يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
 
 
تاجرنیا:
برخورد با کسانی که باادعای پزشکی فعالیت تخصصی انجام می دهند
 
معاون سازمان نظام پزشکی گفت: با افراد غیرمتخصصی که با پروانه پزشکان و یا ادعای پزشکی، فعالیت های تخصصی انجام می دهند، برخورد قانونی خواهیم داشت.
 
به گزارش فانا، علی تاجرنیا معاون سازمان نظام پزشکی در مورد اقدامات غیرتخصصی افرادی که با عنوان های غیرپزشکی، اقدام به انجام فعالیت های تخصصی مثل تزریق ژل و بوتاکس انجام می دهند، اظهار کرد: این کار قطعا غیرقانونی است، اما وظیفه مستقیم برخورد با این موارد بر عهده مجموعه نظارت بر درمان است، اما باید توجه داشت اگر نظام پزشکی بخواهد با چنین مواردی برخورد کند، حتما برخورد قانونی خواهد کرد.

تاجرنیا ادامه داد: تبلیغ این موارد نیز غیرقانونی است و اگر پزشکانی مدعی انجام چنین کار‌های غیرقانونی شوند و کسی از آنها شکایتی داشته باشد، از طریق معاونت درمان دانشگاه‌ها به شکایاتشان، رسیدگی و بررسی خواهد شد.

او افزود: اگر این تخلفات در مجموعه‌هایی صورت بگیرد که افراد آن از اعضای سازمان نظام پزشکی باشند و یا در یک تخصص مشخص، صلاحیت انجام آن فعالیت را نداشته باشند و حتی در مورد آرایشگاه‌هایی که چنین تخلفاتی انجام می‌دهند از طریق مسئولان نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و یا معاونت درمان وزارت بهداشت، با عنوان دخالت در امور تخصصی که افراد فاقد صلاحیت حرفه‌ای آن را انجام می دهند، پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

تاجرنیا گفت: در مواردی که منجر به واگذاری پروانه یک پزشک به افراد غیرمتخصص شود تا در یک کلینیک زیر سایه نام آن پزشک فعالیت کنند، یک کار خلاف و غیرقانونی صورت گرفته است و طبیعتا طبق قانون نظام پزشکی، مشمول جرایم انتظامی خواهد شد و در نتیجه باعث  جلوگیری از فعالیت‌های حرفه‌ای آن پزشک یا آن عضو جامعه پزشکی خواهد شد و اگر تخلفات به صورت مکرر باشد می تواند منجر به محرومیت مادام لعمر از فعالیت بشود.

معاون سازمان نظام پزشکی در مورد دلیل چنین تخلفاتی بیان کرد: دلیل چنین فعالیت‌هایی این است که این خدمات غیرقانونی به مراجع ذی ربط، گزارش نمی‌شوند و مراجعان از چنین افرادی شکایت نمی‌کنند و همین امر باعث می‌شود که مجموعه‌ها بتوانند با خیال راحت فعالیت خود را انجام بدهند.

او گفت: سازمان نظام پزشکی نیز ساز و کار‌های خاص خود را در قالب هیئت‌های انتظامی دارد و همچنین در مورد سایر افرادی که عضو این سازمان نیستند، باید از طریق مراجع نظارتی و محاکم عمومی بررسی شود.
 
کد مطلب : ۳۸۰۹۳
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۷
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :