شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
 
 
لاری خبر داد:
فوت ۴۰۶ بیمار طی شبانه روز گذشته
مجموع جانباختگان از ۴۷ هزار نفر گذشت
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از شناسایی ۱۴ هزار و ۵۱ بیمار جدید و فوت ۴۰۶ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
 
به گزارش فانا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۷ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۴۵ نفر از آن‌ها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به۹۲۲ هزار و ۳۹۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۷ هزار و ۹۵ نفر رسید.

لاری ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۶۴۰ هزار و ۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند و ۵۸۶۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته‌ی سخنگوی وزارت بهداشت تا کنون ۵ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۴۴۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

 
 
کد مطلب : ۳۱۶۳۴
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :