يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ,26 September 2021
 
 
رییس انستیتو پاستور فیلای کوبا:
هدف گذاری واکسن «سوبرانا۲» پیشگیری از بیماری، عفونت و انتقال ویروس است
 
رییس انستیتو پاستور فیلای کوبا با اشاره به اینکه هدف گذاری واکسن سوبرانا۲ پیشگیری از بیماری و البته پیشگیری از عفونت و انتقال ویروس است، گفت: اکنون خوشحالم که بگویم توانستیم فاز سه کارآزمایی بالینی واکسن را در کوبا با موفقیت به پایان برسانیم.
 
به گزارش فانا، دکتر ویسنته ورز بنکوکو رییس انستیتو پاستور فیلای کوبا در نشست خبری که امروز در استودیو سلامت وزارت بهداشت به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور دکتر علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران برگزار شد، عنوان کرد: موسسه انستیتو فیلای که مسئولیتش را بر عهده دارم، بیش از ۳۰ سال پیش برای کنترل اپیدمی‌ های مختلف مخصوصا مننژیت B تاسیس شد و واکسن‌های مختلفی را در دهه‌ های اخیر هم در سطح کوبا و هم در سطح بین المللی تولید کرده است.
 
وی با بیان اینکه در حقیقت فلسفه شکل گیری انستیتو فیلای بر اساس تولید اولیه واکسن پنوموکوک بود و بعد از تولید موفق آن واکسن، دولت کوبا تصمیم گرفت برای ارتقای این موسسه واکسن ساز سرمایه گذاری کند، اظهار کرد: فیدل کاسترو که رییس جمهور ما بود به طور خاص نقش خیلی موثری برای رشد موسسه داشت تا به وضعیت فعلی برسد؛ در سال ‌های بعد فعالیتی که داشتیم تولید واکسن برای کودکان بود و به طور خاص «هموفیلوس آنفلوآنزا» را تولید کردیم که اکنون در کشورمان در حال استفاده از آن هستیم.
 
توانستیم فاز سه کارآزمایی بالینی واکسن را در کوبا با موفقیت به پایان برسانیم
 
دکتر ویسنته بیان کرد: واکسن فعلی که در حقیقت بر اساس همکاری مشترک با طرف ایرانی پیش می ‌رود اولین واکسن بر پایه شیمی است و در حقیقت این همان چارچوبی است که برای واکسن پنوموکوک هم استفاده کردیم و ۱۵ سال طول کشید تا این پلتفرم تولید واکسن را راه اندازی کنیم؛ ابتدای شکل ‌گیری همین واکسن هم بر پایه همکاری مشترک با انستیتو پاستور ایران بود. مشکل و چالش جدی که وجود داشت این بود که واکسن‌ های پنوموکوک اصلی در کشور آمریکا تولید می ‌شود و این موضوع دسترسی کوبا و ایران به واکسن را با چالش جدی مواجه می‌کرد.
 
رییس انستیتو پاستور فیلای کوبا ادامه داد: بنابراین به دلیل این چالش که در حقیقت همان تحریم های آمریکا بود، تصمیم گرفتیم همکاری مشترک ایران و کوبا را رقم بزنیم که هر دو تحت تاثیر چالش‌ های تحریمی بودند تا یک واکسن برای کودکان تولید کنیم بنابراین اولین همکاری ما با انستیتو پاستور ایران حدود چهار سال پیش برای واکسن پنوموکوک شکل گرفت و این همکاری علمی و تکنولوژی بود که هر دو موسسه به یکدیگر کمک موثری داشتند.
 
وی با بیان اینکه سال گذشته درگیر پاندمی کووید۱۹ شدیم و همه ما از این اتفاق که دنیا با آن درگیر شده بود غافلگیر بودیم و می دانستیم باید پاسخ صریحی به این پاندمی دهیم و تجربه ‌ای که سالیان گذشته برای پنوموکوک رقم زده بودیم فرصت خوبی بود که از آن برای تولید واکسن کووید استفاده کنیم، بیان کرد: این همکاری مشترک بر پایه واکسنی است که در کوبا  با نام سوبرانا ۲ تولید و نامیده و با نام پاستوکووک در ایران تولید و استفاده می ‌شود.
 
دکتر ویسنته با اشاره به اینکه هدف گذاری این واکسن پیشگیری از بیماری و البته پیشگیری از عفونت و انتقال ویروس است، گفت: اکنون خوشحالم که بگویم توانستیم فاز سه کارآزمایی بالینی واکسن را در کوبا با موفقیت به پایان برسانیم؛ خیلی خوشحالم که بگویم اثربخشی واکسن در کشور کوبا و در کارآزمایی بالینی سوم ۹۱.۲ درصد نشان داده شده است. ۹۱.۲ درصد پیشگیری از فرم‌ های علامت دار بیماری است. خوشحالم که این واکسن ۷۵ درصد در پیشگیری از عفونت و انتقال بیماری اثربخشی داشته است.
 
