پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ,4 March 2021
سایر اخبار
بازار خرید و فروش اعضای بدن/کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان!
«آدم از بدبختی این کارا رو می‌کنه، وگرنه چرا باید کلیه‌مو بفروشم و خودمو ناقص کنم؟» این جمله مشترک افرادی است که فشار اقتصادی و بسته بودن راه‌های تامین هزینه، آنها را وادار کرده که عضوی از بدن خود را بفروشند تا بتوانند زندگی کنند.
مهمترین عوامل موثر بر مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در ایران
نتایج مطالعه‌ای که با هدف ارزیابی فاکتورهای اپیدمیولوژیک و بالینی و همچنین فاکتورهای مرتبط با مرگ‌ومیر در مبتلایان به کووید-۱۹ انجام گرفت، نشان داد که بالاترین میزان مرگ‌ومیر در بین بیماران بالای ۶۵ سال، بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و در بین افراد با بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری‌های ...
کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر شد
رئیس‌جمهور در حکمی دکتر کریم همتی را برای مدت 4 سال به عنوان «رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.
کووید-۱۹ خطرناک تر از آنفلوآنزای فصلی است
اشتباه رایجی که به خصوص در ابتدای پاندمی کرونا مطرح شد شباهت کرونای جدید با آنفلوانزای فصلی بود، در حالیکه اکنون اعلام شده، این دو بیماری بسیار متفاوتند.
تاکید دیده‌بان حقوق بشر بر لزوم کاهش تحریم‌های ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا
دیده‌بان حقوق بشر از آمریکا خواست تا باتوجه به شیوع کرونا و موانع ایران برای تامین اقلام مورد نیاز خود برای مقابله با این بیماری، تحریم ها علیه تهران را کاهش دهد و دسترسی به تجهیزات ضروری در این زمینه ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
توصیه‌های جدید WHO برای درمان بیماران کرونا
۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۶
 
به گزارش فانا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز سه‌شنبه توصیه‌های جدیدی را در ارتباط با درمان بیماران کرونا ارائه کرد، از جمله: 1- بیماران کرونا در خانه باید از پالس اُکسیمتری برای اندازه‌گیری سطح اکسیژن استفاده کنند که با این کار می‌توان تا حدودی تشخیص داد که وضعیت بیمار خوب است ...
 
نمونه‌گیری از مقعد برای تشخیص ابتلا به کرونا در چین
۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰
 
به گزارش فانا، در برخی از شهرهای چین، از نمونه‌گیری از مقعد برای تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا استفاده می‌شود. چین در تلاش است تا در تعطیلات پیشروی سال نوی چینی، هرگونه احتمال شیوع ویروس کرونا را در این کشور از بین ببرد و جلوی شیوع‌های منطقه‌ای را بگیرد. یک مقام رسمی در شهر ...
 
فوت ۷۱ بیمار طی شبانه روز گذشته
۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰
 
سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۷۱ نفر طی شبانه روز گذشته خبر داد.
 
۸۵ فوتی جدید کرونا در کشور
۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۱
 
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع جانباختگان کووید۱۹ در کشور به ۵۷ هزار و ۷۳۶نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۸۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
 
۹۵ درصد مردم هرگز جذام نمی گیرند
۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۰
 
هماهنگ کننده سل و جذام معاونت امور بهداشتی دانشگاه جذام را یک بیماری غیر کشنده و درمان پذیردانست که ۹۵ درصد افراد جامعه به طور ذاتی مستعد ابتلا به آن نیستند.
 
فاصله‌گذاری در استودیوهای ضبط برنامه رعایت نمی‌شود
۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۲
 
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی پس از فوت مهرداد میناوند، از عدم نظارت بر استودیوهای ضبط برنامه و تهیه فیلم و سریال و همچنین عدم رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک در این محل‌ها انتقاد کرد.
 
۹۱ فوتی و ۶۶۰۸ ابتلای جدید کرونا در کشور
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹
 
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۳۱۴ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
 
احوال‌پرسی از خانواده‌های سی‌اف بعد از تجمع مقابل وزارت بهداشت
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
 
به گزارش فانا، «تا امروز، حدود 5 درصد از موارد مطرح‌شده در جلسات نمایندگان خانواده‌های سی‌اف با مسئولان وزارت بهداشت در عمل، محقق شده‌است. آمار و ارقام اگر بخواهید، در یک مورد، در یک ماه و نیم گذشته به هر بیمار فقط 50 عدد کرئون اختصاص پیدا کرده درحالی‌که بیماران سی‌...
 
سرطان دومین علت مرگ در مردم ایران
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۰
 
رئیس مرکز تحقیقات سرطان با اشاره به اینکه سرطان دومین علت مرگ در بین مردم ایران است، گفت: سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شیمی‌درمانی در کشور می‌شود اما به نظر بنده تاثیری در درمان بیماران ندارد.
 
حمایت مجلس از قرار گرفتن سی‌اف در ردیف بیماری‌های خاص
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۳
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حمایت این کمیسیون از قرار گرفتن بیماری سی‌اف در ردیف بیماری‌های خاص خبر داد.
 
نگرانی حقوق‌بگیران نجومی علوم پزشکی از یک مصوبه قانونی و چند پرسش
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۰
 
کوتاه شدن سقف حقوق‌های نجومی در سال آینده و حمایت جدی مجلس در اجرای این قانون، در حالی مورد استقبال اکثریت جامعه قرار گرفته که برخی از مسئولان از جمله اعضای هیات علمی بالینی دانشگاه‌های علوم پزشکی که اولین بار "حقوق‌بگیران نجومی" به دلیل دریافتی‌های چند صد میلیونی کارانه، بحث دریافت حقوق نجومی آنها ...
 
هشدار انجمن ژنتیک پزشکی ایران نسبت به عوارض حذف غربالگری سلامت جنین
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۹
 
انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هشدار داد که حذف برنامه های غربالگری سلامت جنین، نتیجه ای جز افزایش شدید و تصاعدی نوزادان متولد شده با بیماری های ژنتیکی نخواهد داشت و از سلامت جسمی، ذهنی، روانی، اجتماعی و اقتصادی جامعه خواهد کاست.
 
افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در تهران
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۱
 
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در تهران خبر داد.
 
بایدن، پزشک شخصی خود را به کاخ سفید آورد
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۹
 
بایدن پزشک شخصی و دیرینه خود را برای فعالیت به عنوان پزشک ارشد کاخ سفید انتخاب کرد؛ شغلی که در دوره ریاست جمهوری ترامپ حاشیه ساز شده بود.
 
تشخیص و درمان بدخیمی‌ها را از ترس کرونا به تعویق نیندازید
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۸
 
دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با تأکید بر اینکه درمان بیماران مبتلا سرطان باوجود شیوع پاندمی کرونا، دچار وقفه نشده است، گفت: بیماران و خانواده‌های آنها از ترس ابتلا به کرونا تشخیص و درمان به موقع سرطان را به تعویق نیندازند.
 
آنفلوآنزای مرغی بطور گسترده شیوع پیدا کرده
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۰
 
به گزارش فانا، بررسی آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در کشور نشان از افزایش آمار ابتلا و معدوم‌سازی انواع طیور در کشور دارد. در پایان دی‌ ماه رئیس سازمان دامپزشکی افزایش شیوع آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان را به گردن مرغداران انداخت و گفت: به دلیل پنهان‌کاری مرغداران ...
 
آقای اکبری! راهکارهای اقتصادی شما برای افزایش جمعیت چیست؟
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۶
 
به گزارش فانا، محمداسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت امروز در نشستی خبری بار دیگر اظهارات قبلی خود را تکرار کرد و از روند شتابان پیری در ایران و لزوم افزایش جمعیت ایران گفت. اسماعیلی در سال‌های اخیر بارها و بارها این اظهارات را تکرار کرده است اما حالا می‌خواهیم یک سوال کلیدی از ایشان ...
 
۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۵
 
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۶هزار و ۴۲۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
 
درخواست از مجلس برای قرار گرفتن "بیماری ‌‌CF" در زمره بیماری‌‌های خاص و تخصیص بودجه حمایتی
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
 
رئیس بنیاد بیماری سی‌اف و معاون درمان وزارت بهداشت، در نامه‌‌ای به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، قرار گرفتن بیماری سی اف در لیست بیماران خاص و تخصیص بودجه برای حمایت از بیماران در سال ۱۴۰۰ را خواستار شدند.
 
چرا قضات، پزشکان و اساتید دانشگاه را از بعضی مالیات‌ها معاف کردید؟
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰
 
در کمیسیون تلفیق مجلس مصوب شده که حقوق‌ها تا ۳۲ میلیون تومان به صورت پلکانی و تا سقف ۳۰درصد مالیات بپردازند و از آن بیشتر مشمول ۳۵درصد مالیات شوند اما در اینجا هم اعضای هیأت علمی، قضات و کارانه پزشکان، مشمول معافیت مالیاتی شده است!