چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ,16 October 2019
سایر اخبار
شیوع رو به افزایش سرطان پستان
رئیس دهمین کنگره سرطان پستان، از افزایش بروز سرطان پستان در دنیا و ایران خبر داد و گفت: نرخ بروز این نوع سرطان در دهه آینده دو برابر خواهد شد.
سرطان قابل درمان‌تر از بیماری‌های دیگر است
دبیر علمی سومین سمینار ملی سارکوم، با عنوان این مطلب که سرطان قابل درمان تر از بیماری های دیگر است، گفت: نباید از واژه سرطان استفاده کرد.
۸۵ درصد زنان خانه‌دار در معرض ابتلا به بیماری ریوی هستند
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: ۸۵ درصد زنان خانه‌دار به دلیل نادیده گرفتن کیفیت دستگاه‌های پخت‌وپز و همچنین آلودگی‌های ناشی از طبخ غذا در معرض ابتلا به بیماری ریوی قرار دارند.
بیمه اجباری سلامت از آبان برای آحاد جامعه آغاز می‌شود
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه اجباری سلامت از ابتدای آبان ماه امسال برای آحاد جامعه آغاز می‌شود و به طور حتم هیچ فردی نباید فاقد بیمه باشد.
پیشگیری از پانکراتیت حاد در اندوسکوپی «ERCP»، بدون استنت‌گذاری در مجرای لوزالمعده
محققان پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران با انجام مطالعه‌ای، برای نخستین بار در جهان اثبات کردند که پیشگیری دارویی از پانکراتیت حاد در اندوسکوپی «ERCP» احتمالا به تنهایی کافی است و نیازی به روش «استنت‌گذاری در مجرای لوزالمعده همراه با پیشگیری دارویی» در بیماران در معرض خطر نیست....
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
خون آبی در رگ‌های یک زن ۲۵ساله
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 
یک زن ۲۵ ساله آمریکایی پس از مصرف داروی بی‌حسی موضعی دندان متوجه می‌شود، خونی که در رگ‌هایش جریان دارد به رنگ آبی تیره بدل شده است.
 
جزئیات احضار ۴ نفر از کارکنان بهزیستی
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، احضار ۴ نفر از کارکنان این سازمان تایید کرد.
 
۷۵۰هزار مبتلا به دمانس در ایران
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
 
مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت: اکنون ۵۰ میلیون نفر در جهان با بیماری دمانس زندگی می‌کنند که از این تعداد ۷۵۰هزار نفر ایرانی هستند.
 
مرا به خاطر بیاور
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
 
بیست و یکم ماه سپتامبر (سی‌ام شهریور ماه) روز جهانی آلزایمر نام گرفته است. آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است که حافظه، افکار، مهارت‌های کلامی و قضاوت، درک مطلب و به طور کلی عملکرد شناختی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
ثبت یک مورد جدید ابتلا به دمانس در هر ۳.۲ ثانیه در جهان
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱
 
آمارهای جهانی حاکی از آن است که در هر ۳.۲ ثانیه یک مورد جدید ابتلا به دمانس ثبت می‌شود و تعداد موارد ابتلا به این بیماری در هر سال در جهان به ۹.۹ میلیون نفر می‌رسد.
 
توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
 
وزیر بهداشت با اشاره به موضوع فروش صندلی در دانشگاههای علوم پزشکی گفت: نتایج خوبی در این زمینه حاصل شده است.
 
جزییات پرونده «دانشجوی‌جعلی» دانشکده دندانپزشکی
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
 
خانمی جوان قصد داشت با دور زدن کنکور، خود را دانشجوی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور جا بزند.
 
پشت پرده وثیقه ۲۰ میلیاردی یک جوان ۲۴ ساله برای دختر وزیر اسبق چیست؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
 
در جریان رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده مشخص شد که تأمین‌کننده وثیقه ۲۰ میلیاردی او یک جوان ۲۴ ساله است.
 
دلیل بایکوت پیوندی در شورایعالی هلال‌احمر: به تذکرات بی‌توجه بود
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸
 
بازرس شورایعالی هلال احمر گفت: از چندی پیش تذاکرات مکرری درباره وضعیت بخش‌های اقتصادی هلال احمر به رئیس جمعیت هلال دادیم اما وی اعتنایی به آنها نداشت و اکثریت اعضای شورایعالی هلال با ادامه این شرایط در جلسات ماهانه شرکت نخواهند کرد.
 
ژن تنظیم کننده بیماری اسکیزوفرنی کشف شد
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
 
گروهی از محققان با همکاری ابولفضل دوست پرست ترشیزی دانشمند ایرانی ژنی را کشف کردند که در تنظیم بیماری اسکیزوفرنی نقش دارد.
 
گفتگو با دانشجوی قلابی دانشگاه شهید بهشتی
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
 
«دانشجوی دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی قلابی از آب درآمد؛ دختر متمولی که تنها به عشق دندانپزشکی و علاقه‌اش به این رشته دانشجوی این دانشگاه شد و بدون هیچ ثبت نامی در کلاس‌ها شرکت کرد. کمتر از یک‌ سال به‌ عنوان دانشجو در آنجا درس خواند و اتفاقا شاگرد زرنگ کلاس هم بود. تا این‌ که با یک پز و قپی بین همکلاسی‌هایش ...
 
جزئیات استخدام در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تشریح شد
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای استخدام ۱۰ هزار نیروی مورد نیاز، به صورت همزمان با سایر دستگاه های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.
 
آزمایشگاه آنلاین در تلگرام فاقد مجوز است
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
 
نایب رئیس انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاهی گفت: آزمایشگاه آنلاین که در کانال تلگرامی فعالیت دارد، فاقد مجوز است و فعالیت آن مورد تائید این انجمن و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست.
 
اهدای اجزای خون جایگزین اهدای خون کامل شود
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
 
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اهدای اجزای خون جایگزین اهدای خون کامل شود و اهدای اجزای خون به جای اهدای کامل خون، یکی از سیاست ها و اهدافی است که در دستور کار سازمان انتقال خون ایران قرار دارد.
 
صدور حدود ۳۰۰۰ "مجوز سقط جنین" صرفاً در ۴ماهه نخست امسال!
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
 
پزشکی قانونی تعداد مجوزهای صادرشده برای سقط جنین در چهار ماه نخست امسال را حدود ۳هزار مجوز اعلام کرد.
 
اظهارات نعمت زاده خلاف واقع است
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از خلاف واقع بودن اظهارات شبنم نعمت زاده پرده برداشت و گفت: این متهم در کرج موسسه داشته و فعالیت دارد.
 
جزئیات کلاهبرداری با عنوان دانشجوی دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
 
فردی که با جعل عنوان دانشجوی دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی اقدام به کلاهبرداری درفضای مجازی کرده بود با طرح شکایت از سوی این دانشگاه دستگیر شد.
 
چه کسی برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه ۲۰ میلیاردی گذاشت؟
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
 
فارس نوشت: در اولین جلسه محاکمه شبنم نعمت‌زاده قاضی مسعودی مقام با قرائت اتهام وارده به متهم شبنم نعمت‌زاده به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ ۱۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال وی را به جایگاه احضار کرد
 
دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
 
رییس کلانتری ولنجک از دستگیری دختری که بدون شرکت در کنکور و حتی ثبت نام در دانشگاه اقدام به حضور در کلاس های رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی کرده بود، خبر داد.
 
پیگیر جزئیات دستگیری دانشجوی قلابی هستیم
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
 
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: در حال پیگیری جزئیات این موضوع هستیم و مسئولان حراست باید پاسخگوی نحوه ورود و خروج این فرد در دانشگاه باشند و اگر جعل مدرکی در حوزه آموزشی و دانشجویی نیز اتفاق افتاده باشد نیز با متخلفان برخورد خواهیم ...