سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
حمایت گروه برکت از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان حوزه سلامت در سال جاری
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
 
به گزارش فانا، حمیدرضا جمشیدی رئیس هیات مدیره شرکت گروه دارویی برکت در مراسم افتتاح شهرک دارویی برکت: هم‌اکنون ۱۴ درصد تولید دارو را در اختیار داریم. تولید پنی‌سیلین‌جی را با وجود زیاندهی به‌علت اهمیت فوق‌العاده آن ادامه می‌دهیم. ۹۰۰ میلیارد تومان در حوزه‌...
 
جزئیات ۹ محصول دارویی که امروز از آنها رونمایی می‌شود
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
 
فانا گزارش می‌دهد: جزئیات ۹ محصول دارویی که امروز از آنها رونمایی می‌شود به شرح زیر است: شرکت تولید مواد اولیه دارویی البرز بالک: 1- سرترالین هیدروکلراید، درمان افسردگی 2- داپوکستین هیدروکلراید، درمان مشکلات ناباروری در مردان شرکت سبحان دارو: 3- تیکرل (تیکاگرلور)، جلوگیری از ...
 
داروسازها چقدر به اخلاق حرفه‌ای پایبند هستند؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸
 
داروسازان در انجام وظایف شغلی خود با چالش‌های اخلاقی زیادی روبرو می‌شوند و این چالش‌ها در نحوه ارائه خدمات آن‌ها تاثیرگذار است. به همین دلیل پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تبریز میزان رعایت اصول اخلاقی داروسازان را مورد بررسی قرار دادند.
 
تبلیغات غیرقانونی تزریق بوتاکس و ژل بلای سلامت مردم شده است
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
 
رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران، گفت: امروز افراد زیادی که غیرحرفه ای و غیرمجاز هستند در اعمال زیبایی همچون تزریق بوتاکس دخالت می کنند و این مسئله سلامت مردم را به خطر می اندازد.
 
ارز دولتی را فقط به مواد اولیه دارو می‌دهند
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: متاسفانه ارز دولتی فقط به مواد اولیه داروها تعلق می‌گیرد و سایر هزینه‌های تولید دارو با ارز نیمایی تامین می‌شود در حالی که قیمت تولید دارو باید طوری تمام شود که مناسب با توان مصرف کننده باشد.
 
رترکتور قلبی ایرانی تولید شد
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
 
مدیر شرکت نیاکان رونق پارس اعلام کرد، محققان این مجموعه موفق به تولید دستگاه رترکتور قلبی (مدل One For All) شدند که این دستگاه در عمل جراحی قلب باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
امحای زباله‌های بیمارستانی با کمک فناوری پلاسما
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
 
محققان کشورمان با بهره گیری از فناوری پلاسما موفق شدند ضمن امحای تمام زباله‌ها، گازهای خطرناک آن را توسط فیلتری جداسازی کنند.
 
افزایش شیوع کبد چرب در ایران با رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
 
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، کبد چرب را شایع‌ترین نوع بیماری کبدی در ایران دانست و نسبت به افزایش شیوع این بیماری به دلیل رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی در کشور هشدار داد.
 
ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و دارو
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و دارو به منظور تسهیل امور تولید داخل در آینده نزدیک خبر داد.
 
۳ کودک بیمار با استفاده از پیوند سلول های بنیادی خون بندناف درمان شدند
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
 
سازمان انتقال خون اعلام کرد: طی دو ماه گذشته، دو کودک مبتلا به آنمی فانکونی و یک کودک مبتلا به فلج مغزی (cp)، با استقاده از پیوند سلول های بنیادی خون بندناف درمان شدند.
 
۸۰۰ هزار بیمار مبتلا به صرع در کشور
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
 
مدیرعامل انجمن صرع ایران، از دارو به عنوان درمان اصلی بیماران مبتلا به صرع نام برد و گفت: با توجه به سیاست وزارت بهداشت، سعی شده مواد اولیه داروهای خارجی وارد شده و در داخل تولید شود.
 
پایان کابوس نوبت‌گیری از پزشکان
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
 
مدیر عامل سامانه نوبت آنلاین گفت: با توجه به اینکه استان اصفهان در زمینه پزشکی یکی از قطب های بزرگ کشور به شمار می رود، سامانه نوبت آنلاین ابتدا به صورت پایلوت در اصفهان اجرایی می شود و سپس این سامانه در دیگر استان های کشور نیز راه اندازی خواهد شد.
 
بخشی از نیاز آزمایشگاه‌ها به محلول سل کانتر در داخل کشور فراهم شد
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
 
با تلاش محققان، محلول دستگاه‌های سل کانتر برای آنالیز خون در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی فراهم شده و در حال حاضر بخشی از نیاز محلول این مراکز در داخل کشور فراهم شده است.
 
۳۰ واکسن و دارو دانش بنیان یک شتاب دهنده وارد بازار می‌شوند
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
 
ستاری گفت: حدود ۳۰ محصول در حوزه دارو‌های انسانی، واکسن‌ انسانی و دامی، پروبیوتیک‌های غذایی و سلول‌های بنیادی خروجی‌های یک شتاب دهنده هستند و به تدریج وارد بازار می‌شوند.
 
رونمایی از دستگاه همودیالیز نسل ۵ تولید داخل
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
 
حضرتی گفت: تحریم‌های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است تا با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند.
 
مسؤولان اسامی نمایندگان متخلف را اعلام کنند
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:اگر سفارش خاصی از برخی نمایندگان مجلس به سازمان غذا و دارو اعلام شده، این نهاد نام نماینده و درخواست وی را به‌طور شفاف اعلام کند.
 
بیماری این کودکان دردآور است
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
 
بیماری SMA به عنوان یک اختلال ژنتیکی، برخی خانواده ها درگیر مشکلات و هزینه های سنگینی ساخته است که نیازمند حمایت وزارت بهداشت و دولت هستند.
 
کمبود داروی سفازولین جهانی است
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
 
شعیبی با اشاره به اینکه کمبود داروی سفازولین جهانی است، گفت: محموله وارداتی تا ۲ هفته آینده از گمرگ ترخیص می‌شود.
 
ورود فناوری بلاک‌چین به زنجیره تامین دارو
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
 
شرکت‌های آی‌بی‌ام، مرک و وال‌مارت برای شرکت در یک برنامه پایلوت FDA که به‌دنبال استفاده از فناوری بلاک‌چین برای ارتقای امنیت تامین و توزیع داروهای نسخه‌ای است، انتخاب شدند
 
هیچ کجای تورات، انجیل یا قرآن ننوشته واکسن نزنید
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
 
به گزارش فانا، جفری دینوویتز سیاستمدار دموکرات و عضو شورای ایالت نیویورک که پیشنهاد لغو معافیت گروه‌های مذهبی از اجرای قانون واکسیناسیون کودکان را مطرح کرده و در نهایت موفق به تصویب آن نیز شد، گفت: نه در تورات، نه در انجیل و نه در قرآن و نه در هیچ کتاب مقدس دیگری گفته نشده که شما نباید واکسن بزنید....
 
 
گروه های خبری :