رییس سازمان غذا و دارو خبرداد

ممنوعیت تخصیص داروهای کمیاب به داروخانه مدیران

خبرگزاری صدا و سیما , 10 آذر 1399 ساعت 23:09

رییس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تخصیص سهمیه دارو‌های خاص و کمیاب به داروخانه‌های متعلق به مدیران غذا و دارو را ممنوع کرد.


به گزارش فانا، آقای دکتر علیرضا شانه ساز در این نامه با اشاره به گزارش‌های دریافتی در خصوص تخصیص سهمیه دارو‌های کمیاب توسط برخی مدیران معاونت‌های غذا و دارو به داروخانه‌هایی که خود مدیران مؤسس آن‌ها هستند نوشت: در راستای ایجاد شفافیت و برقرای عدالت تخصیص هرگونه سهمیه دارویی مربوط به دارو‌های خاص و کمیاب دارای برنامه توزیع ابلاغی توسط اداره کل امور دارو و مواد تحت کنترل برای کلیه داروخانه‌هایی که مؤسس آنها، معاون محترم غذا و دارو و یا مدیران امور دارویی معاونت‌های غذا و دارو و یا مسؤولان مشابه هستند ممنوع است.

وی افزود: اینجانب و مدیران کل سازمان غذا و دارو هم مشمول این دستورالعمل خواهیم بود.

گفتنی است تعارض منافع در سازمان غذا و دارو باعث شده تا مدیرانی که خود صاحبان داروخانه‌های خصوصی هستند به تخصیص سهمیه برخی دارو‌های خاص برای داروخانه‌های خود اقدام کنند. پیش‌تر نیز مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به معاونان غذا و داروی استان‌ها اعلام کرده بود که در موارد متعددی دارو‌های سهمیه‌ای تخصیص یافته به داروخانه‌های منتخب با رعایت کامل تعداد تعیین شده صورت نمی‌پذیرد.
 


کد مطلب: 31692

آدرس مطلب: http://phana.ir//fa/doc/news/31692/ممنوعیت-تخصیص-داروهای-کمیاب-داروخانه-مدیران

فانا
  http://phana.ir/