يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
فرصت حضور دانش‌بنیان‌ها در بازار دائمی دارو افغانستان فراهم شد
 
محصولات دانش‌بنیان‌های ایرانی فعال حوزه سلامت با همکاری مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین فروشگاه دارویی غرب افغانستان حضور می یابند.
 
به گزارش فانا، فرصتی برای ۲۰ شرکت‌ دانش‌بنیان فعال حوزه سلامت ایجاد شده است تا محصولات خود را در فروشگاه دائمی مرکز تجاری بزرگ دارویی و تجهیزات پزشکی در شهر هرات افغانستان که بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین فروشگاه دارویی غرب محسوب می‌شود، به فروش برسانند.

با توجه به متمرکز شدن نمایندگی‌های دارویی و تولیدکنندگان در این نقطه و اختصاصی بودن موقعیت آن به عنوان قطب اصلی صنف دارویی غرب افغانستان، عرضه و معرفی محصولات می‌تواند با سهولت بیشتری منجر به فروش به مشتریان بالقوه‌ای در این ناحیه رفت‌وآمد دارند، شود. چرا که با توجه به اهداف و برنامه‌های پیش‌بینی شده، ساختمان مذکور تبدیل به محل اصلی تامین نیاز داروخانه‌های اصلی ولایت هرات و ولایات غربی افغانستان خواهد شد.

در این اتفاق فناورانه، تسهیلاتی از قبیل بازاریابی، فروش و ثبت محصولات در افغانستان به کمک مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های متقاضی ارایه می‌شود.  

ایحاد زمینه صادرات و فروش محصولات دانش‌بنیان در دیگر کشورها، فرصتی مناسب برای شرکت‌ها است تا بتوانند بازار جهانی خود را توسعه دهند و محصولات و خدمات باکیفیتشان را به نمایش بگذارند، این کار هم یکی از فرصت‌های ایجاد شده برای شرکت‌های فعال ایران در حوزه سلامت است.

علاقه مندان  می توانند برای حضور در این بازار به سایت http://hamundanesh.com/ کارگزار صادراتی همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (به انگلیسی: Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزیی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.
 
کد مطلب : ۳۱۵۸۸
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :