چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
آقای روحانی! پرستاران ناراضی اند
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
 
رئیس کل سازمان نظام پرستاری، در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور، ضمن تشریح وضعیت پرستاری در کشور، خواستار توجه به رفع مشکلات پرستاران شد.
 
برخی بیمارستان‌های نوساز ایمنی لازم را ندارند
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به نظر می‌رسد وزارت راه و شهرسازی نظارت لازم در زمینه ساخت ‏بیمارستان ها را ندارد. در نتیجه به دنبال این هستیم که ساخت و ساز بیمارستان را از وزارت راه به وزارت ‏بهداشت منتقل کنیم. زیرا بیمارستان‌های وزارت بهداشت ایمن‌تر هستند.
 
عمر مفید بیمارستان‌ها در ایران بین ۳۰ تا ۴۰ سال است
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: عمر مفید بیمارستان‌ها در کشورهای توسعه یافته بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال ‏است، اما عمر متوسط بیمارستان‌های ایران برای اینکه بدون اشکال ارائه خدمت کنند، بین ۳۰ تا ۴۰ سال است و بعد از آن باید بیمارستان‌ها را ‏با هزینه‌های بسیار اداره کرد.‏
 
طرح الزام پزشکان به استفاده از دستگاه کارتخوان اعلام وصول شد
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
 
طرح الزام شاغلان حرفه‌های پزشکی به استفاده از دستگاه کارتخوان بانکی اعلام وصول شد.
 
بیمارستان سرپل معطل حضور مقامات برای افتتاح است
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶
 
در حالی بیماران زلزله زده سرپل ذهابی از دوری بیمارستان گلایه دارند که بیمارستان شهدای سرپلذهاب تقریبا تکمیل شده و برای افتتاح در انتظار حضور مقامات است.
 
بنیاد شهید پاسخگوی مشکلات بیمارستان امام کرج باشد
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره انتقادات و اعتراضات اخیر کارکنان بیمارستان امام خمینی(ره) البرز به دنبال تاخیر حدود یک ساله در پرداخت مطالبات‌شان، گفت: مالکیت این بیمارستان با سازمان همیاری شهرداری‌ استان البرز بوده و موسس و صاحب پروانه هم بنیاد شهید است.
 
آمادگی مشروط انجمن پزشکان عمومی برای اجرای سراسری نسخه‌نویسی الکترونیک
۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱
 
رئیس انجمن پزشکان عمومی جمعیت پزشکان عمومی را ۸۰ هزار نفر خواند که تنها ۳۵ هزار نفرشان مشغول فعالیت هستند و گفت: پزشکان عمومی نیازمند محبت بیشتری از سوی بیمه‌ها هستند و آمادگی داریم در صورتی که ملاحظاتی را رعایت کنند، نسخه نویسی الکترونیک را در سطح اول در کل کشور اجرا کنیم.
 
صاحب اصلی بیمارستان امام(ره) کرج دانشگاه علوم پزشکی نیست
۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: صاحب اصلی بیمارستان امام خمینی (ره) کرج هیچ‌گاه دانشگاه علوم پزشکی نبوده است.
 
اینجا خبری از حق ویزیت بیماران نیازمند نیست
۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۰
 
پیدا کردن مطب دکتر سیده عظمت اسلامی کار سختی نیست. سراغش را که از اهالی بگیری، احترامتان می‌کنند و تا نزدیکی ساختمان پزشکان بدرقه می‌شوید. بیمارانی که گاهی به جای حق ویزیت، برای تشکر از خانم دکتر، آش رشته و سبزی پاک کرده می‌برند.
 
از واردات پزشک تا رتبه هفدهم پزشکی در جهان
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۲
 
روزگاری پزشک هم در ایران کمیاب بود و از خارج وارد می‌شد! شاهان قاجار هر بار که سفر فرنگ می‌رفتند یک پزشک با خود می‌آوردند و چند پزشک را هم قولش را می‌گرفتند که بعداً بیایند.
 
انجام جدیدترین جراحی‌ها در قدیمی ترین بیمارستان تهران
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
 
دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم‌تهاجمی و درون‌بین ایران، از انجام جدیدترین جراحی‌ها در قدیمی ترین بیمارستان تهران خبر داد
 
مشکل بیمارستان ایرانیان دبی در مجامع بین المللی پیگیری می شود
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
 
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال احمر با اشاره به ایجاد محدودیت ها برای بیمارستان ایران در دبی گفت: با همکاری وزارت خارجه درصدد رفع محدودیت های اعمال شده دولت امارات برای بیمارستان ایرانیان هلال احمر ایران در دبی هستیم.
 
بیست و نهمین تجمع پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
 
نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج گفت: تجمع پرسنل این بیمارستان در اعتراض به حدود یک سال حقوق معوقه همچنان ادامه دارد و امروز شنبه دهم آذرماه بیست و نهمین تجمع با حضور حدود 300 پرسنل برگزار شد.
 
آرزویم این است از شر اداره بیمارستان‌ها راحت شویم
۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
 
وزیر بهداشت درباره تجمیع خرید خدمات در بیمارستان‌ها گفت: آرزویم این است که روزی از شر اداره بیمارستان‌ها راحت شویم؛ چرا که کار وزارت بهداشت مدیریت بیمارستان نیست، بلکه باید به عنوان سیاستگذار و ناظر عمل کند.
 
از مطالبه دیابتی‌ها تا بهره‌برداری از کلینیک‌های غیرواگیر
۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۱ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال کشور مبتلا به دیابت هستند و ۲۵ درصد از این جمعیت حتی اطلاعی از بیماری خود ندارند، دو پروژه وزارت بهداشت را برای پیشگیری و درمان دیابت تشریح داد.
 
بیمارستانی در کرج که فقط 2 مراجعه کننده دارد!
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
 
نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج در واکنش به خبر برگزاری مزایده و واگذاری این بیمارستان به بخش خصوصی مدعی شد: هیچ مزایده‌ای برگزار نشده و خبری هم از سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیست.
 
دود آتش جدال تامین اجتماعی و بیمارستان کیش به چشم مردم می‌رود یا نمی‌رود؟
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱
 
تماس‌های پی در پی مردم با صدا و سیمای مرکز کیش و تشویش و نگرانی اهالی کیش نشان از تکرار یک حکایت چند ساله دارد.
 
اتهام فرار مالیاتی به صورت افراطی متوجه جامعه پزشکی شده است
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس، از متهم‌کردن جامعه پزشکی به فرار مالیاتی که دامنه آن گسترش یافته است انتقاد کرده و از آن تحت عنوان عاملی برای کاهش انگیزه این قشر برای خدمات‌رسانی یاد کرد.
 
اقدامات غیردوستانه امارات فعالیت بیمارستان ایرانیان را محدود کرد
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
 
روابط‌ عمومی جمعیت هلال‌احمر درباره اقدامات غیردوستانه و کارشکنی ‌های امارات متحده عربی در مسیر فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی، اطلاعیه‌ ای منتشر کرد.
 
ساخت ۱۱ بیمارستان تهران روی گسل
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
 
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که ۱۱ بیمارستان در تهران روی پهنه گسل‌های اصلی واقع شده‌اند.
 
 
گروه های خبری :