سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
ناگفته‌های فرستاده اقتصادی آلمان در ایران
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
 
داگمار فن بن‌اشتاین، فرستاده اقتصاد آلمان در ایران و مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان، اگرچه برای رسانه‌های اروپایی که مسائل مرتبط با ایران و برجام را دنبال می‌کنند، چهره‌ای شناخته‌شده است، اما برای عموم مردم ایران چهره‌ای تازه است که در یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخی اقتصاد ایران، مدیریت ...
 
من هنوز هم زنده‌ام
۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
 
می‌گفتند زنده نمی‌ماند، اگر بماند هم کاری از دستش بر نمی‌آید، زندگی سختی خواهد داشت، شاید هم راست می‌گفتند، اگر امید و تلاش نبود بیست سال قبل باید زمین‌گیر می شدم، اما الان در دهه سوم زندگی قرار دارم و می‌گویم «من هنوز هم زنده‌ام».
 
بررسی نقاط قوت و ضعف اجرای طرح تحول سلامت
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
 
طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت 93 با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات آغاز به کار کرد که اکنون بعد از گذشت بیش از 4 سال از اجرای آن انتقاداتی نسبت به نحوه اجرای آن و تحمیل هزینه‌هایی بیان می‌شود.
 
لاریجانی نمی‌خواست من وزیر بمانم
۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
 
یک آدم شناخته شده‌ای قبل از رأی اعتماد گفت که 120رای پیش من است و از من یک کار خواست. گفت من در هیأت امنای تامین اجتماعی بمانم.
 
وزارت بهداشت درک درستی از اقتصاد و واردات دارو ندارد
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۳
 
به گزارش فانا، ساختار وزارت بهداشت به دلیل فقدان آگاهی اقتصادی متوجه نیست که چه می‌کند. به نظر می‌رسد که در وزارت بهداشت درک درستی از شرایط و چگونگی واردات دارو وجود ندارد.  واردات دارو پس از نوسانات اخیر ارز چگونه در جریان است؟ تخصیص ارز را مطلوب ارزیابی می‌کنید؟ واردات دارو ...
 
پایپ لاین بسیار خوب الحاوی در 50 سالگی
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱
 
مدیرعامل شرکت داروسازی الحاوی گفت: علاوه بر حوزه مکمل، تولید و عرضه داروهای جدید در سه گروه درمانی اعصاب و روان، اطفال و دیابت در اولویت این شرکت قرار دارد.
 
تاکید ما بر افزایش پوشش واکسیناسیون آنفلوآنزا در گروه‌های پرخطر است
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
 
مدیر مدیکال شرکت سانوفی پاستور در منطقه آفریقا، خاورمیانه، اوراسیا و آسیای جنوبی گفت: در اروپا بالاترین میزان پوشش واکسیناسیون را روسیه دارد. اگر بخواهیم خاورمیانه را در نظر بگیریم، همه کشورها تقریبا در یک رده هستند اما عربستان سعودی بیشترین پوشش را در خاورمیانه دارد.
 
روایت عضو هیئت‌رئیسه مجلس از "پشت‌پرده کمبود پوشک"
۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
 
عضو هیئت‌رئیسه با تشریح ‌"پشت‌پرده کمبود پوشک" گفت: ۶۰ درصد تولید پوشک در اختیار یک بیگانه قرار دارد.
 
بازار سرمایه فرصت بی‌بدیل تامین مالی پیش روی فعالان صنعت دارو
۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
 
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با تشریح روش های نوین تامین مالی در صنعت دارو از طریق بازار سرمایه، ظرفیت های تامین مالی از طریق این بازار را به عنوان فرصتی بی بدیل، پیش روی صنایع مختلف از جمله صنعت دارو بر شمرد.
 
آغاز کارآزمایی بالینی بیماری پروانه ای
۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
 
کاشف درمان بیماری پروانه ای با تاکید بر روشن بودن آینده درمان بیماریها با سلول بنیادی، گفت: بنا داریم کارآزمایی بالینی سطح وسیعی از بیماری پوستی پروانه ای را آغاز کنیم.
 
