دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ,23 July 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
تولیدکنندگان بایوتک پتانسیل‌های ارزشمندی در روزهای سخت هستند
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
 
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران گفت: سازمان غذا و دارو اعلام کند برای تامین کدام داروها مشکل دارد تا تولیدکنندگان بایوتک توان تکنولوژیک خود را بکار بگیرند. تولیدکنندگان واقعی داروهای خاص علی‌رغم میدان گرفتن تولیدنماها، امروز نشان می‌دهند که چه پتانسیل ...
 
هیچ کمبودی در بازار سرم وجود ندارد
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
 
مدیرعامل شرکت داروسازی شهید قاضی با اشاره به اینکه هم‌اکنون مجموع ۵ شرکت سرم‌سازی کشور به میزان یک سال استوک مواد اولیه و سفارشات مواد اولیه دارند، گفت: در چنین شرایطی هرگونه برنامه برای واردات سرم قابل قبول نیست.
 
مشکلی در تأمین ارز دارویی کشور نداریم
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
 
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه به دلیل تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات حوزه دارو، شرکت‌های دارویی به شدت تحت فشار هستند، گفت: در تأمین ارز دارویی کشور، مشکلی وجود ندارد.
 
شرکت های داروسازی کشور به سمت ورشکستگی پیش می روند
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز در کشور تولید می شود اما متاسفانه همین شرکت های داروسازی رفته رفته به سمت ورشکستگی پیش می روند.
 
۴۰۰ پزشک در تهران بنگاه معاملات املاک دارند
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳
 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: ۴۰۰ پزشک در تهران داریم که همزمان با کار طبابت، در حوزه واسطه گری ملک نیز فعال هستند و مجوز بنگاه معاملات املاک دارند.
 
۹ دقیقه‌ عجیب پزشکان ایرانی
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
 
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در کشورهای توسعه یافته در حوزه سلامت حتی بعد از معاینه کلاس آموزشی برای بیمار در حوزه‌های تغذیه و کنترل استرس می‌گذارند زیرا بیمار به محض متوجه شدن بیماری دچار استرس می‌شود.
 
پاستور، تفریحی واکسن تولید می‌کند
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
 
پاستور، تفریحی واکسن تولید می‌کند/ با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان 3 درصد از بازار جهانی را بدست می‌گیریمقانعی گفت: اگر از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنیم، می‌توانیم به سهم 3 درصدی بازار خارجی دست یابیم.
 
هشدار نسبت به وضعیت وخیم بیماران کلیوی زلزله‌زده
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
 
رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی با اشاره به اینکه ۱۵۰ بیمار کلیوی در مناطق زلزله‌زده حضور دارند، گفت: دستگاه الکتروشوک مرکز بهداشت سرپلذهاب هفت ماه خراب بود و مسئولان مرکز می‌گفتند که بودجه‌ای وجود ندارد تا هزینه تعمیر آن پرداخت شود.
 
وزارت بهداشت با کمبود دارو برای بیماران خاص مواجه است
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
 
وزیر بهداشت، گفت: این وزارتخانه به دلیل کمبود نقدینگی، با کمبود دارو به خصوص برای بیماران خاص، مواجه است.
 
ردپای دلالان ناصرخسرو در داروخانه ها
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
 
فروش داروی قاچاق و غیرمجاز تنها در خیابان ناصرخسرو اتفاق نمی افتد، بلکه برخی داروخانه ها به ویژه در پایتخت، خود را گرفتار دلالی دارو کرده اند، بدون آنکه به عواقب این تخلف فکر کنند.
 
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰
 
با توجه به بازار آشفته دارویی کشور در هفته‌های اخیر و رسیدن خبر تعطیلی شرکت‌های دارویی همچون باختربیوشیمی انتظار می‌رود که مسئولان وزارت بهداشت "دولت تدبیر و امید" با تدبیر بیشتری تصمیمات مهم را اتخاذ کنند.
 
درمان «فلج کامل» دور از ذهن نیست
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۲
 
نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که می توان به لطف تکنولوژی به درمان «فلج کامل» امیدواری هایی داشت.
 
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳
 
شرکت داروسازی تهران شیمی سه داروی خود را در حوزه اختلالات حرکتی در اولین مدرسه پارکینسون و اختلالات حرکتی در ایران که 28 و 29 تیر ماه در تهران برگزار شد، معرفی کرد.
 
جمع بندی تمامی اطلاعات اجرایی طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸
 
جمع بندی تمامی اطلاعات اجرایی طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی زمان شروع طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی از تاریخ 1397/01/01 ضوابط و اقلام مشمول طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی پنج گروه کالایی شامل؛ تمامی مواد و تجهیزات دندانپزشکی، برخی از اقلام ارتوپدی، ملزومات آزمایشگاهی، ملزومات نازائی زنان و تجهیزات ...
 
والزارتان این ۸ شرکت دارویی ممنوع شد
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۱
 
جهانپور گفت: بیماران فشارخونی که از والزارتان استفاده می‌کنند داروی هفت شرکت ایرانی و یک برند خارجی را مصرف نکنند.
 
مشکلی در تأمین داروی «والزارتان» وجود ندارد
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
 
مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: مردم می‌توانند داروی «والزارتان» سایر تولیدکنندگان و حتی والزارتان همین ۷ شرکت را که از سایر منابع ماده موثر تهیه شده، استفاده کنند.
 
دیالیزی‎های آذربایجان شرقی، دربه‎در دنبال «کاتتر» می‎گردند
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸
 
«کاتتر» یک لوله پلاستیکی نرم بوده که از طریق پوست به یک رگ مرکزی درناحیه گردن یا کشاله ران متصل شده و خون را جهت دیالیز وارد دستگاه همودیالیز کرده و پس از دیالیز به بدن بازمی‎گرداند. افزایش قیمت کاتاتر پس از نوسانات ارزی و کمبود آن در فروشگاه‎های تجهیزات پزشکی در آذربایجان شرقی، بیماران دیالیزی را با ...
 
راهکار کنترل هزینه‌ها استفاده مجدد وسایل پزشکی نیست
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
 
رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به موضوع استفاده مجدد برخی تجهیزات و وسایل پزشکی گفت: روش کاهش هزینه‌ها و مقابله با افزایش قیمت این نیست که کنترل عفونت را زیر سؤال ببریم.
 
برخورد قانونی با احتکارکنندگان دارو برای حفاظت  از سلامت بیماران
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۵
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با احتکارکنندگان و کم فروشان دارو می بایست دستگاه‌های نظارتی برخورد قاطع کنند زیرا سلامت مردم از هرمسئله ای با اهمیت تر است.
 
تامین ۱ میلیارد دلار ارز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی از ابتدای سال
۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸
 
بر اساس بررسیهای انجام شده نزدیک به یک میلیارد دلار ارز برای واردات دارو و تجیهزات پزشکی تامین شده و از این حیث کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد.
 
 
گروه های خبری :