کارآزمایی بالینی واکسن در ایران هم در چندین استان با موفقیت پیش می ‌رود
 
رییس انستیتو پاستور فیلای کوبا گفت: این موضوع خیلی مهم است که ما بتوانیم علاوه بر اینکه جلوی بیماری را می ‌گیریم جلوی انتقال ویروس را هم بگیریم. این خیلی خوشحال کننده است که واکسن قوی و قابل اتکا داریم و کارآزمایی بالینی واکسن در ایران هم در چندین استان با موفقیت پیش می ‌رود. براساس نتایج فاز سه کارآزمایی بالینی که در ایران انجام شد و خوش بین هستیم که در هفته های آینده نتایج آن بر اساس یافته ‌های مشترک ایران و کوبا مشخص شود، آن وقت می توان مستندات قوی را برای ارائه به سازمان جهانی بهداشت برای گرفتن مجوزهای لازم از این سازمان بین الملی داشته باشیم. چیزی که انتظار داشتیم این بود که واکسن بی خطر باشد که نتایج فعلی ما هم این را نشان می‌دهد. از این نظر که ما واکسن کونژوگه که پلتفرم تولید واکسن است را به صورت معمول در کودکان هم استفاده می کنیم که این موضوع نشان می دهد واکسن بی خطری است.
 
وی عنوان کرد: به همین دلیل هم ما فاز یک و دو این واکسن را در کودکان در کشور کوبا آغاز کردیم. خوشبین هستیم که تا آخر تابستان بتوانیم نتایج مطالعه روی کودکان را هم داشته باشیم و این برای افرادی مثل من که پدربزرگ هستیم خوشحال کننده است که بتوانیم بچه های خود را از ابتدای پاییز به مدرسه بفرستیم. نکته مهم این است، زمانی که داشتیم کارآزمایی بالینی در کشور کوبا را انجام می دادیم سویه غالب در کشورمان آفریقای جنوبی بود که ۷۴ درصد واریانت هایی که شناسایی کردیم از آفریقای جنوبی بود که یک واریانت واکسن گریز محسوب می ‌شود، بنابراین اثربخشی ۹۱.۲ درصدی که درباره آن صحبت کردیم در شرایطی بود که واریانت آفریقای جنوبی در کشور کوبا در گردش بود. در عین حال مطالعه خود را بر اساس دو دُز سوبرانای ۲ در کشور کوبا هم انجام دادیم  و مطالعه نشان داد اثربخشی این واکسن در دو دُز به تنهایی ۶۵ درصد است که با استفاده از دُز یادآور سوبرانا پلاس می توانیم به ۹۱.۲ در شرایط پر چالش از نظر واریانت های در گردش ارتقاء دهیم. این برای ما یک ایده خیلی خوبی بود که بخواهیم از سوبرانا پلاس که به عنوان دُز یادآور است در افرادی که سابقه ابتلای قبلی به بیماری داشتند به عنوان تک دُز استفاده ‌کنیم.
 
دکتر ویسنته ادامه داد: شاید ایمنی جمعی ناشی از واکسن بتواند برای واریانت‌ های در گردش فعلی پاسخگو باشد اما این دغدغه جدی وجود دارد که برای واریانت ‌های بعدی که در آینده اتفاق می افتد، واکسن های فعلی نتوانند پاسخگو باشند، اما سوبرانا پلاس این قابلیت را دارد، تغییراتی در آن دهیم که برای واریانت هایی که ممکن است در آینده چالش بشری باشد، پاسخگو باشد. خیلی خوشحالم که بگویم بعد از انجام فاز یک و دو کارآزمایی بالینی در استفاده از تک  دُز سوبرانا پلاس در افرادی که سابقه ابتلای قبلی به بیماری داشتند، ۱۰۰ برابر افزایش آنتی بادی اتفاق می افتد. بر اساس آن اولویت‌ های مشترکی که بین ایران و کوبا تعریف شده بود تا بتوانیم واکسن خوبی تولید کنیم، خوشبختانه همکاری علمی و تکنولوژی مشترک و موثری داشتیم که هر دو موسسه را قوی تر کرد. مشارکت انستیتو پاستور ایران یک مشارکت جدی علمی در تولید واکسن فعلی بود. امیدوارم بتوانیم در هفته‌های آینده جشن مشترکی در مورد به ثمر رسیدن همکاری مشترک با انستیتو پاستور ایران و دکتر بیگلری داشته باشیم.
 
کد مطلب : ۳۶۸۱۴
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۵
۰
 
مرجع : وبدا
 

ارسال
 
گروه های خبری :