شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ,6 March 2021
 
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: گزارش شفافی از هزینه کرد یک میلیارد یورویی رهبری به ستاد کرونا وجود ندارد
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یک میلیارد یورو به ستاد کرونا کشور بر اساس دستور مقام معظم رهبری اختصاص یافته است اما گزارش شفافی از هزینه کرد آن وجود ندارد.
 
به گزارش فانا، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا استان کرمان که با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد اظهار داشت: از زحمات کادر درمان در مقابله با کرونا صمیمانه تشکر می‌کنم و شهدایی در این عرصه تقدیم شده است که یادشان را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه در اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده کمک به بهداشت و درمان کشور ماندگار شد افزود: استخدام کارکنانی که در قالب طرح در بیمارستان فعالیت می‌کردند نیز نیاز جدی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این افراد پا به پای کادر درمان در مبارزه با کرونا فعالیت کردند که باید از زحمات آنها تقدیر شود گفت: وضعیت بیمارستان شفای کرمان نیازمند دستور ویژه وزیر بهداشت است.

وی بیان کرد: یک میلیارد یورو برای ستاد کرونا کشور بر اساس دستور مقام معظم رهبری اختصاص یافته است اما گزارش شفافی از هزینه کرد آن و برش شهرستانی این مبلغ وجود ندارد.

محمدصادق بصیری معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بلافاصله در استان کرمان تشکیل شده است گفت: 20 گروه نظارتی نیز در استان برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها و تعطیلی بازار منجر به فشار اقتصادی بر مردم شد افزود: ستاد پساکرونا برای پیگیری مشکلات اقتصادی نیز در استان تشکیل شد که کمیته جلب مشارکت‌های مردمی نیز شروع به فعالیت کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با بیان اینکه طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها ابلاغ و فعالیت‌ها شفافسازی شد گفت: با اجرای طرح شهید سلیمانی اقدامات بسیار خوبی در استان انجام و منجر به کاهش بیماری شد.

وی با اشاره به اینکه 103 هزار و 316 واحد فعال نیاز به بازرسی در استان وجود دارد که توسط هزار و 826 بازرس در استان بازرسی و نظارت شده است افزود: بیش از 368 هزار مورد بازرسی از این واحدها انجام شده است.

بصیری با بیان اینکه سه درصد بازرسی‌ها منجر به پلمب واحدها شده و 330 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در استان تاکنون پرداخت شده است گفت: 21 میلیارد تومان تاکنون توسط خیرین برای کمک به آسیبدیدگان کرونا استان پرداخت شده است.
 
کد مطلب : ۳۲۴۰۱
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :