يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
 
شرکت نوونوردیسک اعلام کرد که قیمت انسولین‌های خود را در آمریکا کاهش می‌دهد.
 
نخستین داروی درمان SSc-ILD تائید شد
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
 
داروی Ofev (nintedanib) شرکت بوهرینگر اینگلهایم در فرم کپسول برای۷ کاهش سرعت نزول عملکرد ریوی در بزرگسالان مبتلا به بیماری ریه بینابینی مرتبط با اﺳﮑﻠﺮوز ﺳﯿﺴﺘﻤﯿﮏ یا اسکلرودرمی (SSc-ILD) موفق به دریافت تائیدیه FDA شد
 
چاپ سه بعدی رگ های خونی در بافت زنده
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
 
محققان آمریکایی روش جدیدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند رگ‌های خونی را در بافت زنده به صورت سه بعدی چاپ کند.
 
دستگاه ایرانی ثبت سیگنال مغزی برای مدیریت استرس تولید شد
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
 
محققان یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در دانشگاه تربیت مدرس موفق به تولید دستگاه ثبت سیگنال مغزی برای مدیریت استرس با عنوان «دستیار هوشمند مدیریت استرس» شدند.
 
عارضه‌ای چشمی در کمین طرفداران اکستنشن
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
 
یک فوق تخصص سگمان قدامی و گلوکوم گفت: افرادی که مژه‌های خود را اکستنشن می‌دهند، بیشتر در معرض ابتلا به برخی بیماری‌های چشمی هستند.
 
دستگیری سارقان تجهیزات 15 میلیاردی بیمارستان مسیح دانشوری
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
 
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 5 نفر از سارقانی خبرداد که اقدام به سرقت تجهیزات بیمارستانی و وجه نقد از مدارس شمال‌غرب تهران می‌کردند.
 
آیا در مراکز خصوصی از تجهیزات پزشکی دست‌دوم استفاده می‌شود؟
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
 
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران در پاسخ به این سوال که آیا از تجهیزات پزشکی دست‌دوم در مراکز خصوصی استفاده می‌شود، گفت: «این ادعا تقریباً غیرممکن است زیرا تمامی تجهیزات مصرفی دارای شماره سریال و کد هستند و حداقل در رشته قلب و عروق چنین کاری محال است.»
 
چالش های صنعت پلاسما در ایران
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
 
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، با اشاره به اهمیت پلاسما در تامین داروهای بیماران خاص، به تشریح مشکلات این صنعت در کشور پرداخت.
 
ذخیره و دپو دارویی کشور تا پایان بهار سال ۹۹
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: افزایش قیمت دارو در بازار داخل به صورت متعارف و نرمال و زیر نرخ تورم و کمتر از نرخ تورم در تمام حوزه‌های اقتصادی کشور بوده است. افزایش قیمت دارو ۱۲.۷ دهم درصد در سال ۹۷ بوده است.
 
مجوز ورود تجهیزات اهدایی سازمان بهداشت جهانی صادر شد
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
 
هیأت وزیران ورود، ترخیص و شماره‌گذاری سه دستگاه درمانگاه (کلینیک) سیار، سه دستگاه آزمایشگاه سیار و سه دستگاه وانت تویوتای هایلوکس اهدایی سازمان بهداشت جهانی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت استفاده در استان ایلام را مجاز دانست.
 
طلب ۲۶۸ میلیارد تومانی مراکز درمانی از تامین اجتماعی
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
 
محمدرضا میرجلیلی گفت: این دانشگاه بیش از ۲۶۸میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی طلب دارد که نیمی از آن مربوط به معوقات سال ۹۷ است.
 
بلاتكليفی بيش از ١٠ هزار بيمار MS بر اثر تصميم سازمان غذا و دارو
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹
 
در هفته گذشته بيماران MS مصرف‌كننده داروی سينووكس با مراجعه به داروخانه‌ها به هنگام تهيه داروی خود متوجه شدند بايد حدود ٤٧ هزار تومان برای هر يك عدد داروی خود پرداخت اضافه‌تر داشته باشند. براي پيگيری موضوع خبرنگار "فانا" با شركت سيناژن (توليدكننده سينووكس) تماس گرفت و علت را جويا شد.
 
کیفیت جهانی، حق هر ایرانی
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱
 
در ادامه بازدیدهای مسئولان سازمان غذا و دارو از خطوط داخلی تولید دارو، در نیمه راه شهریور، قرعه به نام «داروسازی بهستان» افتاد تا میزبان مدیرکل اداره امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو و مدیران دیگر این اداره باشد.
 
"مردم" در ورزش ایران گُم‌ شده‌اند!
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱
 
یک استاد رشته علوم ورزشی ضمن ابراز تاسف نسبت به عدم توجه به ورزش همگانی، گفت که "مردم در ورزش ایران گم‌ شده‌اند".
 
اصلاح ارز تخصیصی به صنعت دارو
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹
 
یک عضو سندیکای صاحبان صنایع دارویی ایران: اصلاح ارز تخصیصی به صنعت دارو و اصلاح قیمت محصولات از مطالبات اصلی ما در «ایران فارما» خواهد بود
 
رشد چشمگیر تائید داروهای جدید درمان سرطان توسط FDA
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
 
به گزارش فانا، یک گزارش جدید نشان داد: در دهه ۸۰ میلادی تنها ۴٪ از کل تائیدیه‌های FDA مربوط به داروهای سرطان بود این در حالی است که از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ این سهم با رشدی چشمگیر به ۲۷٪ رسید
 
دبیر جدید کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی ایران منصوب شد
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو طی حکمی دکتر گلبرگ قیاسی را به‌عنوان دبیر جدید کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی ایران منصوب کرد
 
سلامت مردم را قربانی صرفه‌جویی ارزی و ریالی نخواهیم کرد
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
 
وزیر بهداشت ضمن بیان اینکه سلامت مردم را فدای صرفه‌جویی ارزی و ریالی نمی‌کنیم، گفت: به رییس سازمان غذا و دارو دستور داده‌ام که انجمن‌های علمی پزشکی را دعوت کند و انجمن‌هایی که نسبت به کیفیت داروهای تولیدی در کشور انتقاد و مستنداتی دارند، ارائه کنند. سلامت مردم، شوخی‌بردار نیست.
 
برنامه خرید عمده دارو چین سراسری شد
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
 
چین در تلاش برای مذاکره جهت کاهش قیمت دارو، برنامه آزمایشی خرید عمده دارو را به تقریبا تمام این کشور توسعه داده است، اقدامی که فشاری جدید به شرکت‌های دارویی چندملیتی و رقبای چینی آنها محسوب می‌شود
 
بحران هپارین به فرزنیوس کابی رسید
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
 
تب خوکی آفریقایی میلیون‌ها خوک را در چین کشته و باعث مختل شدن زنجیره تامین هپارین شده است
 
 
گروه های خبری :