يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها مملو از بیماران کرونا
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۶
 
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آمار رو به رشد بیماری کرونا در کشور، گفت: درحالی که اکنون هم تخت برای بستری بیماران جدید مبتلا به کرونا به سختی پیدا می‌شود، پیش‌بینی ما افزایش بسیار بیشتر مبتلایان به بیماری است.
 
آنچه می‌بینید اثرات خرید‌های پیش از عید و صف طولانی خرید مرغ است
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵
 
سعید نمکی در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به افزایش شیوع کرونا هشدار داد.
 
وزیر بهداشت طرح "تزریق زودهنگام داروهای ضدویروسی" را تایید کرد
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳
 
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از تایید نتایج مثبت اجرای طرح "تزریق زودهنگام داروهای ضدویروسی در خوزستان" توسط وزیر بهداشت خبر داد.
 
درخواست وزیر بهداشت برای پوشش بیمه‌ای دو داروی پرمصرف کرونا
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۲
 
وزیر بهداشت در نامه‌هایی جداگانه خطاب به رییس سازمان غذا و دارو و مدیران عامل سازمان‌های بیمه سلامت و تامین اجتماعی با اشاره بر ضرورت افزایش دسترسی راحت‌تر مبتلایان به کرونا به داروهای فاویپیراویر و رمدیسیور، گفت: پوشش بیمه‌ای این داروها مورد توجه قرار گیرد.
 
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۰
 
کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه برخی افراد در مسکو به واسطه‌ها و شرکت‌های خصوصی ایرانی قول تهیه واکسن داده‌اند، اعلام کرد: مطمئنا این افراد قصد سودجویی دارند، چراکه تحت هیچ شرایطی خارج از ضوابط و کانال رسمی، امکان تهیه واکسن در روسیه وجود ندارد.
 
نامه شهریاری به رئیسی برای برخورد با متخلفان شیوع پیک چهارم کرونا
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نامه ای به رئیس قوه قضاییه درباره کوتاهی های صورت گرفته برای مقابله با کرونا و به دنبال آن شیوع موج چهارم کرونا نوشت.
 
تکذیب وجود مواد سمی و سرطان‌زا در پارچه‌های مصرفی ماسک‌های جراحی
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸
 
روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی پزشکی سازمان غذا و دارو مباحثی مربوط به وجود مواد سمی و کبالت و فرمالدیید و مواد سرطانزا در پارچه های مصرفی ماسک های جراحی آبی رنگ را تکذیب کرد.
 
چه کنیم که "سلطان واکسن کرونا" ظهور نکند؟
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۶
 
واردات واکسن کرونا از سوی بخش خصوصی، موضوعی است که چندی پیش از سوی رییس قوه مجریه کشور مطرح شد، حال باید پرسید بخش خصوصی چگونه می‌تواند به صورت ضابطه‌مند و شفاف اقدام به واردات واکسن کرونا کند؛ به طوری که هم میزان دوز بیشتری از واکسن وارد کشور شده و واکسیناسیون علیه کرونا را سرعت بخشد و هم با ظهور پدیده‌هایی ...
 
بیماران کرونایی که مُرده به اورژانس می‌رسند
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴
 
رئیس بیمارستان سینا گفت: بیماران کرونایی هستند که از ترس مراجعه به مراکز درمان، مدت‌ها در خانه ماندند، برای همین ما در این مدت سه الی چهار بیمار داشتیم که مرده‌ی آنها به اورژانس رسید و تا لحظه‌ی آخر در منزل مانده بودند.
 
واکسیناسیون تمام کادر درمان علیه کرونا با واکسن آسترازنکا
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۳
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: واکسیناسیون کادر درمان تا ۲ هفته آینده با ۷۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا به پایان می‌رسد.
 
رشد صادرات فراورده های سلامت محور در سال ۹۹
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱
 
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در شرایط تحریم و شیوع کرونا در سال ۹۹ اقدامات مناسبی در حوزه تولید و حتی صادرات محصولات سلامت محور انجام شد، گفت: در سال گذشته شاهد رشد ۸ و ۲۳ درصدی صادرات فراورده های دارویی و تجهیزات پزشکی بوده ایم.
 
افزایش ابتلای کودکان را قبول ندارم
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
 
فوق تخصص گوارش اطفال و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که افزایش موارد ابتلای کودکان به کرونا در نوع انگلیسی و موج چهارم شیوع این بیماری را قبول نداشته و اعتقاد دارد که آمار ابتلای کودکان همچنان مانند روزهای ابتدای شیوع این بیماری است.
 
