يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ,19 September 2021
 
 
معاون کل وزارت بهداشت:
برگزارکنندگان مراسم مسلمیه از مردم عذرخواهی کنند
با وجود تداوم موج‌های کرونا، هیچ کسی نباید با آتش بازی کند
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: آن افرادی که مراسم مسلمیه برگزار کردند و گفتند دیگر تحمل نداریم و باید امسال مراسم را برگزار کنیم، شجاعت داشته باشند و از مردم عذرخواهی کنند.
 
به گزارش فانا، «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد:  هر نوع تجمع بیش از دو نفر، حال می‌خواهد خانوادگی باشد، اداری باشد، ملی و مذهبی باشد، باعث افزایش انتقال بیماری کرونا و افزایش مرگ و میر می‌شود، آنهم در کشوری که موج‌های ویروس همچنان وجود دارد.

حریرچی افزود: آن افرادی که مراسم مسلمیه برگزار کردند و گفتند دیگر تحمل نداریم و باید امسال مراسم را برگزار کنیم، شجاعت داشته باشند و از مردم عذرخواهی کنند.

وی ادامه داد: کدام‌ مرجع مراسم صد نفره یا دو هزار نفره را برپا می‌کند؟ چرا باید برخی افراد کاسه‌ی داغ‌تر از آش شوند، مذهبی‌های ما بهترین رفتار را داشتند و باید تحمل کنند، الان برای اربعین برخی برنامه ریزی کردند و با وجودی که آمارهای درستی از عراق وجود ندارد، اما روزانه ۸۵ فوتی داشته است.

حریرچی بیان کرد: ما همه می‌دانیم که در مرز شرایط به چه صورت است، تراکم بالای افراد در اتوبوس و ... ما می‌خواهیم کسی با آتش بازی نکند و این فقط مختص افراد مذهبی نیست به افرادی که در مهمانی و پارتی حاضر می‌شوند هم مربوط می‌شود.

وی در مورد وضعیت رعایت پروتکل‌ها گفت: تعطیلی‌های دفعات گذشت خیلی موثر بود و این تعطیلات حداقلش اگر نگوییم ضرر داشته، فایده هم نداشته است، متوسط رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها در کشور ۴۴ درصد است، در تهران و البرز و سه استان مجاور اصلی رفت و آمد، یعنی قم، مازندران و گیلان به زیر ۴۰ درصد رسیده است، این ۵ استان کمترین رعایت‌ها را دارند.
 
کد مطلب : ۳۶۷۸۰
يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :