يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
 
 
وزیر بهداشت :
دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله از فردا در برابر کرونا واکسینه می‌شوند
 
وزیر بهداشت : از فردا تمام دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله می‌توانند واکسن کرونای خود را دریافت کنند.
 
به گزارش فانا، دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله از فردا در برابر کرونا واکسینه می‌شونددکتر بهرام عین اللهی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: براساس مطالعات علمی و تصمیمات کمیته علمی وزارت بهداشت، قرار شد از فردا در تمام مراکز واکسیناسیون کشور دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن دریافت کنند.

وی بیان کرد: بر اساس میزان واکسن‌های موجود در کشور کار واکسیناسیون دانش آموزان را آغاز خواهیم کرد و در مرحله بعدی هم کودکان ۷ تا ۱۲ سال واکسینه خواهند شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه به تمام مراکز اعلام شده تا برای دانش آموزان حق تقدم قائل شوند بیان کرد: برای بازگشایی مدارس لازم است هر دو دز واکسن تزریق شود و توصیه می‌کنیم از فردا دانش آموزان به مراکز تزریق مراجعه کنند.

آقای دکتر بهرام عین اللهی گفت: واکسنی که مطالعه شده و به تایید رسیده در حال حاضر واکسن سیوفارم است که به این رده سنی تزریق می‌شود.

وی افزود: پایگاه‌های واکسیناسیون در کشور ۳۰ درصد افزایش یافته و اکنون هزار و ۹۰ واحد تجمیعی در کشور ایجاد شده است و این اختیار به استان‌ها داده شده که هر استانی با توجه به تعداد مراکز و تعداد تزریق‌های روزانه بتوانند محدودیت سنی برای تزریق را بردارند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: تاکنون در کشور ۴۲ میلیون نفر واکسن دریافت کرده اند، این در حالی است که تا پایان تیرماه امسال فقط پنج میلیون نفر واکسن زده بودند.

آقای دکتر عین اللهی گفت: واکسن به معنای پایان کرونا نیست و همه افراد واکسینه شده حتما باید ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
 
کد مطلب : ۳۸۰۷۷
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰
۱
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :