پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ,15 April 2021
 
 
حمایت شرکت داروسازی دانمارک از طرح بین المللی عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری
 
شرکت داروسازی نوو نوردیسک دانمارک ۷۰ هزار یورو جهت حمایت از طرح بین المللی مشترک دکتر جعفر وطن دوست عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری و پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه لیدن هلند اختصاص داد.
 
به گزارش فانا، دکتر وطن دوست درباره این طرح بین المللی گفت: این طرح پژوهشی مشترک در ادامه طرح های مشترک قبلی با مرکز پزشکی دانشگاه لیدن برای تولید یک سوپرفاکتور ۹ نوترکیب است که برای درمان مبتلایان به هموفیلی B موثر است.
 
 عضو هیات علمی گروه زیست شناسی دانشگاه حکیم سبزواری افزود: تحقیقات مشترک در این زمینه از سال ۱۳۹۰ (۲۰۱۱) آغاز و بخشی از آن در دانشگاه حکیم سبزواری و قسمتی از آن در فرصت مطالعاتی های متعدد در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۵، ۲۰۱۸ در مرکز پزشکی دانشگاه لیدن هلند صورت گرفته است.
 
 این پژوهشگر ادامه داد: از آنجایی که شرکت های داروسازی هزینه تحقیقات را تنها به طرح های قابل اجرا و تجاری اختصاص می دهند، اخذ گرنت از این شرکت ها فرایندی بسیار زمانبر و سخت است. این طرح از سال ۲۰۱۹ ارسال شده است و بعد از چندین مرحله داوری در اواخر سال ۲۰۲۰ پذیرفته شد.
 
 عضو هیات علمی گروه زیست شناسی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: اگرچه نتایج اصلی این طرح ها بدلیل قرارداد با شرکت های داروسازی قابل انتشار نبوده است، اما بخشی از اطلاعات آنها بطور مشترک در قالب ۵ مقاله در ژورنال های معتبر JCR در سال های مختلف به چاپ رسیده است.
 
کد مطلب : ۳۴۲۹۳
پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :