پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛
احداث ۲۷۰۰ واحد بهداشتی در کشور
 
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از احداث دو هزار و ۷۰۰ واحد بهداشتی در کشور خبر داد.
 
به گزارش فانا، علی اکبر سیاری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از دو هزار و ۷۰۰ واحد بهداشتی در کشور اظهار داشت: همچنین پنج هزار و ۷۰۰ واحد بهداشتی با وسعت دو میلیون متر مربع با اعتبار معادل چهار هزار میلیارد تومان در دست ساخت داریم.

افزایش تعداد پزشکان در روستاهای کشور

وی با بیان اینکه این اقدامات با مشارکت مردم عملیاتی شده است گفت: بخشی از این اعتبارات توسط وزارت بهداشت، بخشی دانشگاه و استانداری ها و بخش دیگر را خیرین پرداخت می کنند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه با مشارکت مردم کارهایی که سال ها طول می کشید، در فرصت کوتاهی در حوزه بیمارستان و بهداشت عملیاتی شد ادامه داد: در حوزه بهداشت معادل ۳۰ سال گذشته سرمایه گذاری و کار جدید صورت گرفته است.

سیاری با بیان اینکه ابتدا از روستاها شروع کردیم و اعتبارات برنامه پزشک خانواده روستا ابتدا ۳۰۰ میلیارد تومان بود عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید به دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و هشت برابر شد.

وی با بیان اینکه در دوره گذشته دو هزار و ۴۰۰ پزشک در روستاها فعالیت داشتند گفت: این تعداد به شش هزار و ۸۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دوره گذشته ۳۷۰ قلم دارو برای روستائیان وجود داشت که به ۴۶۵ قلم دارو افزایش پیدا کرد گفت: در مدت ۳۵ سال، سه واکسن های تزریقی داشتیم که در این دولت یک واکسن جدید در کشور تولید شد.

ساخت ۲۷ هزار تخت بیمارستانی در کشور

سیاری با بیان اینکه در ۳۵ سال پنج مکمل رایگان توزیع می شد که دو مکمل جدید در دولت تدبیر و امید بین مردم توزیع شد گفت: در دولت تدبیر و امید ۲۰ هزار واحد بهداشتی را تعمیر، تجهیز، بهبود استاندارد کردیم و اعتبار هزینه شده در این زمینه هزار میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: در لرستان ۲۳۴ پروژه شروع شده که ۳۲۰ نفر نیروی جدید در استان به کار گرفته شد و در مجموع ۲۹ هزار نفر فرصت شغلی برای مردم ایجاد شد و اعتبارات حوزه عمرانی ۳۵ برابر مدت گذشته شده است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه از سال ۸۲ تا ۹۲ کل اعتبارات حوزه عمرانی بهداشت ۲۰۰ میلیارد تومان بود ادامه داد: در این دولت فقط هزار میلیارد تومان هزینه تعمیر و تجهیز در این حوزه شد و دو هزار میلیارد تومان هزینه ساخت و چهار هزار میلیارد تومان پروژه دیگر در دست اقدام است.

سیاری تصریح کرد: در حوزه درمان نیز در مدت ۹۰ سال ۸۰ هزار تخت در ایران ساخته شده که در این دولت ۲۷ هزار تخت در کشور احداث شد.

 
 
کد مطلب : ۵۹۵۵
چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
۱
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :