دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
مکمل‌ و گیاهان دارویی
محصولات پروبیوتیک، ایمنی زنان باردار و جنین را بالا می برد
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران،گفت: تحقیقات نشان می دهد مصرف محصولات پروبیوتیک برای مادر و جنین مفید است و سطح ایمنی آنها را بالا می برد.
بهشت فراموش شده گیاهان دارویی
با توجه به سازگاری بیشتر داروهای گیاهی با بدن انسان و بروز عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای شیمیایی، تقاضای جهانی برای گیاهان دارویی روز به روز بیشتر می‌شود.
ایجاد شبکه داروخانه های گیاهی در دستور کار قرار گیرد
دبیر ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی‌ وفناوری ریاست‌ جمهوری گفت: ایجاد شبکه داروخانه های گیاهی به شکل مدرن در دستور کار قرار گیرد که این اقدام به اجرایی شدن نقشه راه سند ملی گیاهان دارویی کمک ...
10 نشانه ای که نیاز بدن شما به پروبیوتیک ها را نشان می دهد
به گزارش فانا، 10 نشانه ای که نیاز بدن شما به پروبیوتیک ها را نشان می دهدبازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 در ساعت 11 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )"Dysbiosis"...
شناسایی۲۳۰۰ گونه گیاهی دارویی در کشور
مجری طرح توسعه گیاهان دارویی ضمن اشاره به اهمیت کشت گیاهان دارویی در کشور گفت: حدود ۲۳۰۰ گونه گیاهی در کشور شناسایی شده است که خاصیت دارویی دارند همچنین متوسط درآمد سالانه حاصل از صادرات گیاهان دارویی به عنوان محصول خام ۴۵۰ میلیون دلار است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق دارو و مکمل های ورزشی
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
 
اولین کارگروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق دارو و مکمل های ورزشی در ارومیه برگزار شد.
 
تولید پودر پری بیوتیک از کاسنی
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
 
محققان در پارک علم و فناوری بوعلی موفق به تولید پودر پری بیوتیک با منشا گیاهی شدند که میکروب های مفید دستگاه گوارش را افزایش می دهد.
 
ارتباط مصرف ویتامین در دوره بارداری با کاهش ریسک اُتیسم در کودک
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
 
طبق نتایج مطالعه جدید، مصرف اسیدفولیک و مولتی ویتامین در طول بارداری می تواند ریسک ابتلا به اُتیسم را در کودک کاهش دهد.
 
عدم تاثیر مکمل های کلسیم و ویتامین D بر کاهش خطر شکستگی استخوان
۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
 
مطالعه جدید نشان می دهد مصرف مکمل های ویتامین D و کلسیم از افراد مسن در مقابل شکستگی لگن و سایر مشکلات استخوانی محافظت نمی کند.
 
مصرف ویتامین D و کلسیم تاثیری بر کاهش شکستگی‌ها در افراد مسن ندارد
۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱
 
نتیجه یک مطالعه جدید نشان داد: مصرف ویتامین D و کلسیم احتمالا تاثیری بر کاهش خطر شکستگی استخوان لگن یا دیگر استخوان‌ها در افراد مسن ندارد.
 
لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در تولید مکمل‌ها
۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به ممنوعیت واردات ۴۰ فرآورده مکمل تغذیه ای دارای تولید مشابه داخلی گفت: این اقدام در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی ادامه خواهد یافت.
 
افزایش قابل توجه رویکرد جهانی به مصرف فراورده‌های پروبیوتیک
۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۸
 
رئیس هیات مدیره شرکت زیست تخمیر و مدیرعامل شرکت بنیان سلامت کسری گفت: طی چند سال اخیر رویکرد جهانی به مصرف فراورده‌های پروبیوتیک به شدت افزایش یافته است.
 
رونمایی از مکمل ضدسرطان Avemar
۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴
 
شرکت داروسازی سبحان انکولوژی صبح امروز از مکمل دارویی اَوِمار (Avemar) برای بیماران مبتلا به سرطان رونمایی کرد.
 
کمبود ویتامین K در بیماران ریوی و قلبی جدی گرفته شود
۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
 
مطالعات جدید نشان می‌دهد کمبود ویتامین K در بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه و عروق کرونر بسیار جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد.
 
غنی‌سازی مواد غذایی به ویتامین D اجباری شود
۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
 
نشست بررسی برنامه غنی سازی نان با ویتامین D با حضور کارشناسان معاونت بهداشت وزارت بهداشت و پروفسور ابراهیم المدفا رییس سابق انجمن بین المللی علوم تغذیه (IUNS) و رییس دپارتمان تغذیه دانشگاه وین و سازمان جهانی بهداشت در انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور برگزار شد.
 
عوارضی که مصرف خودسرانه گیاهان دارویی در پی دارد
۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
 
رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص عوارض مصرف غیرمنطقی گیاهان دارویی توضیح داد.
 
مصرف اين مكمل ها و ويتامين ها برای سالمندان ضروری است
۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
 
بهترین راه برای دریافت ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مورد نیاز شما از طریق خرید آنها از فروشگاه های محلی و دراگ استور ها نیست؛ از طریق رژیم غذایی شماست.
 
۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
 
یک متخصص طب سنتی اظهار کرد: گیاهان دارویی نیز مانند داروهای شیمیایی در مصرف نابه‌جا یا طولانی مدت می‌توانند عوارض جانبی در فرد ایجاد کنند.
 
۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۶
 
نتیجه یک مطالعه جدید نشان داد: بسیاری از محصولات بدنسازی که به صورت آنلاین فروخته می‌شوند دارای برچسب نادرست بوده و یا حاوی داروهای تایید نشده و دیگر مواد موثره غیرایمن هستند.
 
۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲
 
نستله شرکت کانادایی تولیدکننده ویتامین آتریوم (Atrium) را در ازای پرداخت ۲.۳ میلیارد دلار می‌خرد.
 
۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
 
توسعه همه جانبه گیاهان دارویی در عرصه های طبیعی مستعد ایران نیازمند تدوین راهکارهای علمی و عملی کاشت، داشت و برداشت، ایجاد صنایع تبدیلی، بازار منسجم فروش و صادرات و حمایت دولتی است.
 
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
 
استاندار استان مرکزی گفت: این استان ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید گیاهان دارویی و توسعه، فرآوری و ارزآوری از این حوزه را دارد.
 
۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۹
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان با انتقاد از اینکه سیستم نظارتی مناسبی برای منع حضور افراد غیرمتخصص در حوزه طب سنتی وجود ندارد، گفت: برای برخورد با این افراد سودجو خلاء قانونی دیده می شود و باید رفع شود.
 
۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱
 
داروی گیاهی ضد 'سینوزیت' توسط فناور یکی از شرکت‌ های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد فرآورده ‌های گیاهی جهاد دانشگاهی استان اردبیل تولید شد.
 
۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
 
ایران یکی از مستعدترین مناطق برای پرورش و تولید انواع گیاهان دارویی است، پرورش و تولید اقلام دارویی، بهداشتی ، مکمل های دارویی و خوراکی رشد چشمگیری داشته و شرکت های داروسازی به آن گرایش پیدا کرده اند.