دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
 
 
طرح دولت کانادا برای ممنوعیت صادرات دارو به آمریکا
 
دولت کانادا صادرات داروهای تجویز شده به آمریکا را در صورت گزارش کمبود در داخل کانادا متوقف کرد.
 
به گزارش فانا، گزارش شده است که این تصمیم دولت کانادا در پاسخ به اقدامات دولت دونالد ترامپ مبنی بر اجازه دادن به واردات دارو از کانادا با هدف دستیابی شهروندان آمریکایی به برخی داروها با قیمت‌های پایین‌تر اتخاذ شده است.

در همین حال "پتی هجدو" وزیر بهداشت کانادا روز گذشته اعلام کرد: داروهای خاص تولید شده برای بازار کانادا در صورت کمبود در داخل این کشور اجازه توزیع در خارج از کانادا را ندارند.

این مقام ارشد کانادا در ادامه افزود: در صورت درخواست از شرکت‌ها، آنها ملزم به ارائه اطلاعات در مورد ارزیابی کمبودهای فعلی یا اتی خواهند بود و اگر بحران جدی یا قریب الوقوع در حوزه بهداشت رخ دهد باید در این زمینه به سرعت اطلاعات ارائه دهند.

این اقدم کانادا روز جمعه و چند روز پیش از گمانه زنی‌ها درباره یک قانون در آمریکا اجرایی شد. این قانون در آمریکا مربوط به واردات داروهای تجویز شده است که در نهایت به داروسازان مجوزدار یا عمده فروشان در آمریکا اجازه داده می‌شود داروهای تجویز شده خاص بازار کانادا را به صورت عمده وارد کنند.

ترامپ در مورد این طرح در اولین مناظره تلویزیونی خود با جو بایدن اشاره کرده بود. در این میان جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز طی رقابت‌های انتخاباتی اش گفته بود طرح وارداتی مشابه را با هدف کاهش هزینه‌های داروهای تجویزی برای مردم آمریکا اجرایی خواهد کرد.

این در حالی است که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا پیشتر اعلام کرده بود، در صورت امکان تمایل به ارائه کمک‌های دارویی به دیگر کشورها دارد اما در عین حال تاکید کرد که اولویتش برآورده کردن نیازهای شهروندان کانادایی است.

بسیاری از تأمین کنندگان دارو در کانادا با این طرح ترامپ مخالفت کرده بودند و معتقدند که اجرایی کردن این طرح موجب کمبود دارو در کانادا می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۱۶۵۶
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :