محصولات آرایشی و بهداشتی تولید داخل رهگیری می‌شوند

خبرگزاری صدا و سیما , 4 مرداد 1400 ساعت 19:36

مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه درحال حاضر اصالت همه فراورده‌های آرایشی و بهداشتی وارداتی قابل رهگیری است، از شروع درج کد رهگیری روی فرآورده‌های تولید داخل خبر داد.


به گزارش فانا، دکتر محمود آل بویه با اشاره به توافق بین انجمن تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان غذا و دارو در خصوص درج کد رهگیری بر روی محصولات تولیدی، اظهار کرد: بر اساس این توافق درج کد رهگیری در سه مرحله و به تدریج برای همه محصولات آرایشی و بهداشتی انجام خواهد شد و مردم به راحتی می‌توانند کیفیت و اصالت فراورده‌ها را استعلام کنند.

وی افزود: مقرر شد از پایان شهریور امسال درج کد رهگیری در مرحله اول روی انواع کرم پودر، پرایمر ها، بی بی کرم (BB cream)، سی سی کرم (CC cream)، عطریات و قرص ظرفشویی اجرایی شود.

مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر ضرورت استعلام اصالت فراورده‌های آرایشی و بهداشتی گفت: با درج کد رهگیری به راحتی می‌توان از طریق سامانه WWW.TTAC.IR و سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ اصالت فراورده‌ها را استعلام و از تولید و توزیع محصولات تقلبی و قاچاق جلوگیری کرد.


کد مطلب: 36795

آدرس مطلب: http://phana.ir//fa/doc/news/36795/محصولات-آرایشی-بهداشتی-تولید-داخل-رهگیری-می-شوند

فانا
  http://phana.ir/