چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
حقوق بشر آمریکایی به "بیماران خاص" هم رحم نکرد
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
 
"تحریم" جان گروهی از بیماران ایرانی را نشانه رفته است، یک روز پروانه‌ای‌ها، یک روز تالاسمی‌ها، یک روز دیالیزی‌ها و...؛ این است حقوق بشر آمریکایی.
 
سوءاستفاده از بیمه اجباری سلامت
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
 
مدیرکل حراست بیمه سلامت گفت: ۴ مجموعه کلاهبردار که از پوشش اجباری بیمه سلامت سوءاستفاده می‌کردند، به مراجع قضایی معرفی شدند.
 
«قاچاق و واردات»؛ چالش‌ پیش روی تولید مکمل‌های غذایی
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
عضو انجمن تولیدکنندگان مکمل‌های غذایی با انتقاد از ورود قاچاق مکمل‌های غذایی به کشور گفت: واردات و قاچاق بی‌رویه، فرصت نفس کشیدن را به محصولات داخلی نمی‌دهد.
 
فوت ۵۰ درصد از بیماران سرطانی به دلیل تشخیص دیرهنگام بیماری!
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
 
دبیر علمی کنگره سراسری هماتولوژی و انکولوژی ایران با اشاره به فوت ۵۰ درصد از بیماران سرطانی به دلیل تشخیص دیرهنگام بیماری گفت: سرطان پستان و دستگاه گوارش شایع‌‌ترین سرطان‌‌های کشورند.
 
نجات جان بیماران با تخت‌ بیمارستانی مسی
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
 
بر اساس نتایج تحقیق جدید، تخت‌های بیمارستانی از جنس مس در بخش مراقبت های ویژه (ICU) به طور متوسط 95 درصد باکتری کمتری از تخت‌های معمولی بیمارستانی دارند در نتیجه احتمال انتقال آلودگی به بیمار در زمان بستری بودن در بیمارستان کاهش می‌یابد.
 
پیش‌بینی بیماری مزمن کلیه با ماشین حساب سلامت
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱
 
محققان دانشگاه جان هاپکینز موفق به توسعه ابزاری شده‌اند که احتمال ابتلا به بیماری مزمن کلیه در طول پنج سال آینده را با دقت بالا پیش‌بینی می‌کند.
 
دیابت یک غول نیست
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲
 
مديرعامل انجمن ديابت ايران گفت: دیابت یک غول نیست و با کنترل مناسب می‌توان از دیابت یک دوست ساخت.
 
تائید فروش داروی تقلبی مب‌ترا در شیراز در سال 1393
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳
 
در پی گزارش "فانا" درباره فروش داروهای تقلبی مب‌ترا (متعلق به شرکت رُش) در شیراز در سال 1393 شرکت رُش پارس بیانیه‌ای رسمی را در این زمینه منتشر کرد.
 
برگزاری کمپین حلقه آبی توسط تهران شیمی همزمان با هفته ملی دیابت
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
 
مدیر دپارتمان بازاریابی شرکت داروسازی تهران شیمی گفت: شرکت داروسازی تهران شیمی یکی از کامل‌ترین سبدهای داروهای خوراکی کنترل‌کننده قند خون را در بین شرکت‌های داروسازی کشور در اختیار دارد.
 
علاقه‌مندی بیمه‌ها به پوشش هزینه‌های آموزش بیماران دیابتی
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
 
رئیس انجمن دیابت ایران گفت: بیمه‌ها نسبت به تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های آموزش در فرآیند درمان دیابت علاقه‌مند شده‌اند.
 
HTLV و ایدز هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴
 
متخصص مغز و اعصاب جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: HTLV و ایدز هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند.
 
بیشترین شیوع HTLV در شمال شرق کشور است
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
 
مدیر مرکز عفونت‌های منتقله از خون سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: بیشترین شیوع HTLV را در جهان در جنوب ژاپن و در ایران در بخش شمال شرقی کشور داریم.
 
هیأت امنای صرفه جویی ارزی تغییر رویکرد ارائه خدمات را اعلام کرد
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
 
رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران طی نامه‌ای به شورای عالی بیمه سلامت ره آورد تغییر رویکرد ارائه خدمات از خرید دستگاه به خرید خدمت را تشریح کرد.
 
برچسب نانویی لاغری تولید شد
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
 
محققان در یک استارت آپ ایرانی موفق شدند با استفاده از فناوری نانو، برچسب هایی را برای از بین بردن چربی های سخت طراحی کنند.
 
گام محکم جوانان ایرانی برای کنترل دیابت
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶
 
محققان جوان کشور موفق به تولید دستگاه تست قند خون شدند، دستگاهی که از نظر کیفیت، قدرت رقابت با بهترین نمونه‌های خارجی را دارد.
 
حقوق پتنت داروی PrEP متعلق به ماست
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷
 
در اقدامی کم‌سابقه، وزارت بهداشت آمریکا با شکایت از شرکت گیلیاد ساینسز اعلام کرد که حقوق پتنت داروی پیشگیری از HIV ترووادا (PrEP) متعلق به دولت آمریکا است.
 
تائید یک داروی جدید برای درمان آنمی در بیماران تالاسمی بتا
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷
 
داروی Reblozyl (luspatercept–aamt) شرکت سلژن برای درمان آنمی (کم‌خونی یا کمبود گلبول‌های قرمز) در بیماران بزرگسال مبتلا به تالاسمی بتا که نیاز به تزریق منظم خون دارند، موفق به دریافت تائیدیه FDA شد.
 
پنج چیزی که همه زنان باید درباره واژن بدانند
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۵
 
1- دانستن درباره واژن از دانستن درباره ولوا (فرج یا بخش بیرونی آلت تناسلی زن) مهمتر است. 2- واژن خودش را تمیز می‌کند. 3- واژن مثل یک باغ است. 4- موهای عانه یا زهار (موهای آلت تناسلی) بنا به دلیلی آنجا هستند. 5- افزایش سن روی واژن اثر می‌گذارد. برگرفته از توصیه‌های دکتر جِن گانتر ...
 
خبر امیدوارکننده رُش برای بیماران SMA
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶
 
شرکت رُش با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که داروی آزمایشی این شرکت به نام risdiplam در یک مطالعه بالینی کلیدی به بهبود عملکرد حرکتی ماهیچه‌ها در بیماران مبتلا به SMA نوع 2 و 3 با سن 2 تا 25 سال کمک کرده است.
 
برنامه‌های توسعه‌ای شرکت‌های بزرگ داروسازی در مصر
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
 
نمایندگان شرکت‌های داروسازی جانسون&جانسون، فایزر، ایلای لیلی، GSK و موندی فارما و نماینده انجمن تولیدکنندگان و تحقیقات دارویی آمریکا (PhRMA) در دیدار با سحر نصر وزیر سرمایه‌گذاری و همکاری بین‌المللی مصر و تامر اسام معاون وزیر بهداشت و جمعیت این کشور از برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت‌ها در بازار مصر خبر ...
 
 
گروه های خبری :