رگولاتور دارویی هند داده‌های بیشتر از واکسن اسپوتنیک‌وی خواست
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸
 
به گزارش فانا، کمیته کارشناسان رگولاتور  دارویی هند روز جمعه خواستار ارائه داده‌های بیشتری از سوی شرکت لابراتوارهای دکتر ردی درباره مطالعات بالینی واکسن کرونای اسپوتنیک‌وی شد. این دومین باری است که رگولاتور دارویی هند داده‌های بیشتری از این واکسن را درخواست می‌کند. این کمیته ...
 
توصیه فرانسه: برای دوز دوم، واکسن mRNA تزریق کنید
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۷
 
به گزارش فانا، رگولاتور پزشکی فرانسه (HAS) روز جمعه توصیه کرد افراد زیر ۵۵ سالی که دوز اول واکسن کرونای استرازنکا را تزریق کرده‌اند باید برای تزریق دوز دوم واکسن کرونای mRNA (فایزر-بیونتک یا مودرنا) را انتخاب کنند. توصیه دوزهای ترکیبی برای واکسیناسیون کرونا از سوی رگولاتور پزشکی فرانسه هنوز ...
 
کشورهای ثروتمند جهان ۲۵ برابر سریعتر از کشورهای فقیر در حال واکسیناسیون کرونا هستند
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶
 
به گزارش فانا، تا روز پنجشنبه ۴۰٪ از واکسن‌های کرونای تزریق شده در جهان، مربوط به ۲۷ کشور ثروتمند جهان بوده که ۱۱٪ از جمعیت جهان را دارند. همچنین کشورهای با بیشترین میزان درآمد، ۲۵ برابر سریعتر از کشورهای با کمترین میزان درآمد، در حال واکسیناسیون کرونا هستند/بلومبرگ.
 
محدود شدن تزریق واکسن استرازنکا به افراد بالای ۳۰ سال در یونان/تزریق به افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله در اسپانیا
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۵
 
به گزارش فانا، کمیته واکسیناسیون ملی یونان روز جمعه اعلام کرد در پی گزارش مواردی از لخته شدن نادر خون، یونان مصرف واکسن کرونای استرازنکا را به افراد بالای ۳۰ سال محدود می‌کند. وزیر بهداشت اسپانیا هم روز پنجشنبه اعلام کرد اسپانیا به واکسیناسیون افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله با واکسن کرونای استرازنکا ادامه ...
 
درخواست مجوز مصرف اورژانسی واکسن کرونای فایزر-بیونتک در نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۴
 
به گزارش فانا، فایزر و بیونتک روز جمعه با ارائه درخواستی رسمی از رگولاتورهای آمریکا خواستند تا اجازه مصرف اورژانسی واکسن کرونای آنها را در نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله بدهند. این واکسن هم‌اکنون در آمریکا برای افراد ۱۶ ساله بالا مجوز مصرف اورژانسی دارد. در ماه مارس، فایزر و بیونتک براساس نتایج یک ...
 
تصمیم‌گیری WHO درباره دو واکسن کرونای چینی در ۲۶ آوریل
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۳
 
به گزارش فانا، روجریو گاسپار مدیر رگولیشن و پری‌کوالیفیکیشن سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز جمعه گفت: واکسن‌های کرونای چینی سینوفارم و سینووک در مراحل نهایی ارزیابی برای قرار گرفتن در فهرست مصرف اورژانسی WHO هستند و پیش‌بینی می‌شود دستکم درباره یکی از این دو واکسن در نشست ۲۶ آوریل ...
 
یک چهارم در مقابل یک پانصدم!
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۲
 
به گزارش فانا، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز جمعه گفت: عدم تعادلی تکان‌دهنده در توزیع واکسن‌های کرونا در جهان وجود دارد و بیشتر کشورها واکسن کرونای کافی را برای پوشش گروه‌های پرخطر ندارند. تدروس آدهانوم افزود: بطور متوسط در کشورهای پردرآمد، تقریبا یکی از هر چهار نفر یک واکسن ...
 
پاناما به واکسن کرونای چینی سینووک مجوز مصرف اورژانسی داد
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۱
 
به گزارش فانا، وزیر بهداشت پاناما روز جمعه اعلام کرد این کشور به واکسن کرونای سینووک مجوز مصرف اورژانسی داده است/رویترز.
 
 
گروه های خبری :