کشور وجود دارد، بسیار موفق‌تر از کشورهای ثروتمند دنیا بوده‌ایم.

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در پاسخ به این سوال که آیا شما در بیمارستان با مشکل دستگاه اکسیژن‌ساز مواجه هستید؟ گفت: خوشبختانه ما حدود دو سال پیش دستگاه اکسیژن‌ساز را بازسازی و دستگاه‌های جدیدی نصب کردیم و در حال حاضر از نظر دستگاه مولد اکسیژن در بیمارستان امام خمینی با مشکل مواجه نیستیم.

 
 
کد مطلب : ۳۱۰۲۸
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :