جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ,19 April 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
اظهارات سعید قاسمی در مورد بوسنی فاقد اعتبار بوده و مورد تایید سپاه نیست
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۰
 
سردار رمضان شریف در واکنش به ویدیویی منتشر شده از سعید قاسمی در خصوص بوسنی ، تاکید کرد :اظهارات وی شخصی و فاقد اعتبار بوده و مورد تایید سپاه نیست.
 
ثبت 11250 بیمار هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی دهنده در وزارت بهداشت
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار و 250 بیمار هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی‌دهنده در سامانه وزارت بهداشت ثبت شده‌اند و در ۸۳ مرکز درمانی در دانشگاه ها یا دانشکده های علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت به بیماران هموفیلی خدمات ارائه می‌شود.
 
۴۰ هزار نفر در کشور گرفتار بیماری های التهابی روده هستند
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱
 
رئیس کنگره کشوری بیماری های التهابی روده، گفت: بررسی ها نشان می دهد در حدود ۴۰ هزار نفر در کشور دچار بیماری های التهابی روده هستند.
 
99 درصد آسانسور بیمارستان های تهران استاندارد نیست
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰
 
مدیرکل استاندارد تهران گفت: 99.4 درصد از آسانسورهای بیمارستان های این استان گواهی تایید ایمنی و کیفیت ندارد.
 
تامین داروی فاکتور ۸ بیماران هموفیلی به صورت کامل در کشور
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸
 
مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم گفت: این شرکت دانش‌بنیان در سال جاری ظرفیت پوشش کامل نیاز ایران را به فاکتور هشت انعقادی نوترکیب «سافاکتوAF» دارد .
 
دستگاه‌های «دیالیز» استان‌های سیل‌زده تأمین شد
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶
 
رئیس هیأت امناء صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به ضرورت جابجایی بیماران دچار نارسایی کلیه و نیازمند انجام دیالیز در مناطق سیل زده به شهرها و استان‌های همجوار، از تأمین 50 دستگاه دیالیز توسط این مجموعه خبرداد.
 
افزایش قربانیان مصرف کننده مکمل‌های غیرمجاز
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
 
در ماه‌های اخیر مواردی از مرگ و میر بر اثر مصرف مکمل‌های غیرمجاز داشتیم و میزان مراجعات مصرف کننده این فرآورده‌ها به پزشکان غدد، کبد و پزشکان درمان ناباروری به وضوح افزایش یافته است.
 
پشت پرده تخریب نظام دارویی کشور
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
 
رئیس انجمن داروسازان ایران، در نامه ای به وزیر بهداشت، نسبت به تبعات نابودی نظام دارویی کشور هشدار داد و گفت: دست های پشت پرده، داروخانه ها را هدف قرار داده است.
 
هلال احمر از سعید قاسمی به مراجع قضایی شکایت می‌کند
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
 
در پی انتشار ویدئویی از سعید قاسمی، یکی از فرماندهان بازنشسته نظامی درباره استفاده از پوشش هلال احمر در جنگ بوسنی،جمعیت هلال احمر از شکایت این نهاد از وی به مراجع قضایی خبر داد.
 
برخی واردکنندگان با هدف بهره‌گیری از رانت برای احیای وزارت بازرگانی تلاش می‌کنند
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
 
معاون اسبق وزیر اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه تشکیل وزارتخانه‌های جدید اقدامی هزینه‌بر و کاری عبث و بیهوده است، گفت: برخی واردکنندگان با لابی و مذاکره در تلاش هستند با تفکیک وزارت صمت دوباره از رانت واردات بهره بگیرند.
 
موافقت بانک مرکزی با واردات کالا توسط صنعت‌گران به جای انتقال ارز به کشور
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 
رحمانی گفت: بانک مرکزی موافقت کرده که صنعتگران در سال ۹۸ به جای انتقال ارز به کشور می‌توانند مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید وارد کنند.
 
موفقیت یک استارتاپ در تولید موادنابود کننده عفونت های بیمارستانی
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
 
یک استارتاپ فعال در مرکز خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف، به تازگی موفق به طراحی و ساخت مواد نانو ساختار با قابلیت از بین بردن عفونت های مقاوم در محیط های درمانی و بیمارستانی شده است.
 
تولید واکسن سالک در انتظار حمایت
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
 
محققان و متخصصان یک شرکت دانش بیان فعال کشور در زمینه فرآورده‌های بیولوژیکی اعلام کردند که در صورت حمایت، قادر به تولید واکسن سالک (بیماری مشترک انسان و دام) هستند.
 
حادثه مرگبار در یک کارخانه داروسازی در چین با ۱۰ کشته
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
 
ساعاتی قبل رسانه‌های چین از وقوع یک انفجار شدید و مرگبار در کارخانه داروسازی "کیلو تیانهه هویشی" در استان شاندونگ واقع در شرق این کشور خبر دادند
 
تشکیل دوباره وزارت بازرگانی
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸
 
تلاش برای تشکیل وزارت بازرگانی در حالی است که در شرایط فعلی، ابزارهای قانونی کارآمد در اختیار دولت برای ساماندهی امور و تنظیم بازار وجود دارد؛ ابزارهایی که دولت نسبت به آن‌ها بی‌توجه است.
 
واردات دارو و تجهیزات پزشکی مشابه تولید داخل ممنوع است
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
 
پیر صالحی گفت: بنابر دستور وزیر بهداشت واردات دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود، ممنوع است.
 
محدودیت های خرید بالگرد امداد هوایی ضد بشری است
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این جمعیت برای فعالیت های بشردوستانه و امدادرسانی به آسیب دیدگان حوادث طبیعی از بالگرد امداد هوایی استفاده می کند، گفت: محدودیت هایی که برخی از کشورها برای خرید این بالگردها ایجاد می کنند، کار ضد بشری است.
 
داروهای مورد نیاز کشور دپو شده است
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: دپوی داروی مورد نیاز کشور با توجه به شرایط تحریم انجام شده اما به دلیل داشتن تاریخ انقضای دارو، نمی توان برای طولانی مدت و به طور مثال برای چهار سال، داروها را ذخیره کرد.
 
تعهدات درمانی کاهش پیدا نکرده
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تابع تصمیمات شورای عالی بیمه هستیم، گفت: تعهدات درمانی تامین اجتماعی کاهش پیدا نکرده است.
 
ضرورت نظارت بر شرکت های تجهیزات پزشکی که ارز دولتی گرفته اند
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
 
دبیر انجمن رادیولوژی ایران، با اشاره به اعلام تعرفه های ابلاغی هیات دولت، گفت: وزارت بهداشت باید پیگیر نظارت بر شرکت‌هایی باشد که سال گذشته ارز با قیمت ۴۲۰۰ تومان دریافت داشته اند.
 
 
گروه های خبری :