چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
آرایشی و بهداشتی
افتتاح خط تولید واحد اتانول پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی
خط تولید واحد اتانول پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است، صبح امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.
تولید اسپری ضدعفونی‌کننده تحت فشار (آئروسل) با 5 ویژگی شاخص
مدیرعامل شرکت شرکت بیتا رز آریا گفت: این شرکت به عنوان نخستین شرکت در ایران با بکارگیری تکنولوژی و دانش فنی خاص به منظور پایداری محصول، اقدام به تولید اسپری تحت فشار (آئروسل) با استاندارهای جهانی (در فاصله زمانی بسیار کمی پس از تولید در کشورهای آلمان و آمریکا) با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح از ...
تولید شبانه‌رزوی محلول و ژل‌های ضدعفونی برای مقابله با ویروس کرونا در البرزدارو
با تأکید رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و با بسیج تمام امکانات، محلول و ژل‌های ضدعفونی در شرکت البرز دارو برای مقابله با ویروس کرونا، به‌طور شبانه‌روزی تولید و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
فروش آب به جای الکل!
رئیس اتحادیه فروشندگان مواد شیمیایی گفـت: عمده تخلفاتی که امروز تعزیرات با آن برخورد کرده فروش متانول صنعتی به جای اتانول و الکل ایزوپروپیل بوده ضمن اینکه برخی نیز اقدام به قاطی کردن آب با الکل کرده بودند...
توزیع گسترده مواد ضدعفونی‌کننده در سطح شهر
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ اختصاص سهمیه دو برابری کالاهای اساسی برای توزیع به استانهای کشور خبر داد و گفت: وزارت صمت در حال رایزنی با وزارت بهداشت برای عرضه گسترده و با نرخ مصوب ماسک تنفسی ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تولید اسپری ضدعفونی‌کننده تحت فشار (آئروسل) با 5 ویژگی شاخص
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲
 
مدیرعامل شرکت شرکت بیتا رز آریا گفت: این شرکت به عنوان نخستین شرکت در ایران با بکارگیری تکنولوژی و دانش فنی خاص به منظور پایداری محصول، اقدام به تولید اسپری تحت فشار (آئروسل) با استاندارهای جهانی (در فاصله زمانی بسیار کمی پس از تولید در کشورهای آلمان و آمریکا) با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح از ...
 
محلول ضدعفونی کننده وین اکساید غیرمجاز است
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: محلول ضدعفونی کننده محیط و دست با نام تجاری وین اکساید تولید شرکت شمیم سبزماندگار تقلبی و غیرقابل استفاده است.
 
انجام جراحی زیبایی توسط خانم پزشک قلابی!
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۸
 
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت از بازداشت خانمی خبر داد که با جعل عنوان پزشک، در مطب خود اقدام به ویزیت بیماران کرده و حتی برخی جراحی‌های زیبایی انجام داده بود.
 
تولید ژل ضدعفونی کننده در برند آرایشی فرانسوی به دنبال کمبود این مواد!
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲
 
شرکت LVMH اعلام کرد واحد آرایشی این شرکت مقادیر زیادی ژل ضدعفونی کننده دست تولید می‌کند تا با کمبودی که در پی شیوع سریع ویروس کرونا در سراسر فرانسه به وجود آمده است، مقابله شود.
 
از محلول جدید ضدعفونی کننده دست در دانشگاه رازی رونمایی شد
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۷
 
عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه رازی از تولید محلول جدید ضدعفونی کننده دست با افزایش قدرت و کاهش مدت زمان گندزدایی در آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه خبر داد.
 
دولت برای تامین اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا چه کرد؟
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
 
حدود سه هفته از تایید اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا گذشته و در این مدت تصمیمات جدیدی در زمینه واردات و صادرات ماسک، محصولات ضدعفونی و دیگر اقلام بهداشتی گرفته شده است. برای مثال تاکنون تعرفه واردات الکل، ماسک و لباس گان صفر شده، حقوق ورودی برخی اقلام بهداشتی تغییر کرده و صادرات برخی از آن‌ها نیز ...
 
عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶
 
بخشنامه تامین و توزیع ماسک با توجه به تامین بخش مهمی از نیازهای مراکز درمانی توسط هیئت امنای صرفه جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه ها توسط معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو ابلاغ شد.
 
