سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ,23 October 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
خطر ازبین رفتن ۴۰ هزار نمونه زیستی به علت قطعی برق!
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
 
رئیس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران از قطع برق این مرکز به دلیل بدهی خبر داد و گفت: با این اقدام ۴۰ هزار نمونه زیستی که با هزینه‌های زیاد تهیه و به عنوان سرمایه ملی محسوب می‌شوند، در معرض نابودی قرار دارند.
 
نگرانی گزارشگر ویژه سازمان ملل از تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مردم ایران
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹
 
گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص تاثیرات تحریم‌ بر بهره‌مندی از حقوق بشر با ابراز نگرانی درباره تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر اعمال خواهد شد، تاکید کرد: تحریم‌هایی که به شهروندان و مردم آسیب می‌زند، باید هرچه فوری متوقف شود.
 
الزام بیمه‌ها به پرداخت جریمه دیرکرد به مطالبات داروسازان
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸
 
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در صورتی که سازمان های بیمه‌گر، در پرداخت مطالبات داروخانه ها تاخیر داشته باشند، باید خسارت مادی بدهند تا نظام از آسیب معنوی، روحی و روانی درامان باشد و نظام بهداشت و درمان از مسیر درست و صحیح آن خارج نشود.
 
پرداخت سهم قابل توجهی از مطالبات زنجیره تامین دارو و داروخانه ها تا پایان آبان
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵
 
دکتر غلامرضا اصغری با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره تصمیم بر اختصاص نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای دارو با موافقت مقام معظم رهبری، افزود : این گام بزرگی برای پرداخت بخش قابل توجهی از مطالبات معوقه صنعت دارو و داروخانه هاست .
 
موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دارویی
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
 
معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: من دستم قلم و کاغذی نیست که کسی را برکنار کنم این در حالی است که من تا این لحظه اجازه برکناری منشی خودم را هم نداشته‌ام. بنابراین از من انتظار نداشته باشید وکیل و وزیر تغییر دهم.
 
ساختار وزارت بهداشت باید تغییر کند
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
 
وزیر بهداشت گفت: ساختار وزارت بهداشت باید در این دوره تغییر کند، یکی از آرزوهای من این است سازمانی برای آموزش پزشکی وجود داشته باشد و روسای دانشگاه های علوم پزشکی فقط به آموزش و پژوهش بپردازند و دیگر بیمارستان اداره نکنند، اگر این کار انجام شود، یک اتفاق بزرگ است.
 
تلاش انگلیس برای معافیت دارو و غذا از تحریم‌های ایران
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷
 
نشست «چشم‌انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران» عصر پنجشنبه با حضور حمید بعیدی‌نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، فعالان حوزه اقتصادی، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به حوزه تجارت با ایران آغاز به کار کرد.
 
صادرات داروهای دامی ابوریحان به ۴ کشور
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
 
به گزارش فانا، پیام سیفی در حاشیه بازدید رئیس سازمان دامپزشکی کشور و مدیران ارشد هلدینگ دارویی تامین از شرکت لابراتوارهای رازک در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد از کل فروش شرکت داروسازی ابوریحان مربوط به داروهای دامی است و در این حوزه ۳۳ پروانه دامی عمدتا هورمونی داریم، ...
 
سالانه 80 میلیارد تومان صرف کاغذ دفترچه های بیمه می شود
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
 
قائم مقام معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سالانه 80 میلیارد تومان برای تهیه کاغذ دفترچه های بیمه هزینه می شود که اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک منجر به صرفه جویی قابل توجهی در این زمینه خواهد شد.
 
این شهر در مسیر بادهای سمی قرار دارد و پایتخت سرطان شده است
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۱
 
حتماً مسئولین خواهند گفت که اراک به علت این‌که قطب درمان سرطان در کشور است از استان‌های دیگر هم برای درمان به این شهر و بیمارستان خوانساری می‌آیند و به همین علت کمبود تخت وجود دارد.
 
