يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
ارائه کپسول‌های اکسیژن‌ به بیماران کرونایی
آمادگی هلال‌احمر برای تحویل دارو درب منزلِ بیمار
 
رییس جمعیت هلال‌احمر گفت: براساس شرایط بالینی بیمار کرونایی و دستور پزشک کپسول‌های اکسیژن‌ را تحویل بیمار می‌دهیم که پس از طی دوره درمان این کپسول‌ها را باید به مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها تحویل دهند.
 
به گزارش فانا، «کریم همتی» رییس جمعیت هلال‌احمر درباره کمک‌های بین‌المللی به کشور در خصوص مقابله با کرونا گفت: این کمک‌ها از سوی ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین از طریق فدراسیون صلیب سرخ جهانی در حال ورود به کشور است و ما در بین استان‌های نیازمند آنها را توزیع می‌کنیم.

وی ادامه داد: برخی از این کمک‌ها در خصوص تامین بسته‌های معیشتی بوده است و به تازگی نیز نزدیک به دو میلیون دلار برای تهیه بسته‌های معیشتی کمک شده است، ما نیز بسته‌های معیشتی به میزان یک میلیون تومان تهیه و بین ۵ استان محروم کشور توزیع کرده‌ایم.

رییس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: براساس درخواستی که داشتیم کمک‌هایی صورت گرفت و نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان توانستیم کپسول اکسیژن و تجهیزات بیمارستانی تهیه کنیم.

همتی تصریح کرد: همچنین ۲۵۰ هزار مارک چند روز اخیر از طریق فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ به دست ما رسیده بود که برای تهیه کپسول‌های اکسیژن، مانومتر، دستگاه اکسیژن‌ساز هزینه شده است. همچنین خیرین نیز مبلغ ۳۵ میلیارد ریال برای تهیه این اقلام هزینه کرده‌اند.

وی ادامه داد: این کمک‌‌های بین‌المللی و کمک‌هایی که هموطنان خارج از کشور ما دارند، کماکان ادامه دارد و در روزهای پیش‌رو بازهم در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

رییس جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می‌توانند این دستگاه‌های اکسیژن ساز را دریافت کنند؟ گفت: براساس شرایط بالینی بیمار و دستور پزشک کپسول‌های اکسیژن‌ساز تحویل بیماران می‌شود که پس از طی دوره درمان این کپسول‌ها را باید به مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها تحویل دهند.

همتی همچنین درباره ارسال دارو به درب منازل از طریق داروخانه‌های هلال‌احمر گفت: درباره این موضوع نیز برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است تا براساس تجویز پزشک و درخواست بیمار دارو به درب منازل ارسال شود. هلال احمر این توانایی را دارد که دراین برهه که در زمان شیوع بیماری کرونا هستیم، داروها را در درب منازل تحویل دهد. این اقدام نیز توسط داوطلبان و جوانان ما در جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود و جزییات آن نیز به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
 
کد مطلب : ۳۱۶۵۹
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :