يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ,7 March 2021
 
 
احتمال شیوع مجدد کرونا در ماه‌های آینده وجود دارد
 
رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی گفت: در این مدت بیمار کرونایی را نداشتیم که به دلیل آلودگی هوا با شدت بیماری کرونا روبرو شده باشد، اما در هر حال آلودگی هوا احتمال خطر برای ریه‌ها را بالا می‌برد.
 
به گزارش فانا، «حمید عمادی» رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی با اشاره به کاهش ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان بیان کرد: خدا را شکر وضعیت بیمارستان نسبت به چند ماه گذشته بهتر شده است و این  به دلیل اعمال محدودیت‌هایی است که اتفاق افتاده است، ما در ماه‌های قبل روزی ۴۰ بیمار ورودی داشتیم و کل بیماران کرونایی بستری در بیمارستان حدود ۴۰۰ نفر بودند که این عدد حالا بسیار کم شده است.

وی ادامه داد: الان بیشتر مراجعه‌کنندگان افرادی با سن بالا هستند؛ اما در بین آنها جوانان و افراد کم سن‌تر هم حضور دارند.

عمادی در مورد تاثیر آلودگی هوا بر شدت بیماری افراد مبتلا به کرونا بیان کرد: با وجودی که آلودگی هوا و ویروس کرونا هر دو دشمن ما هستند، اما به آن شکل این دو با هم ارتباطی ندارند، مگر تاثیری که آلودگی هوا بر ریه‌ها می‌گذارد که در آن صورت می‌تواند بر بیماری کرونا اثر داشته باشد.

وی ادامه داد: در این مدت بیمار کرونایی را نداشتیم که به دلیل آلودگی هوا با شدت بیماری کرونا روبرو شده باشد، اما در هر حال آلودگی احتمال خطر برای ریه‌ها را بالا می‌برد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی با اشاره به پیش بینی وضعیت کرونا در کشور بیان کرد: تا زمانی که در کشور عملیات واکسینه کردن انجام نشود هیچ پیش‌بینی نمی‌توان در این باره داشت، امیدوارم هر چه زودتر واکسن مورد استفاده قرار بگیرد، مخصوصاً اینکه در حال ساخت واکسن داخلی هستیم و مراحل آن با موفقیت در حال طی شدن است.

وی افزود: امیدوارم در عرض چند ماه ۷۰ درصد جامعه واکسینه شوند تا در برابر این ویروس ایمنی به وجود بیاید.

عمادی در پایان گفت: باید توجه داشته باشیم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان امر ضروری است حتی احتمال شیوع مجدد در ماه‌های آینده وجود دارد که لزوم رعایت‌ها را بالا می‌برد، ما باید موارد بهداشتی را رعایت کنیم تا هر چه زودتر واکسن به مرحله استفاده عمومی برسد.

 
 
کد مطلب : ۳۲۴۰۵
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :