پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
امیدی تازه برای درمان بیماران هموفیلی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
 
یک کارشناس ارشد ژنتیک از تولید نخستین موش مدل هموفیلی نوع A در ایران با استفاده از فناوری نوین کریسپر (ویرایش ژن) خبر داد.
 
بودجه وزارت بهداشت ۸۸ هزار میلیارد تومان است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
 
مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به بودجه ۸۸ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۸ اعلام کرد:راهكار تزريق منابع بيشتر به سازمان بیمه سلامت بدون توجه به مديريت منابع به افزايش مشكلات سازمان و كسری مجدد منابع آن دامن میزند.
 
مجبوریم نسخه بیماران را آزاد محاسبه کنیم
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
 
رئیس انجمن داروسازان ایران، در نامه ای به سرپرست سازمان تامین اجتماعی، نسبت به تبعات بحرانی شدن نقدینگی داروخانه ها هشدار داد.
 
توضیح سازمان غذا و دارو درباره تخلف دارویی که "روحانی" از آن یاد کرد
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره اظهارات رییس جمهور در گرگان مبنی بر تخلفات برخی افراد در حوزه واردات دارو و مواد اولیه دارویی، توضیحاتی ارایه داد.
 
انتقاد از تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان بر سلامت کودکان در صدا و سیما
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
 
دبیرعلمی کنگره انجمن تغذیه کودکان ایران ضمن انتقاد به تبلیغات کالاهای آسیب‌رسان بر سلامت کودکان در رسانه ملی گفت: چاقی و اضافه وزن کودکان ایرانی سبب ابتلای آنها به بیماری‌های مختلف می‌شود.
 
دو نماینده سابق مجلس در هیات مدیره یک شرکت دارویی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
 
بر اساس اطلاعات کدال، ناشر سرمایه گذاری شفا دارو از تغییرات نمایندگان حقیقی اعضای هیات مدیره این شرکت بر اساس مصوبه مجمع سهامداران خبر داده است.
 
هفته‌ای نیست که در دولت داد نزنم و فریاد نکشم، وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود؛ خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
 
اگر زنده ماندیم در اواخر دولت به مردم خواهم گفت که خدمت این دولت به مردم چه بوده است، شاید اگر دولت دیگر و شرایط دیگری بود شاید ما آغازکننده بودیم. ما را بارها لبه آتش بردند تا یک جا ما نقض کنیم تا پرونده ما را دوباره به شورای امنیت ببرند، این وظیفه ما بود.
 
فهرست دارو‌های فوریتی مورد نیاز سازمان غذا و دارو در دی ماه
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، فهرست دارو‌های فوریتی مورد نیاز این سازمان را اعلام کرد.
 
تمرکز بر سلامت جامعه، هدف اصلی ماست!
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
 
مدیر عامل اپل به‌تازگی اعلام کرده است که این شرکت در سال ۲۰۱۹ میلادی بر روی توسعه و ارائه خدمات بهداشت و سلامت الکترونیک تمرکز خواهد کرد.
 
ارائه 85 ایده و اختراع در دومین جشنواره ابداعات حوزه سلامت
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
 
ئیس دومین جشنواره ابداعات و اختراعات حوزه سلامت اظهار داشت: حدود 150 ایده و اختراع به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که 88 مورد آن پذیرفته شده و در این جشنواره ارایه می شود.
 
کاهش بودجه نانو شوک آور است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
 
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو کاهش بودجه این ستاد را به عنوان یکی از بخش های پیشران کشور غیرمنطقی، شوک آور و تبعات آن را باعث نومیدی در سایر بخش های علمی کشور می داند؛ ستادی که پارسال از طریق مالیات بر ارزش 50 میلیارد تومان بیش از بودجه سالانه خود برای دولت درآمدزایی داشت.
 
مقابله با تحریم دارو نیازمند کار بین بخشی است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
 
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو گفت: در مواجهه با تحریم‌ها، باید همگرایی و کار بین بخشی انجام شود و تا وقتی ‏این همگرایی وجود نداشته باشد نمی‌توان با تحریم مقابله کرد.‏
 
تداوم "ابهامات اقتصادی هلال احمر" و فرار از مواجهه با خبرنگاران
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
 
اجلاس سراسری مدیران ارشد و مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان‌ها پس از ۷ سال با حضور تمامی مدیران عامل و رؤسای شعب این جمعیت در حالی برگزار شده که خبرنگاران به‌جز خبرنگاران رسانه‌های منتخب هلال احمر دعوت نشدند.
 
مراکز درمانی مکلف به واریز ۱۰ درصد حق‌العمل پزشکان به سازمان امور مالیاتی شدند
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
 
یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق، مراکز درمانی مکلف به پرداخت ۱۰ درصد از حق العمل پزشکان به حساب امور مالیاتی شدند.
 
نوبخت: اجرای طرح تحول سلامت با قوت ادامه خواهد داشت
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «اجرای طرح تحول سلامت با حمایت مجلس با قوت و قاطعیت ادامه خواهد داشت»، گفت که در حال حاضر بودجه برای اجرای طرح تحول در سال آینده کافی است و حتی زیاد هم است.
 
حکمرانی غلط در نظام سلامت مانع رشد بخش خصوصی شده است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
 
به اعتقاد پدرام سلطانی یک نظام حکمرانی غلط در نظام سلامت باعث شده که بخش خصوصی که استعداد رشد و بزرگ‌کردن اندازه خود در تولید و حتی در حوزه بالاتر تولید ناخالص داخلی دارد، اما به جای آن در هزارتوی اخذ مجوز و گرفتن اجازه، قیمت‌گذاری اسیر وزارت بهداشت شده است.
 
دستور جمع‌آوری دو مکمل تقلبی تبلیغی در فضای مجازی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰
 
اداره‌کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، دستور جمع‌آوری دو فرآورده مکمل شرکت پایدار تاک پاسارگاد را صادر کرد.
 
انتقاد از پولی شدن داروهای رایگان تالاسمی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
 
رییس انجمن تالاسمی با انتقاد از پولی شدن داروهای رایگان بیماران تالاسمی و افزایش ۴ برابری قیمت داروها گفت: روزانه بیش از صد تماس از سوی بیماران داریم که نسبت به نبود دارو اظهار ناراحتی می‌کنند.
 
ایرانی‌ها سالانه 10 هزار میلیارد سیگار می‌خرند
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
 
معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه ایرانی‌ها سالانه 10 هزار میلیارد تومان سیگار می‌خرند، گفت: این در حالی است که 35 هزار میلیارد تومان هزینه درمان بیماری‌های ناشی از استعمال دخانیات است.
 
700 میلیارد تومان از بودجه عمومی به هلال احمر اختصاص یافت
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
 
رئیس فراکسیون هلال احمر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه بالغ بر هزار و 400 میلیارد تومان بودجه اختصاصی و 700 میلیارد تومان از بودجه عمومی برای جمعیت هلال احمر درنظرگرفته است.
 
 
گروه های خبری :