سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ,23 October 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
آخرین آمار "سرطان" در ایران
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶
 
رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، ضمن ارائه آمار بروز سرطان در ایران به ویژه زنان ایرانی و سرطان‌های شایع در آن‌ها، از احداث ۱۳۷شبکه‌ ملی مراقبتی در کشور با عنوان مراکز تشخیص زودهنگام سرطان خبر داد.
 
مراکز شیمی درمانی استاندارد شدند
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: ۱۳۷ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان و کلینیک‌های غیر واگیر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و هم اکنون در حال نصب ۵۰ دستگاه ماموگرافی در این مراکز هستیم.
 
اتاق عمل: دمپایی نداریم
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۵
 
به گزارش فانا، چند وقتی است که صحبت از کمبود بودجه و بدهی‌های بیمارستان‌ها به خصوص بیمارستان‌های دولتی به میان آمده و در این بین مشکلاتی مثل کمبود لوازم معمولی برای کنترل عفونت، کمبود تجهیزات و وجود تجهیزات پزشکی تاریخ مصرف گذشته از جمله مسائلی بود که بارها مسئولین مربوطه و پزشکان به ...
 
جزئیات پرداخت مطالبات مراکز درمانی، دانشگاه‌ها و داروخانه‌های استان تهران
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷
 
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران جزئیات پرداخت مطالبات مراکز درمانی، دانشگاه‌ها و داروخانه‌های استان تهران را تشریح کرد.
 
عوارض گرایش بیمارستان‌ها به استفاده از تجهیزات پزشکی ارزان قیمت
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
 
رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: به دلیل بدهی بیش از حد مراکز درمانی به تولیدکنندگان و با هدف کاهش هزینه‌ها، اخیراً مراکز درمانی گرایش به سمت استفاده از کالاهای بی‌کیفیت ارزان دارند که اگر چه در ظاهر هزینه مصرف را کاهش داده‌اند ولی در واقع موجب مخاطرات جانی بسیار زیادی برای بیماران،...
 
فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
 
در حالی که اخیرا بسیاری از پزشکان و اعضای کادر بهداشت و درمان کشور به دلیل تاخیر در حقوق و پرداخت هایشان با مشکلات جدی مواجه شده‌اند، مدیران سازمانی که قرار بوده مطالبات آنها را پیگیر باشند حقوق‌هایی نامتعارف و نجومی دریافت می‌کنند.
 
محکومیت دکتر دارو ساز به اتهام نگهداری و فروش داروی غیرمجاز در اصفهان
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
 
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان از محکومیت دکتر دارو ساز داروخانه ای در اصفهان به اتهام نگهداری و فروش داروی غیرمجاز در اصفهان خبر داد.
 
۴.۵میلیون هزینه ماهانه یک بیمار CF
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۷
 
رئیس بخش ریه مرکز طبی کودکان، هزینه های دارویی بیماران CF را بسیار گران عنوان کرد و گفت: هزینه ماهانه یک بیمار CF چهار و نیم میلیون تومان است که سهم پرداختی بیماران بالاست.
 
اهانت ها به جامعه پزشکی در ایران زیاد شده است
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۸
 
رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران با اعلام این مطلب که اهانت ها به جامعه پزشکی در ایران بسیار زیاد شده، گفت: منشور حقوق بیمار برای حمایت از بیماران وجود دارد که منشور کامل و ‏استانداردی است، اما منشور حقوق پزشک وجود ندارد.‏
 
مرکز ژن درمانی در بیمارستان شریعتی تهران تأسیس می شود
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: بزرگترین و کاملترین ‏مرکز ژن درمانی کشور در بیمارستان شریعتی تهران تأسیس می‌شود.
 
فریب تبلیغات اینستاگرامی را نخورید
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
 
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: در حال حاضر 300 جراح فوق‌تخصص پلاستیک و زیبایی در ایران داریم ولی 8 هزار نفر در کل ایران مشغول جراحی پلاستیک هستند که بسیاری از آنها آموزش لازم را ندیده و حتی پزشک هم نیستند.
 
این روستا ۱۷۵ پزشک صادر کرده است!
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
 
«دهکده پزشکان» نامی است که به روستای طراران یا دلارام داده‌اند؛ روستایی در ۶ کیلومتری تفرش که از ۲۰۰ خانوار آن ۱۷۵ پزشک بیرون آمده.
 
منع قانونی برای به کارگیری رئیس سازمان نظام پزشکی وجود ندارد
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۹
 
معاون سازمان نظام پزشکی گفت: ایرج فاضل، رئیس این سازمان بدون دریافت حقوق و دستمزد در این سازمان فعالیت می‌کند و منع قانونی برای به کارگیری رئیس سازمان نظام پزشکی وجود ندارد.
 
پزشکان باید برای آزمایش‌های گرانقیمت شرح حال بنویسند
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استاندارد و راهنمای بالینی کنترل هزینه‌های اضافی در نظام سلامت در حوزه آزمایشگاه‌ها، تدوین و ابلاغ شده است که مطابق آن پزشکان در تجویز آزمایش های گرانقیمت باید شرح حال بیمار را بنویسند.‏
 
موفقیت پزشک ایرانی در کشف داروی سرطان
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
 
پزشک ایرانی دارویی جدید برای درمان سرطان پروستات کشف کرده است.
 
جای خالی پروفسور مزدا جراح ستون فقرات در بین کودکان بی‌بضاعت
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳
 
پروفسور کیوان مزدا از مشهورترین جراحان ستون فقرات دنیا به واسطه پشتکار و خدمت نامش همواره ماندگار شد و اکنون جای او در میان کودکان نیازمند و بی‌بضاعت خالی است.
 
حجامت، زالودرمانی و انواع ماساژها تعرفه‌دار شدند
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
 
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از تعرفه‌گذاری ۱۴ خدمت طب سنتی ایرانی و همچنین راه‌اندازی ۱۱ "سلامتکده تیپ" تا پایان امسال خبر داد.
 
حضور نماینده ایران در کنگره بین المللی سرطان مالزی
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴
 
کنگره دو سالانه بین المللی سرطان 2018 با حضور مؤسسه خیریه محک به عنوان عضو کامل اتحادیه بین المللی کنترل سرطان و نمایندگان بیش از 150 کشور جهان در کوالالامپور مالزی در حال برگزاری است.
 
انتقال دانشجویان علوم پزشکی جدید به کشور ممنوع می شود
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
 
قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: انتقال افرادی که از 10دی امسال (اول ژانویه 2019) برای تحصیل در رشته های گروه پزشکی به دانشگاه های خارج از کشور اقدام می کنند، به داخل ممنوع می شود و باید تا انتهای دوره در دانشگاه خارج از کشور تحصیل کنند.
 
سفارت فرانسه یاد پرفسور کیوان مزدا را گرامیداشت
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸
 
سفارت فرانسه در ایران یاد ‏پروفسور کیوان مزدا، جراح برجسته ایرانی‌ فرانسوی ستون فقرات که به تازگی درگذشت را گرامیداشت.
 
 
گروه های خبری :