جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ,5 March 2021
 
 
دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران:
تشخیص و درمان بدخیمی‌ها را از ترس کرونا به تعویق نیندازید
 
دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با تأکید بر اینکه درمان بیماران مبتلا سرطان باوجود شیوع پاندمی کرونا، دچار وقفه نشده است، گفت: بیماران و خانواده‌های آنها از ترس ابتلا به کرونا تشخیص و درمان به موقع سرطان را به تعویق نیندازند.
 
به گزارش فانا، دکتر حسین فودازی درباره پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و پانزدهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی افزود: این کنگره امسال در مدت دو هفته متوالی و در تاریخ های دوم،سوم بهمن و نهم و دهم بهمن ماه برگزار می شود. هر سال این همایش برای به روز شدن اطلاعات همکاران  در حوزه آنکولوژی و چالش های موجود در درمان غیر جراحی سرطان و حتی موضوعاتی مرتبط با جراحی سرطان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کنگره امسال به صورت آنلاین و مجازی برگزار می‌شود، گفت: برگزاری این همایش بین المللی به صورت مجازی فرصتی را ایجاد کرد که از متخصصین برجسته جهان و پزشکان ایرانی خارج از کشور بهره‌مند شویم و تبادل اطلاعات و دانش در حوزه انکولوژی به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

فودازی تصریح کرد: همچنین ۲۶ دی ماه امسال برای اولین بار در کشور، برنامه مجزای انکولوژیست‌های جوان برگزار شد نتایج بسیار موثری را به همراه داشت.

دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به اینکه پنجشنبه و جمعه هفته گذشته بخش اول این کنگره برگزار و سخنرانی های علمی، کارگاه‌،پنل و موضوعاتی به صورت ویدیوی آموزشی در آن ارائه شد، گفت: مباحث مورد طرح در حوزه سرطان های مختلف از جمله سرطان های دستگاه گوارش، پروستات، سرطان های زنان، سرطان سینه، سرطان های سر و گردن و لنفوم است.

فودازی درباره تاثیر پاندمی کرونا در درمان سرطان گفت: میزان مراجعات بیماران با تشخیص یا سابقه بدخیمی به پزشکان بر اثر این اپیدمی تحت تاثیر قرار گرفته است؛ هر چند درمان بیماران سرطانی چه به صورت سرپایی یا بستری در بخش های بیمارستانی با وقفه همراه نبوده است.

وی بیان داشت: البته بسیاری از بیماران و خانواده‌های آنها از ترس ابتلا به کرونا دیرتر به پزشک مراجعه کرده و یا مراجعه به موقع نداشتند. این مسئله می‌تواند با تشدید سیر بیماری در آنها همراه باشد. تلاش شده است با روش های مختلف ارتباطی و اطلاع رسانی‌ها حتی از طریق فضای مجازی به بیماران و خانواده‌های آنها درمان یا تشخیص سرطان دچار تاخیر نشود.
 
کد مطلب : ۳۲۹۰۰
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :