يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
 
 
دانشکده پزشکی گراش فارس: بخش کرونایی این شهرستان تعطیل شد
 
مسوول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش فارس گفت:بخش کرونای بیمارستان امیرالمومنین (ع) این شهرستان از جمعه ۱۹شهریور سال جاری تا عصر یکشنبه تعطیل و بدون پذیرش بیماران کووید ۱۹بود.
 
به گزارش فانا، مهدی خوشبخت یکشنبه اظهار داشت: این در حالی است که تا هفته پیش و با اوج گیری موج پنجم کرونا شمار بستری ها در این بخش بالای ۵۰ بیمار بود.

وی اضافه کرد: تزریق منظم و پیگیرانه واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم مهمترین دلیل در کاهش میزان مبتلایان و تعطیلی بخش کرونای بیمارستان امیرالمومنین شهرستان گراش است.

خوشبخت ابراز داشت: شناسایی مبتلایان به کرونا در شهرستان گراش هم اینک به حدود سه نفر در روز رسیده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گراش نیز گفت: واکسیناسیون تمام افراد ١٨ سال به بالا در بخش های ارد، فداغ و تمام روستاها و توابع این شهرستان از دوشنبه ٢٢شهریور آغاز می‌شود.

علیرضا مساح اضافه کرد: افراد ساکن در این مناطق می‌توانند با ارایه کارت ملی برای تزریق واکسن از ساعت هشت تا ۱۳ به مراکز خدمات جامع سلامت ارد و فداغ و یا خانه‌های بهداشت روستاها و توابع مراجعه کنند. واکسن به افرادی تزریق می‌شود که تحت پوشش سامانه سیب(بهداشت) گراش باشند.

او گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۳۰ سال و دانشجویان هم اینک در شهرستان گراش در حال اجراست.

مساح گفت: مرگ و میرهای افرد واکسینه شده در شهرستان گراش به طور نسبی به صفر رسیده و شمار افراد مبتلا به کرونا در بین این افراد نیز به شدت کاهش یافته است.

وی شمار جانباختگان ناشی از کرونا در شهرستان گراش را تاکنون ۶۶ نفر ذکر کرد و گفت: تعداد کل مبتلایان به کرونا در این شهرستان هشت هزار و ۳۷۴ و شمار بهبودیافتگان نیز تاکنون هشت هزار و ۱۸۲ نفر گزارش شده است.

شهرستان گراش در فاصله حدود ۳۶۵ کیلومتری شیراز قرار دارد.
 
کد مطلب : ۳۷۹۳۲
دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :