جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ,5 March 2021
 
 
بایدن، پزشک شخصی خود را به کاخ سفید آورد
 
بایدن پزشک شخصی و دیرینه خود را برای فعالیت به عنوان پزشک ارشد کاخ سفید انتخاب کرد؛ شغلی که در دوره ریاست جمهوری ترامپ حاشیه ساز شده بود.
 
به گزارش فانا، به نقل از پایگاه خبری هیل، یکی از مقام‌های کاخ سفید تایید کرد، "کوین اوکانر" که از ۲۰۰۹ پزشک شخصی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکاست، قرار است پزشک ارشد وی در کاخ سفید نیز باشد.

اوکانر به مدت ۲۲ سال در خدمت ارتش بوده و بیش از ۱۰ سال نیز در دوره اوباما در کاخ سفید فعالیت داشت.

بایدن ۷۸ ساله پیرترین فردی است که به عنوان رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد کرده است.

اوکانر در دولت باراک اوباما از ارتش بازنشسته شد اما در حالی که همزمان به عنوان مدیر بنیانگذار پزشکی اجرایی در دانشگاه جورج واشنگتن خدمت می‌کرد، پزشک بایدن نیز باقی ماند.

وی جایگزین "شان کانلی" می‌شود که به مدت دو سال پزشک کاخ سفید در دوران ترامپ بود. کانلی با یک سری انتقادهایی بابت نحوه عملکرد ترامپ در قبال کروناویروس روبه‌رو بود چون در ابتدا خودش مردم را درباره اینکه آیا ترامپ از اکسیژن مکمل استفاده کرده یا نه، گمراه کرد.

وقتی که کانلی در نهایت افشا کرد ترامپ برای مدت کوتاهی از کپسول اکسیژن استفاده کرده، اعلام کرد که در ابتدای امر از گفتن این مساله اجتناب کرده چون نمی‌خواسته اطلاعاتی را ارائه کند که ممکن است روند بیماری کرونا را به مسیر دیگری بکشاند.

پیش از کانلی، رونی جکسون پزشک کاخ سفید بود که به دلیل گفتن یکسری حرف‌ها مثل اینکه ترامپ ممکن است ۲۰۰ سال عمر کند اگر رژیم غذایی سالمتری را داشته باشد، حاشیه ساز شده بود.
 
کد مطلب : ۳۲۹۰۱
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :