چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
 
مدیرکل اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های تغذیه ای سازمان غذا و دارو، از جمع آوری محصولات سه شرکت داخلی خبر داد که محصولات آنها مجوز تولید، واردات و عرضه نداشته است.
 
دریافت کنندگان ارز دولتی برای دارو و تجهیزات پزشکی معرفی شوند
۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
 
وزیر بهداشت در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی، از وی خواست اسامی شرکت ها و افرادی که برای دارو و تجهیزات پزشکی، ارز دولتی گرفته‌اند، اعلام کند.
 
بخشنامه نحوه درج تاریخ تولید و انقضاء روی محصولات خوراکی و آشامیدنی اعلام شد
۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
 
بخشنامه نحوه درج تاریخ تولید و انقضا محصولات خوراکی و آشامیدنی از سوی سازمان غذا و دارو در دستور کار معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار گرفت.
 
بخشنامه دارویی که باعث نگرانی شد
۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸
 
بخشنامه ای دارویی طی ایام اخیر ابلاغ شده است که محتوای آن حذف و کاهش نظارت و استانداردهای دارویی است که باعث ایجاد شائبه و نگرانی فعالان پزشک شده است.
 
دستورالعمل وزارت بهداشت برای استفاده مجدد و ایمن از وسایل پزشکی
۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
 
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، گفت: وسایل پزشکی نیمه حیاتی و تجهیزات جانبی بیمارستانی که مجدد فرآوری می‌شود، یک بار مصرف نیست.
 
استفاده از واژه داروخانه گیاهی ممنوع شد
۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۵
 
وزارت بهداشت از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خواسته است تا به عنوان نهاد نظارتی بر مراکز عرضه فراورده های طبیعی و سنتی، اجازه استفاده از کلمه «داروخانه» را در تابلو عطاری ها ندهند.
 
۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۲
 
معاون محترم غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور موضوع: داروی سربرولایزین با سلام و احترام؛ بدینوسیله به اطلاع می‌رساند داروی سربرولایزین به علت عدم وجود مستندات کافی ایمنی و اثربخشی، و عدم ثبت در هیچ‌یک از نهادهای نظارتی بین‌المللی، مجوز ورودی در یکسال ...
 
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
 
 مدیرعامل محترم کلیه شرکت‌های تولیدکننده مواد اولیه موضوع: برگزاری دوره آموزشی Water Treatment Validation سلام علیکم؛ احتراما، پیرو به نامه شماره 95/3350 مورخ 95/05/24 دبیر سندیکای تولیدکنندگان مواد اولیه دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی تاریخ برگزاری دوره آموزشی یکروزه Water ...
 
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲
 
مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی برنامه دوره آموزشی سامانه جامع تجارت ایران (ثبتارش) و TTAC جهت شرکت‌های تجهیزات پزشکی را اعلام کرد.
 
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۳
 
رئیس مرکز آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو بخشنامه‌ای را با موضوع مواد موثره دارویی و ناخالصی‌ها صادر کرد.
 
دستورالعمل جدید مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها ابلاغ شد
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸
 
دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو از تدوین و ابلاغ دستور العمل جدید مصرف منطقی آنتی بیوتیک ها به داروخانه ها خبر داد.
 
حذف کد 14 رقمی ترخیص تجهیزات و ملزومات پزشکی
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۷
 
مشاور اجرایی مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از حذف کد 14 رقمی ترخیص تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.
 
 
گروه های خبری :