يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۱۴ فرد و نهاد را در ارتباط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران به فهرست تحریم‌های خود افزود، از جمله دو شرکت کیمیا پخش شرق و پیشرو داروی پردیس.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۲
 
فانا: واکنش جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند به حمله تروریستی اخیر در این کشور با تحسین جهانی مواجه شده است. چرا؟ ۱. محکوم کردن فوری تروریسم، بدون توجه به اینکه حمله از سوی چه گروهی انجام شده است ۲. وقت گذراندن با افرادی که تحت تاثیر حمله تروریستی قرار گرفته‌اند، بدون توجه به اینکه این افراد ...
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
 
فانا: دیروز ۲۱ مارس؛ روز جهانی جنگل‌ها بود و این روز با وقوع فاجعه سیل در استان گلستان همزمان شده است. استان گلستان از جمله غنی‌ترین ذخایر درختان و جنگل‌های ایران را در اختیار دارد. حالا مشخص شده یکی از علل اصلی سیل گلستان، تخریب گسترده جنگل‌ها و پوشش گیاهی در این استان طی چند دهه اخیر بوده ...
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
 
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) اعلام کرد به برخی از تولیدکنندگان، مجوز فروش داروهای فشارخون حاوی حد مشخصی از یک ناخالصی سرطان‌زا را می‌دهد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹
 
نوونوردیسک در اقدامی مهم درخواست دریافت تائیدیه FDA برای داروی دیابت خوراکی خود به نام سماگلوتاید را ثبت کرد، قرصی که نوو امیدوار است تغییر و تحول شگرفی را در بازار دیابت به وجود آورد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۸
 
همزمان با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری انتخابات مهم پارلمانی در یونان، نوارتیس اعلام کرد که در تحقیقات داخلی خود به هیچ شواهدی که مبنی بر پرداخت رشوه از سوی این شرکت به مقامات یونانی باشد دست نیافته است.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
آمار جدید CDC نشان می‌دهد تعداد مرگ‌های ناشی از ماده مخدر سنتتیک فنتانیل در آمریکا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ بیش از ۱۰۰۰% افزایش یافته است!
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
داروی Sunosi (solriamfetol) شرکت جَز فارماسوتیکالز برای درمان بیماران مبتلا به نارکولپسی یا آپنه انسدادی خواب (OSA) که یک نوع اختلال خواب است، تائیدیه FDA را گرفت.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۶
 
به گزارش فانا، سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) ابزار جدیدی را برای درمان بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مزمن متوسط تا شدید تائید کرد. نام محصول: Optimizer Smart System نام سازنده: Impulse Dynamics جزئیات بیشتر در زیر: https://goo.gl/42mcFA
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵
 
فایزر ۱۵% درصد از سهام شرکت فرانسوی ویوِت تراپیوتیکس را که روی یک ژن درمانی آزمایشی برای درمان بیماری ویلسون یک اختلال ژنتیکی نادر کار می‌کند، خرید.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴
 
به گزارش فانا، در نشست CND 2019 در سازمان ملل متحد از ایران هم یاد شد، به‌عنوان یک لیدر در جهان در زمینه OST (درمان جایگزین با اوپیوئیدی) که بسیار هم هزینه-اثربخش است. در ایران، عمدتا متادون به‌عنوان دارو تجویز می‌شود و همچنین بوپرنورفین به‌عنوان درمان کمکی اعتیاد به هروئین.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳
 
رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: طی چند ماه آینده صنعت داروسازی ونزوئلا قادر خواهد بود تا ۷۰% نیازهای دارویی این کشور را تامین کند و مابقی ۳۰% نیاز هم از طریق واردات تامین خواهد شد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳
 
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) در اقدامی جالب و شاید بی‌سابقه از ساخت یک بازی رایانه‌ای با هدف مقابله با مصرف دخانیات بین نوجوانان حمایت کرد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۲
 
نتیجه یک گزارش جدید در آمریکا نشان داد: داروهای OTC حدود ۱۴۶ در سیستم بهداشت و درمان آمریکا صرفه‌جویی ایجاد می‌کنند.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱
 
آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی آغاز سال ۱۳۹۸ در مشهد گفت: اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند، کانال مالی هم که می‌گویند به شوخی شبیه‌تر است، این شوخی تلخی است.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰
 
وزیر اقتصاد انگلستان اعلام کرد در پی بروز برخی نگرانی‌ها درخصوص عدم دسترسی دختران مدرسه‌ای و دانشگاهی این کشور به محصولات و لوازم بهداشتی، دولت بودجه‌ای را برای تامین رایگان این محصولات اختصاص داده است.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹
 
دو شرکت بایوژن و ایسای از توقف دو مطالعه بالینی فاز نهایی یک داروی آزمایشی برای درمان بیماری آلزایمر خبر دادند و اعلام کردند که این مطالعات ادامه نخواهند یافت.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸
 
آژانس دارویی اروپا (EMA) معتبرترین رگولاتور دارویی جهان بعد از FDA رسما مقر خود را در لندن ترک کرد و در آمستردام هلند مستقر شد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷
 
به گزارش فانا، گزارش مرکز عدالت جنسیتی سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد با وجودی که زنان ۷۵% نیروی نظام بهداشت و سلامت جهان را تشکیل می‌دهند اما فقط ۲۵% سمت‌های ارشد و کلیدی این نظام را در اختیار دارند.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
 
مسوولان شهر سان‌فرانسیسکو پیشنهادی تاریخی را برای ممنوع شدن فروش سیگارهای برقی ارائه کرده‌اند.
 
 
گروه های خبری :