يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ,26 September 2021
 
 
تحویل میلیون‌ها ماسک تقلبی به پرستاران و بیمارستان‌ها در آمریکا
 
بر اساس گزارش‌های جدید، تحقیقات کارشناسان بر میزان کارایی تجهیزات حفاظتی نشان داده‌ است که بیمارستان‌ها و کادر پزشکی در سراسر ایالات‌متحده، میلیون‌ها ماسک تقلبی دریافت کرده‌اند.
 
به گزارش فانا، شبکه خبری "ان‌بی‌سی" در گزارشی تازه در این باره منتشر کرده است که پرستاران و سایر کارکنان پزشکی ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۰ ماسک‌های ان۹۵ تقلبی گرفته و آن‌ها را بین بیمارستان‌های بزرگ از جمله حداقل ۴۰ بیمارستان در ایالت واشنگتن و کلینیک اصلی کلیولند در اوهایو، پخش کرده‌اند.

در برخی موارد، پرستاران از تقلبی بودن ماسک‌ها اطلاع داشته‌اند اما حس کرده‌اند که چاره‌ای جز پوشیدن آن ندارند.

دانیل هیز، پرستار و معاون اتحادیه مرکز پزشکی دانشگاه جرسی شور به این شبکه خبری گفت: کارکنان در طول دو ماه و نیم گذشته وحشت‌زده بوده‌اند. آن‌ها جانشان را کف دستشان گرفته‌اند و چاره دیگری نداشتند.

بر اساس گزارش‌ها، با بالا رفتن شمار مبتلایان ویروس کرونا در سراسر امریکا، کارمندان کادر پزشکی بیمارستان‌های واشنگتن ۱/۹ میلیون ماسک صورت تقلبی تحویل گرفته‌اند.

انجمن‌های بیمارستان‌های دولتی و موسسات پزشکی برجسته نیز اذعان کردند که این ماسک‌های تقلبی از ماه نوامبر بین کارکنان خط مقدم مبارزه با این ویروس توزیع شده‌ است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، هرچند برخی کارشناسان معتقدند با این‌که بسیاری از ماسک‌های تقلبی قادر به فیلتر کردن ذرات حامل ویروس کرونا نیستند، طبق آزمایش‌های اخیر، برخی از ماسک‌های پی‌پی‌ای تقلبی، تقریبا به اندازه ماسک‌های ان۹۵ مورد استفاده در بیمارستان‌های سراسر ایالات‌متحده، موثر هستند.

با این‌ حال توزیع ماسک‌های تقلبی موجب نگرانی کارکنان بیمارستان‌ها و محققان سراسر این کشور و بی اعتمادی آنها شده و از آن زمان تحقیقات متعددی در مورد چگونگی ارسال ماسک‌های ان۹۵ تقلبی به کادر پزشکی سراسر کشور صورت گرفته است.
 
کد مطلب : ۳۳۳۵۴
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :