يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
 
 
ثبت دومین روز بدون فوت کرونایی در سیستان و بلوچستان
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در 24 ساعت منتهی به امروز سه شنبه 23 شهریور 1400 ماه هیچ مورد فوت جدیدی در بین مبتلایان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت نشد.
 
به گزارش فانا، سید محمد هاشمی شهری امروز در زاهدان اظهار کرد: در 24 ساعت منتهی به امروز سه شنبه 23 شهریور 1400 ماه هیچ مورد فوت جدیدی در بین مبتلایان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت نشد و این برای دومین بار در طول یک ماه اخیر و بعد از فروکش کردن موج سوم بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان است که یک روز دیگر بدون فوت را پشت سرگذاشتیم و تعداد کل موارد فوت مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان بر روی عدد 2503 نفر متوقف شد.

 سید محمد هاشمی شهری، ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 245 نفر از بیماران کرونا مثبت نیز توسط مجموعه همکارانمان در سه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر شناسایی شدند و بدین ترتیب تعداد کل موارد مثبت آزمایشگاهی به 121 هزار و 587 نفر رسید.

وی ادامه داد: در حال تعداد کل بیماران با مشکلات حاد تنفسی در سطح استان 309 نفر می باشد که تعداد موارد بستری با نتیجه مثبت آزمایشگاهی کرونا 100 نفر است.

وی با بیان اینکه استان در روند کاملا نزولی کرونا به سر می برد گفت: این وضعیت به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و ممکن است هر لحظه با ورود گونه های جدید ویروس موج جدید آغاز شود.

به گفته هاشمی بر اساس مطالعات انجام شده، واکسیناسیون از میزان مبتلایان، بستری و فوت شدگان ناشی از کرونا به شدت کاسته است و روند فعلی کاهشی موارد مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است و لازم است مردم فهیم استان علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیروهای بهداشت و درمان را برای پوشش کامل واکسیناسیون کمک کنند تا هرچه زودتر جمعیت غالب استان واکسینه شوند و بتوانیم این بیماری را کنترل نماییم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افراد با سن 28 سال و بالاتر از آن (متولدین 1372)، عشایر و روستاییان بالای 18 سال، بیماران مبتلا به دیابت با سن بالای 18 سال بر علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند و دانشجویان و طلاب حوزه‌های ‌علمیه نیز می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir و درج کدملی و سایر اطلاعات مورد نیاز نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند.
 
کد مطلب : ۳۷۹۹۶
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :