دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
مکمل‌ و گیاهان دارویی
محصولات پروبیوتیک، ایمنی زنان باردار و جنین را بالا می برد
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران،گفت: تحقیقات نشان می دهد مصرف محصولات پروبیوتیک برای مادر و جنین مفید است و سطح ایمنی آنها را بالا می برد.
بهشت فراموش شده گیاهان دارویی
با توجه به سازگاری بیشتر داروهای گیاهی با بدن انسان و بروز عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای شیمیایی، تقاضای جهانی برای گیاهان دارویی روز به روز بیشتر می‌شود.
ایجاد شبکه داروخانه های گیاهی در دستور کار قرار گیرد
دبیر ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی‌ وفناوری ریاست‌ جمهوری گفت: ایجاد شبکه داروخانه های گیاهی به شکل مدرن در دستور کار قرار گیرد که این اقدام به اجرایی شدن نقشه راه سند ملی گیاهان دارویی کمک ...
10 نشانه ای که نیاز بدن شما به پروبیوتیک ها را نشان می دهد
به گزارش فانا، 10 نشانه ای که نیاز بدن شما به پروبیوتیک ها را نشان می دهدبازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 در ساعت 11 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )"Dysbiosis"...
شناسایی۲۳۰۰ گونه گیاهی دارویی در کشور
مجری طرح توسعه گیاهان دارویی ضمن اشاره به اهمیت کشت گیاهان دارویی در کشور گفت: حدود ۲۳۰۰ گونه گیاهی در کشور شناسایی شده است که خاصیت دارویی دارند همچنین متوسط درآمد سالانه حاصل از صادرات گیاهان دارویی به عنوان محصول خام ۴۵۰ میلیون دلار است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
 
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم ایران به اندازه کافی شیر مصرف نمی کنند، توده استخوانی ایرانیان نسبت به سایر کشورها کمتر است و 80 د رصد مردم ایران کمبود ویتامین D دارند.
 
۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱
 
کارشناس مسئول نظارت بر داروخانه ها و شرکت های توزیع دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد : برخی از گیاهان مانند شوکران، خرزهره، تاتوره، گل انگشتانه و کرچک قادر به ایجاد مسمومیت های شدید و حتی کُشنده در انسان می باشند.
 
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
 
گشت تعزیرات حکومتی به همراه نمایندگان دستگاه های نظارتی از یک واحد مسکونی، مقدار قابل توجهی مکمل های دارویی قاچاق کشف کرد.
 
برخی داروهای گیاهی موجب سرطان می شوند
۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
 
یافته‌های جدید پژوهشگران نشان می‌دهد مصرف دارو‌های گیاهی بر خلاف تصور عموم مردم بی خطر نبوده و می‌تواند موجب بروز مشکلاتی جدی شود.
 
ارتباط داروهای گیاهی چینی با ابتلا به سرطان کبد در آسیا
۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
 
متخصصان علوم پزشکی اخیرا به شواهدی دست پیدا کردند که حاکی از ارتباط بین مصرف داروهای گیاهی چینی و ابتلا به سرطان کبد در سراسر منطقه آسیاست.
 
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۳
 
نتیجه یک تحقیق جدید نشان داد: مصرف مکمل‌های ویتامین D می‌تواند در کاهش خطر حملات آسم موثر باشد. در سراسر جهان حدود ۳۰۰ میلیون نفر آسم دارند و این بیماری مسوول مرگ سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر در جهان است.
 
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
 
یک داروساز با بیان اینکه اکثر مکمل‌های جمع‌آوری‌ شده از باشگاه‌های ورزشی، دارای مواد دارویی، هورمونی و کورتونی است که می‌تواند آسیب‌زا باشد، گفت: مکمل‌ها باید از مراکز ذی‌صلاح تهیه و در کنار مربی از متخصص تغذیه هم کمک گرفته شود.
 
واردات برخی از داروهای گیاهی و زالو که توان تولید آنها در داخل را داریم فاجعه است
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
 
رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: متاسفانه برخی از داروهای گیاهی و زالو نیز از خارج وارد می‌شوند در صورتی که کشور قابلیت تولید زالوی طب ایرانی را دارد.
 
طرح «حمایت از تولید و بازاریابی گیاهان دارویی ارگانیک» شیراز در راه جهانی شدن
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
 
طرح اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز در راستای حمایت از کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی، به عنوان یکی از پنج طرح برتر در دهمین کنگره جهانی اتاق های بازرگانی جهان معرفی شد.
 
کمبود جدی ویتامین دی عامل اصلی پوکی استخوان در کشور
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
 
رئیس مرکز تحقیقات پوکی استخوان گفت: مردم ایران به کمبود ویتامین دی دچار هستند که ارتباط مستقیمی با پوکی استخوان دارد.
 
۸۰ درصد بالغین و کودکان ایرانی دچار کمبود ویتامین D هستند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
 
رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت از کمبود ویتامین D در افراد بالغ و کودکان ایرانی خبر داد و گفت: آلودگی هوا در کلان شهرها باعث شده ساکنان این شهرها آفتاب را کمتر ببینند.
 
اقبال مردم به طب سنتی افزایش یافته است
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
 
​معاون طب سنتی وزارت بهداشت گفت: در سال های اخیر اقبال مردم به طب سنتی افزایش یافته است.
 
حجم تجارت گیاهان دارویی دنیا ۱۰۰ میلیارد دلار
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
 
بر اساس یافته‌های وزارت جهاد کشاورزی، ایران دارای ۸۰۰۰ گونه از ۴۲۲ هزار گونه مختلف گیاهی دنیا است و حجم تجارت جهانی گیاهان دارویی در جهان سالی ۱۰۰ میلیارد دلار است.
 
مصرف ویتامین D ریسک حمله ناگهانی آسم را کاهش می دهد
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
 
مطالعه جدید نشان می دهد مصرف مکمل های ویتامین D می تواند ریسک بروز حملات شدید آسم را به نصف کاهش دهد.
 
خام فروشی قسمت اعظم گیاهان دارویی تولیدی در ایران به سایر کشورها
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹
 
مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: قسمت اعظم گیاهان دارویی تولیدی در این کشور به صورت خام به سایر کشورها صادر می شود.
 
دمنوش‌هایی که معده درد را ضربه‌فنی می‌کنند
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
 
مصرف ترکیب دمنوش‌های بابونه، گل‌گاو‌زبان، سنبل الطیب، بادرنجبویه و افسنتین سبب تسکین اعصاب معده می‌شود.
 
عوارض بی‌بازگشت مصرف خودسرانه مکمل‌ها و «مولتی ویتامین»
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
 
مدیر گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: برای فردی که رژیم غذایی متعادلی دارد و سبزیجات و میوه کافی می‌خورد، مصرف مولتی‌ویتامین یا مکمل به صورت مرتب، بی‌دلیل است.
 
تغییر نام "طب سنتی" به "طب ایرانی"
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
 
پس از طرح مناقشاتی درباره طب اسلامی و ایرانی، مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو نیز تاکید کرد که توصیه‌های طبی که در برخی روایات آمده، قابل تعمیم نیست و در عین حال این روایت باید از نظر درست یا غلط بودن از سوی علمای فن بررسی شوند.
 
تاثیر ویتامین سی بر کاهش عوارض شیمی درمانی
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
 
آنتی اکسیدان‌های موجود در میوه‌های حاوی ویتامین سی با سلول‌های سرطانی مبارزه می‌کند و به نوعی داروی ضدسرطان محسوب می شود.
 
وضعیت بد بازار تامین و توزیع گیاهان دارویی
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
 
مشاور وزیر و مدیر طرح ملی جهاد کشاورزی گفت: فرآوری گیاهان دارویی در کشور باید استاندارد سازی شود.