جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ,24 January 2020
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
ضرر ۳دلاری ویروس چین به قیمت نفت!
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰
 
بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرد تقاضای چین برای نفت ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونای جدید، افت کند و باعث شود قیمت نفت حدود سه دلار در هر بشکه کاهش پیدا کند.
 
آمار ابتلا به صرع در ایران ۲ تا ۳ برابر آمار جهانی است
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۵
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به آمار مبتلایان به بیماری صرع در کشور اشاره کرد و گفت: بررسی پیمایشی عمیق در این زمینه نشان می‌دهد که در ایران به ازای هر هزار نفر، ۱۷ نفر مبتلا به صرع هستند و این موضوع بیانگر آن است که تعداد مبتلایان در ایران ۲ تا ۳ برابر آمار جهانی است.
 
موضوع آلودگی شیر برای تخریب ذهنیت مردم بود
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۲
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحث شیرهای آلوده هم مانند وجود قرص در کیک‌های آلوده بود، گفت: عده‌ای تلاش داشتند ذهن مردم را خراب کنند.
 
آغاز تخریب برندهای لبنی ایران در بازار صادراتی توسط رقبا
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹
 
سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران از آغاز تخریب برندهای لبنی ایران در بازار جهانی توسط رقبا به بهانه برنامه صدا و سیمای کشور خبر داد و گفت: رقبای برندهای ایرانی تلاش می‌کنند تا با انتشار فیلم اظهارات غیرکارشناسانه اخیر در صدا و سیما، برندهای ایرانی را در بازارهای منطقه‌ای تخریب کنند.
 
مواد شیمیایی کِرِم‌های ضدآفتاب جذب خون می‌شود
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۱
 
نتایج مطالعات سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نشان می‌دهد که حجم بالایی از هفت ماده شیمیایی رایج در کرم‌های ضدآفتاب جذب خون می‌شود.
 
نگرانی فزاینده کاربران شبکه‌های اجتماعی از شیوع کرونای چینی
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۸
 
شیوع کرونا ویروس ناشناخته چینی که تاکنون ۹ قربانی گرفته و صدها تن به آن مبتلا شده‌اند، دستپاچگی و نگرانی کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته و به انتشار اطلاعات غلط و گمراه‌کننده در این خصوص منجر شده است.
 
اصفهان قطب سوم تولید تجهیزات پزشکی کشور
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
معاون غذا و‌ داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: اصفهان سومین قطب تولید تجهیزات پزشکی کشور است و امیدواریم بتوانیم اصفهان را در چند سال آینده به قطب اول کشور تبدیل کنیم زیرا اصفهان این قابلیت را دارد.
 
یک سوم بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۴
 
دبیر شانزدهمین کنگره صرع ایران، گفت: یک سوم بیماران مبتلا به صرع مقاوم به درمان هستند و به رغم داروهایی که استفاده می کنند، همچنان دچار تشنج می شوند.
 
تزریق واکسن HPV چقدر مهم است
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۷
 
یک انکولوژیست زنان، در خصوص اهمیت تزریق واکسن HPV، توضیحاتی ارائه داد.
 
ویروس «کرونا» به آمریکا رسید
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
 
شمار جانباختگان ویروس مرموز کرونا به ۹ تن رسید و بیش از ۴۰۰ نفر نیز مبتلا شده اند.
 
شیوع ۲۰ تا ۳۰ درصدی کبدچرب در ایران
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸
 
یک فوق تخصص بیماری‌های کبد و گوارش بالغین با اشاره به اجرای طرح "کبد سالم" در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: در مرحله اول این طرح، جمعیتی حدود ۱۰۰۰ نفر در شهر بومهن مورد آزمایش و غربالگری قرار خواهند گرفت و در ادامه این جمعیت تا ۵ هزار نفر نیز افزایش می‌یابد.
 
«آفلاتوکسین» از زبان رییس انجمن سم شناسی
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵
 
رییس انجمن سم شناسی و مسمومیت‌ها ضمن تشریح موضوع سم آفلاتوکسین در مواد غذایی بویژه شیر، گفت: مردم باید به وزارت بهداشت به عنوان ارگان و سازمان تامین کننده سلامت اعتماد داشته باشند و وزارت بهداشت نیز جهت اطمینان خاطر مردم استنادات و ارزیابی‌های روتین محصولات غذایی را اطلاع‌رسانی کند.
 
ویروس «کرونا» به سازمان جهانی بهداشت رسید
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱
 
سازمان بهداشت جهانی همزمان با گسترش ویروس مرموز «کرونا» به شهرهای بیشتری در چین، خواستار برگزاری نشست اضطراری برای بررسی این بحران شد.
 
آخرین تلفات کرونا در چین: ۹ کشته و ۴۴۰ مبتلا
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
 
مقامات بهداشت چین روز چهارشنبه با تشریح اقدامات فراگیر برای کنترل بیماری کرونا اعلام کردند این ویروس تا کنون باعث مرگ ۹ تن و ابتلای ۴۴۰ تن دیگر نیز شده است.
 
بیماران کلیوی کاشمر و معضل کمبود دستگاه دیالیز
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸
 
رئیس انجمن بیماران کلیوی کاشمر گفت: اکنون دستگاه‌های دیالیز موجود در کاشمر، کفایت نیاز کل بیماران را نمی‌کند و از سویی هزینه سرسام‌آور داروها از مهم‌ترین مسائلی است که این بیماران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
 
تحریک مغز، جایگزینی برای دارو درمانی بیماری‌های عصبی
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴
 
محققان دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به ساخت دستگاهی شدند که با جریان الکتریکی تداخلی کار می‌کند.
 
نظارت کافی بر محصولات لبنی فله ای و سنتی وجود ندارد
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه محصولات صنعتی و کارخانه ای توسط چهار دستگاه نظارتی قوی رصد می شود، بر تضمین سلامت محصولات غذایی تاکید کرد.
 
فراخوان طرح حمایت از تولید تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای در کشور
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
 
شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات پزشکی می‌توانند طرح پیشنهادی خود را به ایمیل اعلامی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کنند.
 
١١ هزار مرگ و ۵.٧ دهم میلیارد دلار، هزینه آلودگی هوا در کشور
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
 
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه ١١ هزار مرگ در کشور منتسب به آلودگی هواست که ٨.٩ درصد مرگ‌های طبیعی نیز به علت آلودگی هوا رخ می‌دهد.
 
موردی از ویروس کرونای چینی در ایران مشاهده نشده است
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
 
رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ موردی از کروناویروس مرس که اخیرا که در جنوب شرقی آسیا بویژه در چین دیده شده، در ایران نیست اما مراقبت‌های مرزی برای پیشگیری از بروز این بیماری از جمله در فرودگاه امام خمینی(ره) فعال شده است.
 
 
گروه های خبری :