سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
 
 
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور زنان و خانواده:
آموزش پرستاران دیابت ضرورتی است که احساس می‌شود
 
به گفته دکتر وسکویی، ایجاد چارچوب شفاف برای فعالیت پرستاران در جامعه و تقویت آموزش پرستاران نقش بسزایی در رویکرد کار تیمی و اهمیت به نقش تمام اعضای تیم در ارائه خدمات باکیفیت به جامعه دارد.
 
به گزارش فانا، دکتر وسکویی، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور زنان و خانواده، در حاشیه وبینار «رونمایی از پروژه آموزش پرستار دیابت» که شرکت نوونورودیسک پارس از سه سال پیش طی جلسات گوناگون با مراجع ذی‌ربط پیگیر و حامی اجرای آن بود، بیان کرد: با توجه به اینکه افراد دیابتی همانند سایر بیماران مزمن در طول دوران بیماری، به دلایل متعدد درمان را رها می‌کنند، استفاده از روش‌های مختلف کنترل و پاسخگویی به بیماران مانند تله‌نرسینگ و مدل‌های جدید مراقبت مانند پرستار پیگیر می‌تواند در تداوم درمان و حمایت از بیمار موثر باشد.

وی در حاشیه این رویداد که هم‌زمان با هفته ملی دیابت و در راستای شعار فدراسیون بین‌المللی دیابت در سال 2020 مبنی بر اینکه «پرستاران در دنیای دیابت تغییر ایجاد می‌کنند» و همین‌طور اهمیت نقش پرستار در افزایش سطح کیفی و مراقبت از بیماران دیابتی، روز یکشنبه ۲۵ آبان‌ ماه به‌صورت مجازی برگزار شد، تصریح کرد: «دفاتر مشاوره و ارائه مراقبت پرستاری در منزل» موسسات مجوزداری هستند که می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند. اما به‌دلیل تعرفه‌های غیر واقعی و نبود پوشش بیمه، امکان فعالیت و ارائه خدمات مناسب به بیماران مزمن و اقشار آسیب‌پذیر جامعه توسط این مراکز در حال حاضر مهیا نیست. لذا ضروری است در این زمینه اقدام عاجل صورت بگیرد.
 
کد مطلب : ۳۱۶۳۵
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۵
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :