يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
 
 
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی، دکتر حمیدرضا جماعتی را به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب کرد.
 
به گزارش فانا، در متن حکم قاسم جان بابایی خطاب به جماعتی آمده است: با توجه با سوابق و تجارب ارزنده جنابعالی در خدمات به بیماران مبتلا به کرونا به خصوص در بخش های ویژه و همکاری در تدوین راهنماها و استانداردها و بسته های آموزشی مرتبط با کرونا بدینوسیله به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب می شوید. انتظار می رود که موارد زیر در دستور کار دبیرخانه کمیته کشوری کرونا قرار گیرد:

۱ - تشکیل جلسات منظم با حضور اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه علوم پایه و بالینی و پاراکلینیک که در طول مدت پاندمی کرونا در خط مقدم تشخیص و درمان این بیماری بوده اند. بدیهی است که از تجربیات و ظرفیت اساتید برجسته کشوری به صورت حضوری و یا مجازی و یا در تدوین بسته های آموزشی استفاده گردد.

۲ - ارتباط کمیته های علمی دانشگاه های علوم پزشکی با دبیرخانه کشوری و انطباق فعالیت های علمی با وضعیت مدیریت خدمات تشخیصی و درمان به طوریکه ضمن استفاده از تجربیات آنها در ارتقا و به روز رسانی این کمیته ها نیز تلاش گردد.

۳ - بررسی مطالعات و پژوهش های داخلی و استفاده مطلوب همزمان از مطالعات و تجارب بین المللی در به روز رسانی پروتکل های تشخیص و درمان کرونا

۴ - تحلیل و ارزیابی انواع واکسن های مصرفی در جهان و ایران از جهت اثربخشی و عوارض و ارائه مشاوره به معاونین محترم بهداشت و تحقیقات و فناوری و نهایتا به مقام عالی وزارت

۵ - جمع بندی تحلیل ها و نتایج فعالیت های کمیته علمی به معاونت درمان برای تایید نهایی و ابلاغ به دفتر مقام عالی وزارت

۶ - حضور تمام اعضای کمیته کشوری و همچنین اعضای کمیته علمی و دانشگاهی در رسانه ها و فضای مجازی صرفا با پیشنهاد دبیرخانه کمیته کشوری کرونا و با هماهنگی روابط عمومی وزارت متبوع صورت گیرد.

جماعتی فوق تخصص ریه و مراقبت های ویژه است و نیز سمت استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را برعهده دارد.

جماعتی جانشین عاطفه عابدینی شده است.

سعید نمکی، وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۹ فروردین سال ۱۴۰۰ عابدینی را به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری  کرونا منصوب کرد.
 
کد مطلب : ۳۸۰۳۷
جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :