يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
اهدای 100 هزار کیت تشخیص فوری کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام برای استفاده در مناطق محروم
 
یک ‌روز پس از افتتاح خط تولید پیشرفته‌ترین کیت تشخیص سریع بیماری کرونا توسط محققان دارویی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، 100 هزار عدد از این کیت‌ها جهت توزیع در مناطق محروم کشور به وزارت بهداشت اهدا شد.
 
به گزارش فانا، حجت نیکی‌ملکی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام اظهار کرد: با دستور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام 100 هزار "کیت تشخیص فوری کرونا" برای استفاده در مناطق محروم کشور، به وزارت بهداشت اهدا شد.

وی افزود:همچنین در راستای فرمان مقام معظم رهبری درخصوص کمک و تسریع در امر غربالگری سراسری در کشور با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس و حمایت همه‌جانبه از مردم در اوضاع اقتصادی کنونیف با دستور ریاست ستاد از این پس نیز تمام کیت‌های جدید تولیدی ، با قیمت تمام شده به وزارت بهداشت تحویل داده میشود و ستاد اجرایی بخشی از هزینه‌های آن را تقبل خواهد کرد.

گفتنی است روز گذشته در مراسمی، خط تولید کیت‌های تشخیص فوری کرونا در مجموعه دارویی ستاد اجرایی به بهره‌برداری رسید و ایران را در جمع 3 کشور دارای دانش و فناوری تولید این کیت‌ها در جهان قرار داد.

استفاده از کیت‌های جدید برخلاف کیت‌های پی‌سی‌آر قبلی، نیاز به محیط آزمایشگاهی و حضور پزشک ندارد و به جای  48 ساعت تنها ظرف 15 تا 20 دقیقه نتیجه تست ابتلای فرد به ویروس کوید 19 با ضریب دقت بالا و خطای پایین را مشخص میکند.

همچنین به گفته مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام، قیمت کیت‌های‌ جدید ساخته شده ، ۴۰ درصد ارزان‌تر از کیت‌های فعلی و نهایتا ۲۰۰ هزارتومان میباشد.
 
کد مطلب : ۳۱۴۷۶
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :