سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ,20 August 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
نسخه الکترونیکی تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌ها اجرایی می‌شود
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
 
رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اجرای نسخه الکترونیکی درون شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است، اما برای اجرا در بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد. با این حال امیدواریم تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌های کل کشور اجرایی شود.
 
می‌خواهند با کاهش ظرفیت دانشجوی پزشکی «انحصار» را حفظ کنند
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: می‌خواهند با کاهش ظرفیت دانشجویان پزشکی به ویژه در حوزه تخصصی، انحصار را حفظ کنند؛ درحالی که جامعه به شدت به این افزایش نیاز دارد و در بسیاری استان‌ها پزشک متخصص نداریم.
 
دانشمند ایرانی همچنان گروگان یانکی‌ها
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از بستری شدن و وخامت حال مادر دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بیمارستانی در اصفهان ظرف پنج ماه گذشته خبر داد و گفت: دکتر «مسعود سلیمانی» از محققان سلول‌های بنیادی و دانشیار خون شناسی دانشگاه تربیت مدرس که حدود ۱۱ ماه پیش برای ...
 
ماجرای ادامه دار مالیات پزشکان، برداشت آخر
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
 
مالیات پزشکان در سال‌های اخیر در صدر خبرها قرار دارد و هر از گاهی موضوعی در این رابطه منتشر می‌شود و هم جامعه پزشکی را آزار می‌دهد و هم ضرر این ماجرا به شکل غیرمستقیم به بیماران می‌رسد. در این میان سازمان امور مالیاتی قرار دارد که به شکل جدی به موضوع مالیات پزشکان ورود کرده و گویا ماجرای ادامه دار مالیات ...
 
واکنش جامعه پزشکی به صندوق فروش
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
 
نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی، گفت: ۸۰ درصد جامعه پزشکی از کارت خوان استفاده می کنند.
 
بخش عمده‌ای از دانشمندان برتر ایرانی مشغول ارائه خدمت در کشور هستند
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: درصد عمده ای از فارغ التحصیلان حوزه پزشکی وارد عرصه های مختلف نظام سلامت کشور می شوند و پیشرفت هایی که طی سنوات گذشته داشته ایم مرهون تلاش های این افراد بوده است.
 
نسخه نجات بیمارستان‌های دولتی از بحران اقتصادی
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
 
رییس بیمارستان طالقانی تهران با اشاره به وضعیت و چالش‌های پیش روی بیمارستان‌های دولتی، راه‌کارهایی برای رهایی بیمارستان‌ها از مشکلات اقتصادی ایجاد شده ارایه داد و گفت: تنها نسخه نجات‌بخش تمام بیمارستان‌های دولتی ترکیب استقلال، شفافیت و پاسخگویی است.
 
واگذاری بیمارستان رحیمیان به بخش دولتی در حال پیگیری است
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مقدمات واگذاری بیمارستان رحیمیان الوند به بخش دولتی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال پیگیری است.
 
نیازی به ساخت آسایشگاه جداگانه برای «جانبازان زنِ قطع نخاع» نیست
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
 
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید توضیحاتی را درباره تعیین‌تکلیف مصدومان شیمیایی در سردشت ارائه کرد و گفت: در تهران نیز ظرف چند ماه آینده در یکی از مراکز بخشی برای زنان جانباز نخاعی به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
مهار آتش سوزی در انبار داروی بیمارستان میلاد
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
 
مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: آتش‌سوزی در بیمارستان میلاد اصفهان خسارت جانی نداشت و حال همه بیماران خوب است.
 
تهرانی‌ها روز پزشک، رایگان ویزیت می‌شوند
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸
 
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی از برگزاری دو رویداد در حوزه پزشکی برای روز پزشک خبر داد و گفت: به همین منظور تهرانی ها در روز یکم شهریور مصادف با روز پزشک به صورت رایگان ویزیت می‌شوند.
 
دریافت عوارض شغل از پزشکان، قانونی است
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸
 
هیات تخصصی دیوان عدالت اداری با رد شکایت سازمان نظام پزشکی شیراز، دریافت عوارض شغل از پزشکان را قانونی دانست.
 
ابراز نگرانی جامعه پزشکی و دانشجویی از طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت‌های پزشکی
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۵
 
رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نگرانی جامعه پزشکی و دانشجویی نسبت به طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت‌های دانشجویی پزشکی، تاکید کرد: افزایش ظرفیت و پذیرش دانشجوی پزشکی بدون تامین ساختارهای لازم، موجب کاهش کیفیت علمی و عملی پزشکی کشور و آسیب بیماران و سقوط سطح سلامت ...
 
رئیس انجمن خون‌شناسی کشور از دریافت دارو در زندان آمریکا محروم شد
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴
 
رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: استاد ایرانی در زندان آمریکا از دریافت دارویی خاص برای بیماری گوارشیش، محروم است.
 
آمار منتشر شده درباره فرار مغزها مخدوش است
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸
 
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار منتشر شده درباره فرار مغزها را آمیخته با پیش داوری و مخدوش عنوان کرد و در بیانیه ای اعلام کرد: دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور نباید در آمار مهاجران تحصیل‌کرده لحاظ شوند.
 
تمدید مهلت ثبت‌نام کارتخوانِ پزشکان
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹
 
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی از تمدید مهلت ثبت‌نام پزشکان برای کارتخوان تا 31 مرداد ماه خبر داد و گفت: بسیاری از پزشکان موفق به ثبت کارتخوان نشده‌اند؛ چراکه زیرساخت‌های لازم فراهم نیست.
 
مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان تمدید شد
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۵
 
مدیرکل سازمان امور مالیاتی از تمدید ثبت‌نام کارتخوان پزشکان تا تاریخ 31 مرداد خبر داد.
 
تشکیل کمیته‌های حمایت از دانشجویان استعداد درخشان در وزارت بهداشت
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه های حمایتی ویژه این وزارتخانه برای دانشجویان استعداد درخشان سخن گفت و عنوان کرد: سند سیاستی استعدادهای درخشان با هدف کمک به ارتقای این گروه از دانشجویان تدوین شده و کمیته های حمایت از دانشجویان استعداد درخشان نیز در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاههای ...
 
ابراز نگرانی معاون کل وزارت بهداشت از ترویج "طب دفاعی" در کشور
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
 
معاون کل وزارت بهداشت از ترویج طب دفاعی در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: در حال حاضر پزشکان بسیاری، اقدامات غیرضروری را برای جلوگیری از شکایات احتمالی در آینده، انجام می‌دهند؛ درصورتیکه اگر قدردانی و اعتماد متقابل شکل گیرد، پزشک و مردم مطمئن‌تر خواهند شد.
 
پزشکان در 40 درصد شکایات قصورات پزشکی محکوم شدند
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
 
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی ،در رابطه با قصورات پزشکی گفت : طبق آمار دادسراها ۳۹ تا ۴۲ درصد از شکایت‌های مربوط به قصورات پزشکی منجر به محکومیت کادر درمانی شده است.
 
 
گروه های خبری :