چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ,16 October 2019
سایر اخبار
شیوع رو به افزایش سرطان پستان
رئیس دهمین کنگره سرطان پستان، از افزایش بروز سرطان پستان در دنیا و ایران خبر داد و گفت: نرخ بروز این نوع سرطان در دهه آینده دو برابر خواهد شد.
سرطان قابل درمان‌تر از بیماری‌های دیگر است
دبیر علمی سومین سمینار ملی سارکوم، با عنوان این مطلب که سرطان قابل درمان تر از بیماری های دیگر است، گفت: نباید از واژه سرطان استفاده کرد.
۸۵ درصد زنان خانه‌دار در معرض ابتلا به بیماری ریوی هستند
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: ۸۵ درصد زنان خانه‌دار به دلیل نادیده گرفتن کیفیت دستگاه‌های پخت‌وپز و همچنین آلودگی‌های ناشی از طبخ غذا در معرض ابتلا به بیماری ریوی قرار دارند.
بیمه اجباری سلامت از آبان برای آحاد جامعه آغاز می‌شود
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه اجباری سلامت از ابتدای آبان ماه امسال برای آحاد جامعه آغاز می‌شود و به طور حتم هیچ فردی نباید فاقد بیمه باشد.
پیشگیری از پانکراتیت حاد در اندوسکوپی «ERCP»، بدون استنت‌گذاری در مجرای لوزالمعده
محققان پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران با انجام مطالعه‌ای، برای نخستین بار در جهان اثبات کردند که پیشگیری دارویی از پانکراتیت حاد در اندوسکوپی «ERCP» احتمالا به تنهایی کافی است و نیازی به روش «استنت‌گذاری در مجرای لوزالمعده همراه با پیشگیری دارویی» در بیماران در معرض خطر نیست....
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
سلامت مردم زیر چرخ منافع خودروسازان!
۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 
درخواست خودروسازان برای حذف فیلتر دوده درحالی مطرح می‌شود که وزارت بهداشت معتقد است این موضوع برخلاف قانون هوای پاک بوده و سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.
 
سرطان، عامل اصلی مرگ‌ومیرِ کره‌ای‌ها در ۲۰۱۸
۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
 
داده‌های دفتر آماری در کره جنوبی نشان می‌دهد که سرطان سال گذشته (۲۰۱۸) عامل اصلی مرگ و میر در این کشور بوده و از سال ۱۹۸۳ میلادی که جمع آوری داده‌های مربوط به آن آغاز شده، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
 
فقط برای 20 نفر کارتخوان داریم!
۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
 
نصب کارتخوان با هدف شفافیت مالی از چندی قبل جدی شد و برخی از صنوف و رسته‌های کاری در اولویت اجباری شدن نصب کارتخوان قرار گرفتند که پزشکان جزو اولین گروه‌ها بودند.
 
تشکیل کمیته‌ای برای تصمیم‌گیری در مورد دریافت مالیات از پزشکان
۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷
 
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه در پرداخت مالیات هیچ شخص و گروهی نباید مستثنی شود از تشکیل کمیته‌ای برای تصمیم‌گیری در مورد دریافت مالیات از پزشکان خبر داد.
 
دهه شصتی‌ها نسل آینده آلزایمری‌های کشور را تشکیل می‌دهند!
۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲
 
آلزایمر دهمین علت مرگ در جهان است و در کل دنیا اولین علت مرگی است که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.
 
۲۵ درصد از بیماران مبتلا به «سرطان‌پروستات» فوت می‌کنند
۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
 
متخصص رادیوآنکولوژی گفت: بین ۷ تا ۱۰ هزار نفر در کشورمان به بیماری سرطان پروستات مبتلا می‌شوند.
 
نخستین عمل بازسازی کامل صورت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین در ایران
۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
نخستین عمل جراحی بازسازی کامل صورت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، روز ( ۲ مهرماه) در بیمارستان شریعتی تهران انجام شد.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۰
 
برادر دانشمند ایرانی زندانی‌شده در آمریکا گفت: 48 ساعت قبل حافظ منافع به همراه یکی از وکلا برای رساندن دارو با استاد سلیمانی دیدار کردند اما ماموران آمریکایی اجازه انتقال دارو را ندادند، این در حالی است که دانشمند ایرانی اختلال بینایی هم پیدا کرده است.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۸
 
معاون فنی آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت گفت: مداخله در درمان آزمایشگاه‌های آنلاین غیرقانونی است و با موارد تخلف برخورد می‌شود.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۱
 
رییس هیات مدیره انجمن دیابت ایران، همزمان با بازگشایی مدارس ضمن اشاره به علایم دیابت و افت قند خون در دانش‌آموزان، خطاب به معلمان توصیه کرد: باید به دانش‌آموز دیابتی در هر زمان حتی در حین کلاس درس اجازه داده شود قندخون خود را اندازه‌گیری کند و گاهی نیاز است معلم برای ثبت نتیجه تست به او کمک کند.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۰
 
در حالی مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام دستگاه‌های کارتخوان توسط صنف پزشکان به پایان رسیده است که آمارها گویای ثبت نام فقط ۳۰ درصد از پزشکان در این طرح بوده است؛ با این حال سازمان امور مالیاتی تا این لحظه واکنشی به این سرپیچی آشکار از قانون نداشته است.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۹
 
قائم مقام انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: ۸۰ درصد مردم سوءتغذیه دارند به این معنا که با وجود سیری، دچار کمبودهای آهن، روی و منیزیم هستند.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۸
 
رییس اداره مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه ۵۹ هزار انسان در اثر ابتلا به هاری در دنیا می میرند.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۷
 
اعضای شورای عالی نظام پزشکی بر حل مشکلات مالیاتی جامعه پزشکی به دور از دخالت‌های رسانه‌ای تاکیدو اعلام کردند این موضوع باید در فضایی کارشناسی، بدون تنش، تهدید و یا عبارت‌های نامتناسب و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور بررسی شود.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۶
 
وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی تاکید کرد که آمریکا نخواهد توانست ایران را از طریق اعمال فشار به زانو دربیاورد.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۵
 
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات ام اس دانشگاه علوم پزشکی تهران به عوامل خطر ابتلا به این بیماری اشاره کرد و گفت: در مطالعه‌ای با همکاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، مشخص شد که مصرف قلیان ریسک ابتلا به ام اس را افزایش می‌دهد.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۴
 
مشاور وزیر در امور بهداشتی، گفت: شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ در تهران برگزار خواهد شد.
 
۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۱
 
نتیجه یک گزارش جدید نشان داد: از هر ۱۶ زن آمریکایی یک نفر (۶.۵٪) نخستین رابطه جنسی را به شکل اجباری تجربه می‌کند.
 
جولان شپش در مهدهای کودک و مدارس
۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
 
قطعی‌ترین راه تشخیص شپش، مشاهده رشک یا خود شپش در موهاست.
 
تشکیل پرونده برای هتاکی و پرخاشگری پزشکان
۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
 
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: سازمان نظام پزشکی اجازه نمی دهد که معدود افرادی از قانون سرپیچی کنند.