داروخانه‌ها از فروش عمده ژل و مواد ضدعفونی‌کننده منع شدند
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸
 
یک مقام مسئول در وزارت صنعت، از آغاز توزیع گسترده ژل و محلول ضدعفونی‌کننده در داروخانه‌های کشور خبر داد و با اشاره به افزایش عرضه آن طی روزهای آینده گفت: داروخانه‌ها حق فروش عمده ندارند.
 
تولید الکل تا اطلاع ثانوی نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت نیست
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷
 
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با صدور ابلاغیه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت (صمت) سراسر کشور، اعلام کرد که تولید الکل در کشور تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچگونه مجوزی از سوی سازمان‌های صمت نیست.
 
چه کسی مقصر کمبود ملزومات بهداشتی مرتبط با کروناست؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲
 
حدود سه هفته از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، اما گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که شهروندان همچنان برای خرید ماسک و مواد ضدعفونی دچار مشکل هستند.
 
وقتی دستمال توالت، هم‌ارزش طلا می‎‌شود
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴
 
در برخی کشورها، با شیوع کرونا مردم نه‌تنها توصیه‌های بهداشتی بلکه رفتار‌های منطقی و انسانی را نیز کنار گذاشته‌اند.
 
تولید شبانه‌رزوی محلول و ژل‌های ضدعفونی برای مقابله با ویروس کرونا در البرزدارو
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
 
با تأکید رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و با بسیج تمام امکانات، محلول و ژل‌های ضدعفونی در شرکت البرز دارو برای مقابله با ویروس کرونا، به‌طور شبانه‌روزی تولید و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
 
هم اکنون تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور 6 تا 8 برابر شده است
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷
 
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری جلسات روزانه با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی از جمله ماسک و ضدعفونی‌کننده ها خبر داد و گفت: ظرف روزهای آینده بخش عمده ای از نیازهای مراکز درمانی و داروخانه ها را پاسخ خواهیم داد.
 
تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک بهداشتی در ایران خودرو
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹
 
ایران خودرو اعلام کرد: شرکت مهرکام پارس در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی، اقدام به تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک و توزیع در شبکه بهداشت و درمانی کشور می‌کند.
 
سودجویی با فروش الکل متانول به‌‌ نام اتانول!
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۰
 
فلوشیپ سم‌شناسی بالینی با هشدار نسبت به مصرف الکل برای پیشگیری از کرونا گفت: اتانول و متانول به‌هیچ‌وجه نباید خورده شوند؛ در صورت مصرف متانول فرد ممکن است نابینا یا نیازمند دیالیز و دچار مرگ شود. افراد سودجو متانول را به‌نام اتانول به فروش می‌رسانند!
 
تحویل روزانه 130 تن الکل به کارخانه‌های شوینده از فردا
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱
 
رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات شوینده گفت: در جلسه وزارت صنعت، سازمان غذا و دارو و تولیدکنندگان محصولات شوینده مصوب شد از فردا روزانه 130 تن الکل برای تولید مواد ضدعفونی‌کننده به کارخانه‌ها تحویل شود.
 
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
 
عبارت «ناموجود» همچنان کنار برندهای مختلف مواد شوینده و ضدعفونی در فروشگاه‌های آنلاین دیده می‌شود. در بازار سنتی هم مواد شوینده که پایه الکلی مناسب برای ضدعفونی داشته باشند، به دشواری پیدا می‌شود. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که بارها وزارت صنعت اعلام کرده است که تولید مواد شوینده و بهداشتی به ٣برابر ...
 
افزایش تولیدکنندگان ماسک تا پایان هفته
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶
 
رئیس اتاق اصناف تهران از تصمیم جدید جلسه صبح امروز وزارت صمت و بهداشت مبنی بر افزایش تعداد تولیدکنندگان ماسک خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان هفته تولیدکنندگان جدید، وارد چرخه تولید ماسک می شوند.
 
پاسخ‌های مبهم مسئولان وزارت بهداشت درباره سرنوشت ماسک‌ها و اقلام بهداشتی مکشوفه
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
 
با وجود اعلام کشفیات چند ده میلیونی اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و محلول‌های ضدعفونی توسط سازمان تعزیرات، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی، اما مسئولان هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت پاسخ قانع‌کننده‌ای درباره کمبود در بازار به مردم نمی‌دهند.
 
تشکیل ۲۱۳۲ پرونده درباره تخلف توزیع و فروش اقلام بهداشتی
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۳
 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف بیش از ۴۲ میلیون جفت دستکش یک‌بار مصرف در ۱۳ روز خبر داد.