انبار تجهیزات پزشکی تاریخ گذشته در دو خانه مسکونی کشف شد
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۲
 
رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران گفت: انبار تجهیزات پزشکی تاریخ گذشته و قاچاق در دو منزل مسکونی سه طبقه شامل انواع سرنگ، سرسوزن، دستکش های جراحی و لوله های اکسیژن در محدوده خیابان ولی عصر تهران کشف شد و هر دو واحد مسکونی پلمپ شدند.
 
یه ماست بده، یه مُسکن!
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
 
فروش دارو در برخی از سوپرمارکت‌ها به نگرانی‌های درمانی و دارویی دامن زده است.
 
خودکفایی درمصرف داروی ایرانی از بیماران سرطانی شروع نشود
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۹
 
نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خودکفایی درمصرف داروی ایرانی از بیماران سرطانی شروع نشود، گفت: سلامت بیمار تعیین کننده ،تجویز داروی خارجی یا داخلی شیمی درمانی است.
 
هاشمی، هاشمی را تکذیب کرد
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۵
 
علی رغم اظهارات وزیر بهداشت درباره رفع مشکلات دارویی بیماران تالاسمی رییس بنیاد بیماری‌های خاص معتقد است طرح تحول سلامت و خیانت یکی از شرکت‌های دارویی مانع از ورود بخشی از داروهای مورد استفاده برای بیماران تالاسمی شده و مشکلات این بیماران ادامه دارد.
 
دوراهی قیمت گذاری دارو و تجهیزات پزشکی؛صنف یا دولت؟
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۸
 
فعالان بازار دارو و تجهیزات پزشکی قیمت گذاری برخی از این اقلام را به صرفه و در حد قیمت تمام شده نمی دانند، آن سوی ماجرا بیماران و بیمه ها هستند که توان مالی محدودی دارند، سوال این است، قیمت گذاری این کالاها چگونه و در کجا باید انجام شود که نه سیخ بسوزد، نه کباب.
 
جزئیات مکاتبه وزیر بهداشت با دبیر کمیسیون اقتصاد دولت
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۲
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو، از مکاتبه وزیر بهداشت با دبیر کمیسیون اقتصاد هیات دولت، با هدف جلوگیری از ورود و ترخیص کالاهای سلامت همراه مسافر و چمدانی خبر داد.
 
واکسن آنفلوآنزا چند؟
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۶
 
رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با اعلام قیمت واکسن آنفلوآنزا در بازار، گفت: به نظر می‌رسد اکثر واجدین شرایط تاکنون واکسن آنفلوآنزا را دریافت کرده‌اند؛ چراکه توصیه کرده‌ایم که پیش از آبان افراد واجد شرایط واکسن را تزریق کنند.
 
دلیل کمبود واکسن آنفلوآنزا در کشور
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۴
 
عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با تأکید بر ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر گفت: امسال نسبت به سال گذشته واردات واکسن آنفلوآنزا کمتر شده و بنابراین با کمبود این واکسن در کشور مواجه شده‌ایم.
 
۳ هزار و ۷۲۰ تُن دارو وارد شد
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۳
 
گمرک ایران جزییات واردات کالاهای اساسی را منتشر و اعلام کرد: در نیمه اول سال‌جاری بیش از ۳ هزار و ۷۲۰ تُن انواع دارو وارد کشور شده است.
 
چاقی به صورت تصاعدی در حال بالا رفتن است
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
 
چاقی به‌عنوان یک بیماری در حال شناخته شدن است و یکی از بزرگترین معضلات جامعه در آینده عدم آگاهی از چاقی خواهد بود و در حال حاضر هدفمان این است که معضلات چاقی را به مردم آگاهی دهیم و اینکه بگوییم چاقی مخصوصا چاقی مفرط یک بیماری است که باید جدی گرفته شود.
 
 
گروه های خبری :