چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
نقض دستور «دیوان لاهه» توسط شرکتهای غربی را گزارش کنید
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
 
به گزارش فانا، یکی از رخدادهای مهم بین المللی برای کشورمان طی ماههای اخیر، ماجرای شکایت به دیوان بین المللی دادگستری در خصوص رفتارهای غیرقانونی و خصمانه دولت آمریکا بود که بر این اساس، این دیوان پس از بررسی های حقوقی، از آمریکا خواست تا از عدم تاثیرگذاری تحریم‌های این کشور بر امنیت پروازهای غیرنظامی ...
 
فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی ساماندهی می‌شوند
۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
 
مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، از ابلاغ آیین‌نامه جدید «نحوه فعالیت فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی» به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به منظور ساماندهی فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی با تایید وزیر بهداشت خبر داد.
 
فراخوان سازمان غذا و دارو برای تامین داروهای مورد نیاز سال ۹۸
۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو جهت برنامه‌ریزی برای تامین داروهای مورد نیاز کشور در سال ۹۸ فراخوان داد.
 
فراخوان سازمان غذا و دارو برای تامین داروهای فوریتی
۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ضمن اعلام فراخوان به کلیه شرکت‌های وارد کننده برای تامین داروهای فوریتی شروط این سازمان برای انتخاب شرکت برنده فراخوان را اعلام کرد.
 
اطلاعیه شرکت داروسازی شهید قاضی درباره یک ابهام
۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
 
بسمه تعالی نظر به انتشار برخی اخبار و شایعات درخصوص بروز خطاهای پزشکی به علت شباهت ظاهری دو محصول مترونیدازول و منیزیم سولفات تولیدی شرکت داروسازی شهید قاضی؛ توضیح و شفاف‌سازی چند مساله ضروری به نظر می‌رسد: ابتداعا باید یادآوری کرد همانطور که قبلا نیز درخصوص دو محصول آب مقطر و لیدوکائین ...
 
ابلاغ دستورالعمل مقابله با کمبود احتمالی دارو و واکسن
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶
 
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو، از ابلاغ دستورالعمل تسریع در حمل و تحویل دارو، واکسن و شیرخشک متابولیک خبر داد.
 
گمرک، ادعای کسب سود از کالاهای دپو شده را تکذیب کرد
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
 
گمرک ایران، ضمن رد ادعای زیاده خواهی و یا کسب سود گمرکی با اخذ مابه التفاوت ارزی از وارد کنندگان، اعلام کرد: گمرک در اخذ مابه التفاوت ارزی، سازمان مجری است و این سیاست در هیات وزیران تصویب و برای اجرا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به گمرک ابلاغ شده است.
 
مصوبه دولت برای اصلاح بند 5 بسته جدید ارزی ابلاغ شد
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
 
دولت امروز با ابلاغ مصوبه‌ای شرایط معافیت از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ دلار دولتی با ارز بازار ثانویه را اعلام کرد.
 
فراخوان واردات کیت های تشخیص سریع HIV (بصورت POCT)
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
 
فراخوان واردات کیت های تشخیص سریع HIV (بصورت POCT) از سوی رئیس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اعلام شد.
 
به FATF بپیوندیم
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
 
اتاق بازرگانی ایران در سی و نهمین نشست هیئت نمایندگان خود بیانیه‌ای در خصوص ارتباط با گروه کاری اقدام مالی برای پولشویی (FATF) صادر کرد و با اکثریت قاطع آرا اعضای حاضر آن را تصویب کرد.
 
دستورالعمل سازمان غذا و دارو برای واردات ژل‌های تزریقی
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
 
سازمان غذا و دارو با ابلاغ دستورالعملی واردات ژل‌های تزریقی شامل مفصلی و زیرجلدی را به تاسیس دفتر شرکت‌های خارجی صاحب پروانه در ایران منوط کرد.
 
وزیر بهداشت «گز اصفهان» و «سوهان قم» را ممنوع التصویر کرد!+سند
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
 
وزیر بهداشت در اقدامی بی‌سابقه تبلیغات دسته عظیمی از خوراکی‌ها را ممنوع اعلام کرد. این در حالی است که اغلب این کالاها تولیدات صد در صد ایرانی هستند و در سال تولید ملی این کار می‌تواند ضربه بزرگی به صنعت داخلی وارد کند.
 
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶
 
رییس جمهور قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضاهای مجازی را به وزارت خانه های بهداشت و فرهنگ ابلاغ کرد.
 
اجازه نمی دهیم بیماران دیالیزی از تحریم ها آسیب ببینند
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۴
 
انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران، در مقابله با تحریم های آمریکا، بیانیه ای صادر کرد.
 
درخواست WHO برای گسترش مراکز اداری و تجاری عاری از دود سیگار
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
 
سازمان بهداشت جهانی (WHO) از تمامی مراکز اداری و تجاری در منطقه غرب اقیانوس آرام درخواست کرد محیط‌هایی عاری از دود سیگار ایجاد کنند.
 
اما و اگر‌های توزیع و فروش فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در کشور
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶
 
بر اساس ضوابط ابلاغی از سوی سازمان غذا و دارو، توزیع دارو‌های طبیعی، سنتی و مکمل‌های تغذیه‌ای صرفا از طریق شرکت‌های مجاز امکان پذیر است.
 
اطلاعیه وکیل دختران شین آباد پیرو سخنان قایم مقام وزارت بهداشت
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸
 
وکیل دختران شین آباد در پاسخ به گفته های قائم مقام محترم وزارت بهداشت ایران اطلاعیه ای را صادر کرد.
 
سازمان غذا و دارو برای تامین ۱۰ تن آلبومین فراخوان داد
۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
 
سازمان غذا و دارو برای تامین آلبومین مورد نیاز بازار دارویی کشور در سال ۹۷، به شرکت‌های وارد کننده دارو فراخوان قیمت داد.
 
آغاز فراخوان ایده های فناورانه چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
 
چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با همت ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی 21 تا 24 آبان 1397 در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌شود.
 
برچسب گذاری تمام محصولات تراریخته از شهریور
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از اول شهریور ماه تمام فرآورده‌ها و محصولاتی که در آن تراریخته استفاده شده باشد، برچسب دار می شود.
 
 
گروه های خبری :