درمان بیماریهای روانی بدون توجه به ابعاد اجتماعی ناقص است
۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
 
آمار بیماری‌های روانپزشکی در ایران بیشتر از آمار دنیا نیست ولی آدم‌های غمگین و ناراحت در ایران کم نیستند که وضعیت روحی‌شان اغلب به شرایط اجتماعی مرتبط است. بیماران سایکوتیک که با رفتارهای مهارگسیخته در بیمارستان‌های روانپزشکی بستری می‌شوند تا افرادی که افسردگی و اضطراب گوشه‌گیرشان می‌کند هر کدام عوامل ...
 
انتقاد سامانی از فعالیت اقتصادی هلال احمر
۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۸
 
سخنگوی وزارت کشور با اشاره به گزارش مسئولان شرکت سرمایه گذاری هلال ایران، تاکید کرد: قویاً مخالفت خود با این شیوه فعالیت اقتصادی هلال احمر و لزوم شفاف سازی در تصمیمات این حوزه را اعلام کردم.
 
تولید ۹۵ درصد داروها در داخل
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
 
این روزها، موضوع تامین دارو برای بیماران، یکی از مباحث جدی است که اتفاقا درباره آن، حرف و حدیث‌های مختلفی هم به گوش می‌رسد. اظهاراتی که برخی واقعیت دارد و برخی هم از اساس، خلاف واقع است.
 
مشکل کمبود پوشک در بازار به زودی حل می‌شود
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲
 
رئیس انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران با اشاره به احتکار برخی محصولات گفت: با ترخیص مواد اولیه شرکت‌‌ها از گمرک یقینا مشکل کمبود محصولات سلولزی - بهداشتی به زودی حل خواهد شد.
 
ارز۴۲۰۰ تومانی حذف شود
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۹
 
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: فعالان اقتصادی هر روز دعا می‌کنند که فردا صبح با یک معضل جدید روبرو نشوند؛ اشکال قضیه هم در این است که دستگاههای مسئول، قدرت تصمیم‌گیری ندارند.
 
همکاری های مشترک ایران و استرالیا در حوزه سلامت، تقویت می شود
۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
 
سفیر ایران در استرالیا گفت: استرالیا در حوزه های پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی، کشور پیشرفته ای است و تصمیم داریم مذاکرات جدی را با مسئولان این کشور آغاز کرده و راهکارهای عملی برای همکاری بیشتر دو کشور در حوزه سلامت را شناسایی کنیم.
 
توضیحات مدیرعامل شستا درخصوص انتصاب «ژن‌های خوب» در این شرکت
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
 
مدیرعامل شستا با اشاره به اجرای آیین نامه انتصابات و شفافیت در شستا گفت: طی هشت ماه گذشته ۳۷۷ نفر را با رویکرد داخلی و توجه به نیروهای توانمند داخل مجموعه، در پست‌های مدیریتی منصوب کردیم که ۳۴۰ نفر آنها از کارشناسان و متخصصان مجموعه هستند.
 
هشدار درباره قاچاق معکوس در بازار دارو
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹
 
رییس داروخانه 13 آبان نسبت به قاچاق معکوس در حوزه دارو هشدار داد و گفت: از آنجایی که برخی داروها مانند داروی بیماران خاص گران هستند و در کشور با ارز دولتی تهیه می‌شوند، برای سودجویان صرف بر آن است که قاچاق‌شان به خارج از کشور انجام شود.
 
۶ فیلم‌نامه در باره ایدز نوشتم اما نگذاشتند فیلم بسازم
۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
 
کارگردان فیلم سینمایی «سوپراستار» با انتقاد از اینکه در حوزه سلامت اجتماعی حمایتی از سینما نمی‌شود، معتقد است مسوولان ما به سلامت و روان جامعه اهمیت چندانی نمی‌دهند.
 
خدمات و تجهیزات پزشکی گران نشده است
۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مدعی شد که هنوز هیچگونه افزایش قیمتی در تجهیزات پزشکی وجود نداشته است.
 
 
گروه های خبری :